Sayfa 160/340 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 2719 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER): "İnşaat sektöründe günlük 2 bin TL yevmiyeye kalifiye eleman bulamıyoruz."

https://twitter.com/TurhanBozkurTV/s...36402013261835
    Bulamıyorsan günlük 5000 TL ver o zaman.
    Kapitalizm arz talep dengesi değil miydi ???

2.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bulamıyorsan günlük 5000 TL ver o zaman.
    Kapitalizm arz talep dengesi değil miydi ???
    Çok mantıklı

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER): "İnşaat sektöründe günlük 2 bin TL yevmiyeye kalifiye eleman bulamıyoruz."

https://twitter.com/TurhanBozkurTV/s...36402013261835
    İnşaat ustasına günlük 2 bin az bile. Tozun toprağın içinde uzun mesai saatleri ile yukarıdan kafana taş mı düşer, tuğla mı düşer belli olmayan çalışma şartlarında daha fazla istemeleri lazım.

Patronlar alışmış, istiyorlar ki üniversite mezunları gibi versinler ellerine asgari ücreti çalışsınlar. Geçenlerde de bir sanayi odası başkanı söyledi, asgari ücrete çalışacak mühendis buluyormuş da 50 bine çalışacak kaynakçı bulamıyormuş. Köpeksiz köy buldular, değneksiz geziyorlar.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    İsrail, bomba ve silah yapımında kullandığı çeliği en çok Türkiye'den temin ediyor.
    Türkiye Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Aslan, Türk çeliğinin İsrail pazarının %65'ine sahip olduğunu belirtti. Aslan, Türkiye'nin yıllardır İsrail'in çelik ithal ettiği ülkeler arasında birinci sırada olduğunu vurguladı.

Bombalar yağarken, Türkiye, İsrail'e, ekim ayında 348 milyon dolarlık mal sattı.

Bu yobazlar için Filistinliler falan hikaye, PARA ŞAHANE.
    Neymiş lokanta ve kafeteryalarda İsrail ürünlerini boykot edeceklermiş.
    Hastirin lan ordan.

Devletler boykot yapamaz, gümrük anlaşmaları var. Senin firmalarını kapatırlar yurtdışında adım atamazsın.

Boykotu bireyler yapar. Devlet her zaman ticari konularda sessiz kalır. Çünkü anlaşmalar var.

Bireysel boykot etkili olmaya başladı. McDonalds, Starbucks, ve Burger King şube kapatmaya başladı.

Ben bunları boykot etmiyorum, ama kişisel güvenlik sebebi ile ismi yabancı olan yeme içme yerlerine kesinlikle gitmiyorum. Güvenliğini düşünen kesinlikle gitmesin. Gidenin başına herşey gelebilir. İnsanlar sert şiddet olaylarına meyilli. Riske girmeye gerek yok. Ateşkes olana kadar gitmemek en doğrusu olur.

5. Insaat iscilik ucretleri boyle anormal artarken ev fiyatlarinin dusmesini beklemek aptallik olur

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Insaat iscilik ucretleri boyle anormal artarken ev fiyatlarinin dusmesini beklemek aptallik olur
    Sonunda sende anlamışsın Ahmet. Sıfır evlerin fiyatları şu enflasyonist ve işgücün arzının sıkıntılı olduğu ortamda düşemez, düşerse ikinci el konutlar düşer.Örneğin 15 yıl öncenin teknolojisi ve yöntemleri ile üretilmiş konutu ikinci elde aldın. Tadilat yaptırmak için ciddi bir para harcarsın, ayrıca tadilat ile apartmanın geneline değil sadece kendi dairene yaptırabilirsin.Bu da eve ne kadar değer katar veya yaptırdığın tadilat bedelini bile talep edebilir misin bilmiyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. SON DAKİKA | Yeni kentsel dönüşüm yasası TBMM'den geçti:

-Şehircilik Bakanlığı, artık mevcutta bina bulunan alanları da rezerv alan ilan edebilecek. Önceden yalnızca boş alanlar rezerv alan ilan edilebiliyordu. Yeni düzenlemede artık mevcut binalar maliklere sorulmadan rezerv alan kapsamına alınabilecek. Bakanlık istediği her yeri rezerv alan ilan edebilecek.

-Rezerv alan ilan edilen yerdeki konutlar mahkeme süreci dahil 90 gün içinde boşaltılacak.

-Rezerv alana alınan yerlerdeki konut sahiplerine bakanlık başka bir yerden konut verebilecek.

-Örneğin Kadıköy'de mevcut bir binanın olduğu alan rezerv alan ilan edilip bina 90 gün içinde yıkılabilecek. Konut sahibine ise duruma göre ya aynı yerden ya da başka bir ilçeden, mesela Sultanbeyli'den konut verilebilecek.

-Rezerv alanlardaki imar planı, parselasyon, ruhsat ve iskan aşamalarında bakanlık yetkili olacak, belediyeler by-pass edilecek.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. bu bazı konut sahiplerinide anlamıyorum...

bizimde var evimiz arsamız sanki altın tozundan...

diyorki benim evim 5 kilo altın ediyordu şimdide edecek...

kardeşim o zaman altın alsaydın nasıl bir kafa bu anlamadım...

ev parayla değerlendirlir şu kadar dolar bu zamanda bu kadar dolar diyebilirsin...

bende diyeceğim evim şu kadar pladyum ediyordu şimdide edecek...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 160/340 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •