Sayfa 172/992 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Selam,
    Olay tam olarak böyle gitmiyor, Aktif 28 oranı bileşik olarak gitmediği için şuanda yaklaşık 23,60 civarlarına geldi. Ilk aldığın ana paraya 28 veriyor. Şöyle bir örnek vereyim 6 ay önce %28 ile 100 liralık bono aldın diyelim. Şuanki değeri 120 olarak gösteriyor fakat halen 100 liraya %28 alıyorsun. 20 liran boşta kalıyor. Bugünkü oranla arada nerdeyse hiç fark kalmadı. bir kaç hafta daha %28 daha iyi gibi.
    Teşekkürler
    ben aktifte günlük yerine o dönemki benzer vadeli mevduat ile kıyas yaparak gidiyorum.
    aktiften alınan 180 gün vadeli bir bono ile 6 aylık mevduat faizlerini kıyas ediyorum, böylece günlük getirilere takılmadan devam.

2.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/enflasyond...501114-ekonomi

Eğer yılı yüzde 13 civarında bir enflasyonla kapayacaksak bugünkü politika faizi ile arasında 10 puanı aşan bir makas oluşuyor. Bu durumda Merkez Bankası yılın ikinci yarısında rahatlıkla faiz indirimlerini yapabilir.

-İlki 24 Temmuzâ��da olmak üzere yılın ikinci yarısında dört rutin toplantısının dördünde de faizi indirebilir.

-Birer puanlık indirimlere gitse yılın sonunda yüzde 20 faiz düzeyine inilir ki, gerçekleşen enflasyon ile arasında yine 7 puan gibi bir makas kalır. Bu da yüksek bir güvenlik yastığı görevi görür. Hatta Merkez Bankası daha fazla indirime dahi gidebilir.
    Içimden gelen his daha fazla indirecegi yönünde. FED de indirirse onun gazıyla tak tak tak..

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Konu dışı olacağı için baştan özür dilerim. mevduatçı dayanışması adına hoşgörünüze sığınarak yazıyorum.

120 dairelik bir sitede 3 yıldır, İZSU tek sayaçtan her dairenin süzme (ara sayaç ) sayacı okunarak , gelen fatura ile dairelerin toplam tüketimi hesaplanarak ödeme fişi gönderiliyordu. Bugün gönderilen ödeme fişinde sıfır tüketime ( 3 aydır dairem boş ve su vanadan kapalı ) karşılık 12,59 tl. ödeme yazılmış. Yöneticiyi aradığımda ; '' evet siz su kullanmamışsınız , ancak denetçilerin aldığı karar gereği , artık su faturasında yazan - atık su - çevre temizlik vergisi - katı atık toplama ve bertaraf bedeli - kalemleri toplanarak daire sayısına bölünüyor. Sadece temiz su tüketimi sayaçtan okunarak faturalandırılıyor. '' dedi.

Kullanmadığım suyun atık su bedeli mi olur. Sonra 3 çeşit ( 2+1 , 3+1 ve dükkanlar ) daire var. 80 metrekare olan ile 140 metrekare olana eşit çevre temizlik, katı atık vb. olur mu ? Bu konuda sulh hakimine dava açsam en az 8 ay sürecek ve atı alan üsküdarı geçecek. Savcılığa suç duyurusunda bulunsam - benim işim değil, mahkemeye git - diyecekler gibi.

Acaba parayı ödedikten sonra Kaymakamlık Tüketici hakem heyetine müracaat etsem karar alınır mı ? Bu tip tecrübe yaşayan var mı ?

4.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Nasıl alınıyor hocam bu
    Şekerbank şubelerinden

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Konu dışı olacağı için baştan özür dilerim. mevduatçı dayanışması adına hoşgörünüze sığınarak yazıyorum.

120 dairelik bir sitede 3 yıldır, İZSU tek sayaçtan her dairenin süzme (ara sayaç ) sayacı okunarak , gelen fatura ile dairelerin toplam tüketimi hesaplanarak ödeme fişi gönderiliyordu. Bugün gönderilen ödeme fişinde sıfır tüketime ( 3 aydır dairem boş ve su vanadan kapalı ) karşılık 12,59 tl. ödeme yazılmış. Yöneticiyi aradığımda ; '' evet siz su kullanmamışsınız , ancak denetçilerin aldığı karar gereği , artık su faturasında yazan - atık su - çevre temizlik vergisi - katı atık toplama ve bertaraf bedeli - kalemleri toplanarak daire sayısına bölünüyor. Sadece temiz su tüketimi sayaçtan okunarak faturalandırılıyor. '' dedi.

Kullanmadığım suyun atık su bedeli mi olur. Sonra 3 çeşit ( 2+1 , 3+1 ve dükkanlar ) daire var. 80 metrekare olan ile 140 metrekare olana eşit çevre temizlik, katı atık vb. olur mu ? Bu konuda sulh hakimine dava açsam en az 8 ay sürecek ve atı alan üsküdarı geçecek. Savcılığa suç duyurusunda bulunsam - benim işim değil, mahkemeye git - diyecekler gibi.

Acaba parayı ödedikten sonra Kaymakamlık Tüketici hakem heyetine müracaat etsem karar alınır mı ? Bu tip tecrübe yaşayan var mı ?
    Rakam küçük olduğundan Faturayı ödeyip Tüketici Hakeme gitmeniz daha doğru olur...

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Rakam küçük olduğundan Faturayı ödeyip Tüketici Hakeme gitmeniz daha doğru olur...
    Bende ağırlıklı olarak böyle düşünüyorum. Diğer yollar çok yorucu ve yıpratıcı. Mahkemeler, bilirkişi atayacak, bir dünya harç yatacak. Sonra temyizi vs. uzun iş. Tek çekincem, hakem heyeti bu iş özel hukuk alanı der mi ?

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bende ağırlıklı olarak böyle düşünüyorum. Diğer yollar çok yorucu ve yıpratıcı. Mahkemeler, bilirkişi atayacak, bir dünya harç yatacak. Sonra temyizi vs. uzun iş. Tek çekincem, hakem heyeti bu iş özel hukuk alanı der mi ?
    Haksız olarak düzenlenen fatura bedeliiadesi çıkar...Ondan sonra da fatura çıkmaz....

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Haksız olarak düzenlenen fatura bedeliiadesi çıkar...Ondan sonra da fatura çıkmaz....
    İlginiz için teşekkür ederim.

Sayfa 172/992 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •