Sayfa 17/136 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 1085 madde; 129 - 136 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    İspanyadaki La Tomatina festivalinden beridir domates ve domatesçiler bu kadar ayaklar altına alınmadı sayın hocam.

Şu Koç'tan bir kurtulsak iyi olacak. Bir tutam nakit akışı, bir tutam da ihracat başka bişiye gerek yok
    Gayet haklı olarak zenginlik hayalleri kuran Dayı, umumiyetle gözleri parlamasına rağmen, arada
    bir yeise kapılıp zaman zaman dalıp gitmiyor değildi. Çünkü kendisi gibi epey bir seyyâr satıcı vardı
    ve bu namussuzlar, yaptığının haksız rekâbet olduğunu ve yemeklerindeki kaliteyi düşürmesini, yani
    hem fiyatların yüksekliği ve hem de kalitenin düşüklüğünde anlaşıp bir kartel oluşturmayı talep
    ediyorlar, zaten yemeğe az da olsa hile katmazsa, pek yakında iflâs edeceğini söylüyorlardı. Oysa
    Dayı, üç dört gündür icra ettiği köftecilik mesleğinde daha hiç kaliteden tâviz vermiş değildi.

2. 3:45'de geldiğine göre "kaldır bakalım"

Garşıdan garşıya elmalı dağlar, oy (mı acaba?)
    Garşıdan garşıya elmalı dağlar
    Ah dağlar, aman
    Elması yetmiş, suları of çağlar

--yazık olmuş tüccarımıza!.. yapı kereste 23.31 maliyetli iken, lütfetmiş 24.66 maliyet ile almış...ne güzel 31 den çakmıştın...ben oradan çaksam....bu kadar aşağıdan almayı h,ç bekeleyemezdim...ya gelmez ise diye içim içimi kemirirdi...bu kadar bekeleyebildiğine göre var bir bildiği??...yoksa kimsecikler yok mu 3-5 kişiden başka??

4. Taciler iyi çalışmış hocam,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

Garşıdan garşıya elmalı dağlar, oy (mı acaba?)
    Garşıdan garşıya elmalı dağlar
    Ah dağlar, aman
    Elması yetmiş, suları of çağlar

--yazık olmuş tüccarımıza!.. yapı kereste 23.31 maliyetli iken, lütfetmiş 24.66 maliyet ile almış...ne güzel 31 den çakmıştın...ben oradan çaksam....bu kadar aşağıdan almayı h,ç bekeleyemezdim...ya gelmez ise diye içim içimi kemirirdi...bu kadar bekeleyebildiğine göre var bir bildiği??...yoksa kimsecikler yok mu 3-5 kişiden başka??

--ortalama maliyeti 33 den aşağı olduğunu sanmam....29 lardan vermiş gözüküyor...6-7 ay taşıma maliyetine ve stresine katlan... şirket satış sürecinde iken sonunu göremeden zararına ver...iş yatırımın da başka bir işi yokmuş gibi yukarı çekeyim de kafama vursunlar diye düşünmüş olması gerekir...

--benim asıl merak ettiğim TATGD dan başka bir hisse var mı acaba bistte ana sayfasında takas bilgilerini veren bir linki olan?...tat bu güzel (?) hizmeti ne zamandan beri veriyor, ne amaç ile veriyor bir bilen var mı?...

--şirket ile ilgili basit sorulara cevap vermeyen- vermek istemeyen yönetim bu hizmeti neden veriyor?...

https://www.tatgida.com/tr

piyasa verilerini tıkla...sonra takas analizini tıkla...

**not: yapıkredi den işbankasına virman

** borsada kolay ulaşılan bilgiden kork diye sıkça söylenen bir söz duymuştum; ne kadar doğruysa...

6. 2022 yılının sonunda 5.500 lira olan asgari ücretle yıl sonu fiyatı olan, yaklaşık 37 tl den yaklaşık 148 tane hisse alınabiliyordu.

2023 temmuz asgari ücretiyle de 24 lü fiyatlardan yeni asgari ücret 11.402 tl ile yaklaşık 471 hisse alınabiliyor.

Alım gücünde hisse penceresinden bakıldığında, yaklaşık % 220 artışla , yaklaşık 323 adet fazla hisse alınabiliyor.

Bir başka deyişle alım gücü olarak asgari ücretli birisi için fiyat yaklaşık %70 düşmüş.

Muazzam.
    Son düzenleme : karmaşık sayı; 22-06-2023 saat: 11:20.

7. hop 3 2 1

oley oley oley

--genel müdür dünya gazetesine konuşmuş...bilinen şeyleri tekrarlamış...

https://www.dunya.com/sektorler/gida...-haberi-696450
    Son düzenleme : ft-2; 25-06-2023 saat: 18:00.

Sayfa 17/136 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •