Onemli Gunler Banner
Sayfa 162/183 İlkİlk ... 62112152160161162163164172 ... SonSon
Arama sonucu : 1461 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: KRTEK - Karsu Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ev fiyatları uçuyor dostum..biz her ne kadar ev ölü yatırımdır diyorsak da nereden bakarsak ev fiyatları geçen yıla göre yüzde yüz arttı..ne yazık ki borsadaki birçok hisse bu oranda artmadı...bunun yanında mal fiyatları bir kaç arttı..mesala 5 kg toz şeker geçen yıl 35-40 tl iken bu gün bu 120 tl olmuştur...50 kg un 150 tl iken bu gün 400 tl olmuş....v.b borsa bu ortamda en ucuz kalan yatırım aracıdır....borsaya yatırımın artması için alternatiflerinin yükselişlerinin durması gerekiyor...

alternatifleri nedir ?? faiz ,döviz, kripto paralar, ev konut fiyatları , mal ürünlerinin fiyatları (ki buda enflasyona bağlı ) ...tüm bunlara ek olarak da avrupa ve batı ile uyumlu bir yönetimin de gelmesi ile yabancı yatırımcının gelmesi borsamıza olan talebi artırır...şu anda bist30 da fk sı 2-4 aralığında olan bir çok şirket var...

bistin bu güne kadar ki fk ortalaması 7 olmuştur...bence bu aralar en makulü fk yı 5 veya 7 olarak hesaplamak daha reel olacaktır...işte buna göre bir hesap yaptığımızda bile karsu tekstilin olması gereken fiyatı 28-35 tl ler civarında oluyor...bence bilançolar geldikçe o hedefe doğru ilerleyecektir..
    Bu donemde yeterince artmayan hisselerde başka sıkıntılar vardır. Daha önceki fiyatı yüksek olabilir, beklenen fk ları kötüleşecek olabilir vb. Ben uzun vadede genel borsa ortalamasından ve olması gerekenden bahsettim. Büyük hisselerin ederine gitmesi için büyük paralar lazım. Ama su akar elbet yolunu bulur, hisse de ederini bulur elbet. Uzun süre fiyatlamaz, fiyatlamaz bir dönemde hepsinin acısını çıkartır.

İki yüzlü, çifte standartlı AB nin kuklası bir yönetim gelecekse hiç gelmesin, biz kısada az kazansak da olur. Sonradan hepsinin acısını fazlasıyla çıkartırız inşaAllah.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu gün yünsa karsu tekstilden temel rasyolar yönünden pahalı görünebilir ama piyasalar geleceği satın almak ister...ben bire bir duymadım ama duyanlar yünsanın patronunun bu yıl ciroda 3 katlık bir artış olacağını söylediğini söylüyor...bence şu anda piyasa bu söylemi fiyatlıyor ki bu yüzden hissesi agresif çıkıyor...

ben karsuyu beğeniyorum vede güveniyorum...bu yüzden de tutmak istiyorum...bakalım nasibimizde neler olacak ??
    Yünsa patronunun senelik 100 milyon kar hedefi var ama bu çok düşük kalır. Gecen sene yünsa ciro çok düşüktü.

3.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Yünsa patronunun senelik 100 milyon kar hedefi var ama bu çok düşük kalır. Gecen sene yünsa ciro çok düşüktü.
    3 kat ciro artışi beklentisine rağmen 100 milyon mu ??? Bu kar azdır..karsu tekstil özelikle son iki çeyrekteki artışlar ile 1.250 ciro ve 250 milyon karı yakalayabilecegini tahmin ediyorum...

Karsu tekstili birkaç yıl önce incelediğimde çok zayıftı..geçen gün incelediğimde ise gözlerime inanamadim..çok olumlu değişmiş...nedenini de faaliyet raporunu okuduğumda ve biraz araştırma yaptığımda anladım...özelikle Alman firması ile yaptığı işbirliği ona çağ atlatmış..

4. Krtek ve yunsa beğendiğim iki hisse.
    Orta uzun vade %100 kazanc gozukuyor.Mevcut fk krtek de yunsa ya göre ucuz gözükse de ilerde bu farkın azalacağı düşüncesindeyim.Yunsanin da krtekse göre artıları var.temettu,Borç oranı ve hisse karekteri gibi..

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    3 kat ciro artışi beklentisine rağmen 100 milyon mu ??? Bu kar azdır..karsu tekstil özelikle son iki çeyrekteki artışlar ile 1.250 ciro ve 250 milyon karı yakalayabilecegini tahmin ediyorum...

Karsu tekstili birkaç yıl önce incelediğimde çok zayıftı..geçen gün incelediğimde ise gözlerime inanamadim..çok olumlu değişmiş...nedenini de faaliyet raporunu okuduğumda ve biraz araştırma yaptığımda anladım...özelikle Alman firması ile yaptığı işbirliği ona çağ atlatmış..
    Kar ve ciro tahmininde gözden kaçmaması gereken nokta Dünya'daki pamuk ve elyaf fiyatlarının trendinin ne olacağıdır. Pamuk fiyatları son 1 senedir yukarı yönde ivmelendiği için stoktan dolayı karlılık iyi geliyor. Pamuk fiyatlarında tersine dönüş olursa marjlar düşer. Diğer tüm şirketlerde de emtia fiyatlarına bağlı bu durum oluşabilir.

Şu andaki gidişatta ciroyu 1.100 civarlarında net karı da 200 milyon civarlarında beklerim.

6.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Kar ve ciro tahmininde gözden kaçmaması gereken nokta Dünya'daki pamuk ve elyaf fiyatlarının trendinin ne olacağıdır. Pamuk fiyatları son 1 senedir yukarı yönde ivmelendiği için stoktan dolayı karlılık iyi geliyor. Pamuk fiyatlarında tersine dönüş olursa marjlar düşer. Diğer tüm şirketlerde de emtia fiyatlarına bağlı bu durum oluşabilir.

Şu andaki gidişatta ciroyu 1.100 civarlarında net karı da 200 milyon civarlarında beklerim.
    Ben de benzer şeyler düşünüyorum. Bir şey eklemek gerekirse, karı körükleyen doların değerlenmesidir. Şuan rüzgar Krtek den yana.

7.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku

normalde her şirkette hammadde fiyatlarını iyi incelerim...ama nedense karsu tekstilde incelemedim...belki de mevcut durumun değişmeyeceğine inandığım için olabilir...rusya-ukrayna savaşı devam ettiği sürece hammadde fiyatları yükselmeye ve tedarik sorunları devam edeceğine inanıyorum...bu savaşın da bayağı uzayacağı görülüyor...işte bu nedenle mevcut durumun devam edeceğini düşünüyorum...ama yine dünyadaki pamuk fiyatlarını takip etmekte fayda var...hammadde fiyatlarının artması kara olumlu etkiliyor size katılıyorum..

yalnız türkiyedeki işçilik ve enerji fiyatlarının düşük olması tekstilde rakabetçi bir yapının devam edeceğini ve dolayısı ile ihracatın gittikçe artacağını işaret ediyor...karsuda %40 seviyelerindeki ihracat oranının %50 ye çıkması ve bu trendin hala devam ediyor olma ihtimali karsuda umutları güçlü tutuyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Ben de benzer şeyler düşünüyorum. Bir şey eklemek gerekirse, karı körükleyen doların değerlenmesidir. Şuan rüzgar Krtek den yana.
    dolar ülkemizde sürekli artacak dostum...ülkemizin bu finansal yapısı ile doların çıkması mecburidir..zaten bu yılın son iki çeyreğinin çok iyi olacağını söylememle biraz da bu varsayıma güvendiğim için söyledim...doların çıkması ülkemizin ihracatı için şarttır...doların çıkışını ancak söylentileri çıkan süper bono durdurabilir..ama bu süper bono sırf doları frenlemek için çıkarılırsa o vakit de türkiyenin ekonomisi yerle bir olur...o yüzden de ben süper bonoya zayıf ihtimal veriyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 162/183 İlkİlk ... 62112152160161162163164172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •