Sayfa 169/972 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon
Arama sonucu : 7770 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI V ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Durumun ne olduğuna veya ne olacağına dair etrafınıza şöyle bir bakmanız yeterli.

Sektörel bazda iyi olanlar kimler, var mı böyle bir sektör.
    Yakın gelecekte iyi olma ihtimali ne kadar
    Ekonomi büyüyecekmi?

Hayır diyorsanız borsadaki günlük %3-5 artış olsa bile bu sadece tuzak olarak kalacaktır.
    Ben yazınızı okuduktan sonra elinde yeni mal olan birinin yarın ki ilk kırmızıda çıkacağını düşünüyorum..

Ama bu fiyatlardan mallanmak yanlış değil 2014 senesine gelen hisseler mevcut...kolay değil 6 senedir o hisseyi birileri taşıdı bence bulunmaz nimet boşta olan para ile yavaş yavaş alım yapılabilir...dibi kimse bulamaz

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dünyanın ne kadar iyi olduğuna bir göstergede Brent petrol
    Malum ekonomik gelişme döneminde petrol fiyatları artar

Brent 28 dolar şu an
    Goldman Sachs Brent petrolün ikinci çeyrekte varil başına 20 dolara gerilemesini bekliyor
    https://www.bloomberght.com/goldmani...-dolar-2250042

Standard & Poor's (S&P), koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerle duran ekonominin bu yıl küresel bir resesyona neden olacağı konusunda uyarıda bulundu
    https://www.bloomberght.com/s-p-den-...yarisi-2250068

Morgan Stanley ve Goldman Sachs ekonomistleri küresel resesyonun yaklaşmakta olduğunu belirtti
    https://www.bloomberght.com/kuresel-...asiyor-2250047

Sonuç
    Demem o ki geçici yükselişlere kanıp fazla açılmamakta büyük fayda var.
    dünya resesyona giderken faizlerin %10 nun altına inmesi demek ölün demek gibi bişe...biz nerden para kazanıcaz mesela hadi diyelim işten de atıldın...çok mu iyi durumumuz?

3.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Ben yazınızı okuduktan sonra elinde yeni mal olan birinin yarın ki ilk kırmızıda çıkacağını düşünüyorum..

Ama bu fiyatlardan mallanmak yanlış değil 2014 senesine gelen hisseler mevcut...kolay değil 6 senedir o hisseyi birileri taşıdı bence bulunmaz nimet boşta olan para ile yavaş yavaş alım yapılabilir...dibi kimse bulamaz
    Hissede doğrusunuz belki ama fon öyle değil.
    Hissede nokta atışı yapın vaktiniz varsada alın bekleyin.
    Ama fonlar öyle değil, fonların içindeki hisselerde gelecek vaad edende var etmeyende

4.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    dünya resesyona giderken faizlerin %10 nun altına inmesi demek ölün demek gibi bişe...biz nerden para kazanıcaz mesela hadi diyelim işten de atıldın...çok mu iyi durumumuz?
    Kimse tasarruf etmesin ele geçeni harcasın isteniyor.

Kuslu sitede vaka sayilarini aciklayanlar var
    Ne gunlere kaldik mk
    Sosyal medyadan haber ariyoruz ve buluyoruz

6. dostlar, devletimizin öğrencilerin yanı sıra biz engellilere de tatil vermesinden dolayı kafa dinliyor, buralara da ara sıra bakıyorum. borsamız yarın büyük ihtimalle:
    gel, az çok farketmez, kaç paran olursa olsun gel.
    ne kadar zarar etmişsen et, ne kadar nefret olsun demişsen de, yine gel.
    burası kazanandan çok, kaybedenlerin kapısı, ama burada ümitsizlik yok, yine gel, diyecektir.
    eskiden olsa bu çağrıya kayıtsız şartsız uyardım. ama şu an yeni sıtratejiler düşünme zamanı. öncelikle

https://www.turkishbulls.com/SignalP...r&Ticker=XU100

buradaki sinyalleri takip edeceğim. gerekirse daha yüksekten, ama biraz daha güvenli alım düşüneceğim. aman hemen alayım, sonra arkasından bakakalırım demeyeceğim. sonuçta burada fırsatlar bitmez.

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Kuslu sitede vaka sayilarini aciklayanlar var
    Ne gunlere kaldik mk
    Sosyal medyadan haber ariyoruz ve buluyoruz
    Üstad nasdaq teknoloji 6 üzerine attı. Düne göre zararın bir kısmı çıksın da...

8. Olay artık corona olayı degil..pik yapti artık bu virus ..aşı filanda öyle hemen bulunup uygulanacak birşey degil hadi bulundu diyelim en az 1 sene sonra gercekten uygulanmaya başlanır..
    Başka bir şeyler dönüyor bizim bilmediğimiz..bi yerden sonra bi dip noktası görünecek işte ondan sonra yükseliş düşüş gibi olmayacak..sindire sindire yükseltecekler..
    Borsa 100bine gelmeden alım yapmayı hala riskli görüyorum
    Teknoloji fonları yükselişte bence başı cekecek ..
    Yazdiklarım tabi yatirim tavsiyesi degildir

Sayfa 169/972 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •