Sayfa 155/189 İlkİlk ... 55105145153154155156157165 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    Finans piyasalarında zaman çok önemlidir ve de en büyük sermayedir. Zamanınızı ve yaşınız gençse, bunu çok iyi ve disiplinli kullanmanız şart. Aksi takdirde yıllar su gibi geçer ve sizlerin halen sistem arayışı bitmemiştir.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    Bi kere finans piyasalarında senaryonuz veya planınız çok büyük olmalıdır fakat düşük periyotlu sistem kullanıyorsanız bu tarz büyük senaryolara kullandığınız bu tarz sistemler ayak uyduramaz. Sık sık piyasanın dışına itilirsiniz. Bunu yapanda kullandığınız robotlardır.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    Israr ederek şu an kullandığınız robotlarla yola devam etmek istiyorsanız bu kez yapmanız gereken tek şey uygun pivot noktaları veya uzun periyod bir step ma kullanarak sadece MA'nın sinyal ürettiği noktaları şu an kullandığınız sistemlerle geçmeniz kanun gibi bişey. Böylelikle robotlara uzun periyod bir filtre eklemiş oluyorsunuz. Ve de sinyal sayınız muazzam şekilde düşmüş olacak ve robot sizi piyasanın dışına itemeyecektir. Hep doğru pozisyonda olacaksınız gibi bir şey bu bahsettiğim.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749

Yukarda bahsettiğim konuya örnek olarak bu grafiği paylaşıyorum. Ve bu bahsettiğim konu çok çok önemli.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    Ayrıca sistemlere timeframe butonu ekleyerek destek indikatörleri kullanmak elzemdir. Düşününki günlük bir barın içerisinde alt periyodlarda atıyorum stoch veya macd indikatörü o gün 30 dakika periyodda 2 kere sinyal üretti diyelim, sizin zaten ana sinyaliniz günlük bardaki sinyal ise, kullandığınız sistem günlük barın içerisinde her sinyale girmiş, her pozisyonu zamanında kapatmış ve yeni doğru pozisyon açmış olacaktır. Trendin dışına çıkmak veya robotun sizi trend dışına atma gibi bir olay olamayacaktır. Nokta.

6. cengiz hocam.

büyük periyotu kucuk perıyotla destekleyerek işlem acmaktan bahsetmişsiniz.

Bu işlem sayısını arttırmazmı atıyorum gunluk barda calısan sıstemım alt perıyot hareketıne gore sınyal acıp kapadıgında sık sık işleme girme durumum artacaktır. alt periyotlarla işleme girebiliyorsam üst periyotlu sısteme niçin ihtiyaç var ? bu kısmı anlamadım.

Bir ana yön belirlemek ve sisteminiz atıyorum ana yön long sa long flat şeklinde calısmalı ana yön şortsa şort flat şeklinde calıstıgında daha başarılı sınyaller olusacagını söylemişsiniz. Haklısınız. Lakin bununda patladıgı yer var. İşte kanıt

Aşağıdaki sistem sanırım 2,5 yıl önce filan yapılmıştı. Eskiler hatırlar bu sistem ana yönunun tersine işlem acmıyordu yani büyük resme göre işlem acıyor ve oldukça başarılı sonuçlar uretmıstı geçmişte.

Fakat 2015-2016 yılında ana yönü bir türlü belirleyemediğini sinyallerden görüyorsunuzdur.

2017 yılında yuklesıınde hiç şort sinyal yok long flat şeklinde hareket etti. ancak 2016 ve 2015 de ana yön belirsizliği yüzünden loıng şort flat tum sınyallere var.

Daha rahat görmek için

şu bölgede ana yönü nasıl belirlemeliydik.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Merhaba.

Gün içinde iki hacim arasindaki verdiğim kistasa göre sorgu yapıyorum.

Sistem.GrafikVerileri();

Fonksiyonunu kullanarak.acilis.kapanis.yuksek.dusuk. fiyatları okutabiliyorum.

Fakat ben seans içi herhangi bir hissenin o anki son fiyatını sorguda görmek istiyorum.

Bunu hangi fonksiyon ile yapabilirim.

Sistem.GrafikVerileri();

Bununla yapamadım.

M1453 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Son düzenleme : cengizz; 25-10-2017 saat: 20:31.

Sayfa 155/189 İlkİlk ... 55105145153154155156157165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •