Sayfa 164/385 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon
Arama sonucu : 3074 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

Türkiye'nin NATO’daki ikinci büyük orduya sahip ülke olduğunu anımsatan Şimşek," GSYH'nln yüzde 2'sl askeri harcamalara ayrılıyor. Ayrıca savunma bütçesinde son 7 yılda ortalama yıllık yüzde 6'lık bir büyüme sözkonusu. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma'nın da son yıllarda zırhlı araç alımlarında hızlı bir artış var. Bu veriler, savunma sanayinin potansiyelini gösteriyor. Biz de Akdeniz Güvenlik olarak Mai İle yaptığımız ortaklıkla deneyimlerimizi birleştirip sektörün önemli bir oyuncusu olmayı hedefliyoruz" dedi.

Mai Savunma, Ankara'nın Kahramankazan ilçesindeki 4 bin 500 m2 kapalı alana sahip
    fabrikasında,savunma sanayi ile itfaiye ve çöp araçları gibi özellikli araçların üretimini hem kendi markasıyla hem de
    altyüklenici olarak gerçekleştiriyor. Mai ayrıca uzun yıllardır bu sektörde yer alan ana piyasa oyuncularına da alt
    yükleniciolarak hizmet vermiştir. Yıllık 1.200 araç üretim kapasitesine sahip olan fabrika, uzun yıllara dayanan
    tasarımve teknik bilgi birikimi sayesinde özel araç taleplerine de yanıt verebiliyor.

akdeniz güvenlik attığı imza ile Mai ve Minerva tarafından Mart 2017'de kurulan şirkete de ortak olmuş olacak.
    Uluslararası alanda hizmet veren Dubai menşeli savunma sanayi şirketi olan Minerva, yıllık 1.200 zırhlı araç üretim kapasitesine sahip. Son 5 yılda 6 binin üstünde satış adedine ulaşan Minerva'nın Dubai'nin yanı sıra Hindistan, Ürdün ve Kenya'da da üretim tesisleri bulunuyor.Bu ortaklık sayesinde Mısır ve Libya gibi ülkelerin yanı sıra hızla büyüyen Afrika pazarına da ihracat
    kapısı da açılmış olacak.

Alıntı Originally Posted by HAK Yazıyı Oku
    Günaydın şirket tanıtım ve geleceğe yönelik beklentiler için yarın analist toplantısı düzenliyormuş ve yoğun katılım varmış.
    İnşallah olumlu geçer ve gedik dışındaki şirketler de rapor hazırlar.
    Amaç o zaten HAK kardeşim. Bir nevi kartlar yeniden dağıtılacak.

Birde forumda tahsisliye çok takılıyor. Bireysel nitelikli abiler zaten tahtadan mal verip tahsisliye girdiler. En az yarısı öyledir diye düşünüyorum.

Listeyi incelediyseniz, kurumsal yatırımcıların çoğu da özelikle emeklilik fonları için almışlar, yabancı abiler de fazla değil zaten.

Kağıt 5,80 - 6,45 arası bir süre takılacağa benziyor. 5.80 kırılmazsa sorun yok, 6.45 den sonra da çoşku başlayabilir diye düşünüyorum.

Sn 4N1K1H doğru söze ne denir?
    Evet hatta tahsisli öncesi mal kiralayanlar bile oldu. Dün, bugün serseri mallar satıldı gibi. Lakin çok fiktif işlem de oluyor. Tanıtek alımı da bittikten sonra bu şirketlerin değişimini göreceğiz.

6. .Tahtadaki tahsisliden alanların bir kısmı satmak için çok ama çok azimli......bu azimle dağları bile delerler.....
    Son düzenleme : Dow16; 20-12-2017 saat: 12:24.

Şirket bugün 12:30 -14:30 'da İstanbul Mövenpick otelde analistlerle toplanıyor.

Şirket yönetim kurulu başkanı Necmettin Şimşek ve CEO'su Sadi Taylan şirketin yeni yatırım ve stratejilerini ve 2018 beklentilerini paylaşacak.

İnşallah sunumu mail ortamında KAP'ta da yayınlarlar ve giden analistler izlenimlerini raporlarla yatırımcılarına sunarlar.

Görünen o ki sektörünün en büyük şirketi tahsisli ve satın almalar ile vizyon da değiştiriyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Analist toplantısında anlatılanlar oldukça güzel imiş.

Kısaca en önemli noktaları özetlemek gerekirse, Mai önümüzdeki sene icin B7 zırhlı araç prototipini %80 oranında tamamlamış. 2 ay kadar bir süre icinde EGM ve SSM'ye prototip sunulacak. İlk etapta 100 araç siparişi bekleniyor. 20mnUSD buradan hedefleniyor.

Bir de Özel Harekat Dairesi'nin talep ettiği bir araç var. Mevcut 3,000 kadar eski aracın yenilenmesi lazım. EGM, SSM, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan onaylar alınmış, prototip çalışması devam ediyor, 2018 ilk çeyrekte lansman planlanıyor, 100 adet sipariş de buradan - 20mnUSD da buradan gelecek.

Artı yurtdışı görüşmeleri var. Umman yerel üretim talep ediyor. 3 ay içinde gelişmeler olabilir. 2018 gelirlerine Umman'dan da ekstra bir miktar yansıyabilir. Ek olarak Mısır, Cezayir, Fas gibi ülkelerden de iş alabilirler.

Savunma sanayii tarafinda marjlar %30'lari bulabiliyor.

Yazılım tarafında ise Tanıtek çok kısa süre içerisinde alınacak. Teknokent'te olduğu için kurumlar vergisi + KDV avantajları var. PLATURK plaka tanıma sistemi projesi işlemlerine başlanmış. Bu ay sonu gibi HAVELSAN'da testler başlayacak.

Sayfa 164/385 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •