Sayfa 165/579 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 4631 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Merak ettiğim şey, merkez bankasının dolar shortlaması kayıtlarda var mı, yani bu bir şirket gibi bilanço var mı, o bilançoda bu shortlara ait kar yada zarar kaydını yevmiye maddesinde mizan da hangi hesapta gösterdiler. Ve bu kayıt ileride soruşturmaya konu olacak mı.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    5 gelecek ama önce sistem değişecek. Çarşamba günü sahalara inin emri verildi. Erken seçim çok erken gibi.
    Ortak yazdım vakti zamanında... Ali Babacan parlatılmadan ekonomi daha beter olmadan covid pandemi süreci artı yazarken durum erken seçimle sonuçlanabilir diye... Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi denendi. Ben erken seçimin çok şeylere gebe olduğunu düşünüyorum. Kasımda ABD başkanlık seçimi döneminde yapılabilir. Sayın CB nin halka hitabı seçim propagandası kıvamında, bir aydır bu böyle. Yeni kurulan partilere karşı yapılan hamleler 2023 için değil bence. Haklı olarak insanlar 3 sene varken niye şimdi diyecek. 3 yıl sonra kazanma ihtimali % 10 şu an kazanma ihtimali % 90 ise sizce seçim ne zaman olur. Bahçelinin ağzından çıkacak bir cümleye bakar, hiçte zor değil.

3. Sayın Drexty, Babacan konusu, vekil transferi, sayın Bahçeli’nin tutumu ve reisin dünkü açıklamaları bunu bence netleştirdi. Trump durumu da iyi değil. Kısa sürede bir kavga bir söylem erken seçimi meşru hale getirecektir. Bunun tek gerekçesi ise ekonomi. Bir önceki belediye seçimlerinde reis kendi seçmeninden veya hizmet edilen kesimden gerekli desteği göremedi, geçen sürede pozitif bir yaklaşım gelmedi. Reis için bu erken seçim kritik önem taşımıyor, belkide devir etmek istediği için erken seçim yapılacak. Daha sonra daha kötüsü gelmeden.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,802
    Blog Entries
    1
    Bence o sayım aşırı hatalı ya neyse artık.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,802
    Blog Entries
    1
    G ecim kendi kararı değil ki . Yapacak bisi yok. Bence..
    Bisiler bisiler oldu g ecimi onlar kazandı. Ben demedim ha onlar dedi..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

6.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Bence o sayım aşırı hatalı ya neyse artık.
    İlla bir temel gerekçe içermiyor, yani seçimle zirve, imf ile 4 lira gibi bir gerekçeyi temel analiz rüyasına bağdaştırmak veya çıkarım yapmak doğru değil. Ama kaleci hikayesindeki top vurulmadan bir yöne uçmak %50 golü kurtarmak anlamına gelir. Ben şahsen ilk kez bir kaleci düşüncesi ile sola uçacağım, top bu kez sola geleçek. Velevki top sola gelirse o sayımlar sıfırlanır, yeni bir para birimi dahi gelir. En son 2001 de döviz aldım sattım. Şuan merkez alırsa satarım, merkez satarsa onu ben alıyorum. Yabancıya gitmesin diye. 😎

Yine mi secim varmis anlamadim. Alismis kudurmustan beterdir dememisler bosuna.

seçim olursa chp iktidardan düşer.
    yerine gelen reis halkı normalleştirmeye,kaynaştırmaya başlar.
    sanki iktidarda chp var gibi reis her gün chp ye çakıyor.
    sahi iktidar muhalefete hesap soruyor her gün
    ülkede iktidar muhalefet karıştı gibi
    kim iktidar kim muhalefet
    iktidar sorumluluktan hesap vermekten kaçıyor yıllarca.
    bence reisin yani şu andaki sistem haktan kopuk.
    halk ile iktidarın dünyaları ayrı bir dünya
    reisin artık halka vereceği hiç bir şey olmadığı için yandaşları ayrılmasın diye her gün gerginlik çıkarıyor ve seçimlere kadar bu ortam ve siyasi duruş devam edecek gibi.
    her gün seçim olabilir yada olmayabilir yeni mottamız
    iktidar
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 165/579 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •