Sayfa 173/439 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon
Arama sonucu : 3511 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    Endeksi geçtim bari kendi sektöründeki kağıtlar çıkarken tepki ver
    uzulerek katiliyorum. Perea'nin malina ne kadar sahip ciktigi hakkinda hicbir bilgimiz yok. Daha once paylasilan emaillerde bayagi larj bir yaklasimi oldugu, nasilsa ederini bulur kafasinda gidildigi izlenimini almistim. 6 Nisan tarihinde de dilim dondugunce bunu yazmaya calistim.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...43#post5873643

O tarihten bu gune sirket BIST 100 e gore eksi %12 rolatif performans gosterdi. Hatta 11 Mayis 2020 tarihindeki rolatif performansa geri geldi, yani 2 sene onceye makarayi geri sarmis olduk. Ekte ilgili rolatif performans grafigini koyuyorum. En yuksek noktadan beri (yani nisan 2021) bu gune rolatif performans eksi %60.

Yonetim dahil herkesin sapkayi onune koyup tekrar dusunmesi gerekiyor. Bu is tahtaci vesarieden de daha buyuk bence.
    Attached Images Attached Images

2. daha önce bir arkadaş yazmıştı forumda yatırım fonlarının mal alması aslında iyi değildir diye şimdi o arkadaşa hak vermeye başladım..

3. bazı arkadaşlar benim yazdıklarıma kızdıkları için foruma yazmaz oldu daha öncede yazdım ben bu kağıda 1.5 yıl önce girdim ve her ay hiç ara vermeden almaya devam ediyorum gelinen noktada hala zarardayım siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız?. Celladına aşıl olan idam mahkumu gibi her ay almaya da devam edeceğim. Siz benim yazdıklarımı pek kaale almayın. bilgi ve tecrübelerinizden yararlanacak arkadaşlar olabilir.. saygılarımla..

4. Iyi günümüzde bizimle,kötü günümüzde kayb olanlar bizden değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    bazı arkadaşlar benim yazdıklarıma kızdıkları için foruma yazmaz oldu daha öncede yazdım ben bu kağıda 1.5 yıl önce girdim ve her ay hiç ara vermeden almaya devam ediyorum gelinen noktada hala zarardayım siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız?. Celladına aşıl olan idam mahkumu gibi her ay almaya da devam edeceğim. Siz benim yazdıklarımı pek kaale almayın. bilgi ve tecrübelerinizden yararlanacak arkadaşlar olabilir.. saygılarımla..
    Sayin Adorable bence burada kimse kimseye kusmedi, cunku kusulmeye sebep olacak bir durumun oldugu kanisinda degilim. Burada sirketin performansini etkileyecek konulari detaylica cok konustuk, sanirim yeni malzeme kalmadi.

O kadar beklentiyi yazip cizmenin uzerine sirketin ciddi bir sekilde dusuk performans gostermesi elbette ki siz (ben de dahil) sinir test edici bir durum.

Bence burada YONETIMin ciddi bir sekilde ortaya cikip savunma ve oz elestiri yapmasi lazim. Brighstar alindiginda sirketin hisse degeri 1.2 USD'ye kadar cikti, simdi ise 89 centlerde. Sirket Brightstar'a 26mn dolar para odedi. Simdi o kadar deger hissenin piyasa degerinden silindi. Piyasa diyor ki: Bu satin alimdan cacik olmaz. Burada yonetimin cikip kendini aciklamasi mecburi oldu. Bakalim GK'da gidip sorgulayabilecek herhangi biri olabilecek mi....

6. İnşallah sizin dediğiniz gibidir sayın İsmettarhan bey. Kırdığım arkadaş olduysa affola..

7.  Alıntı Originally Posted by ismettarhan Yazıyı Oku
    Sayin Adorable bence burada kimse kimseye kusmedi, cunku kusulmeye sebep olacak bir durumun oldugu kanisinda degilim. Burada sirketin performansini etkileyecek konulari detaylica cok konustuk, sanirim yeni malzeme kalmadi.

O kadar beklentiyi yazip cizmenin uzerine sirketin ciddi bir sekilde dusuk performans gostermesi elbette ki siz (ben de dahil) sinir test edici bir durum.

Bence burada YONETIMin ciddi bir sekilde ortaya cikip savunma ve oz elestiri yapmasi lazim. Brighstar alindiginda sirketin hisse degeri 1.2 USD'ye kadar cikti, simdi ise 89 centlerde. Sirket Brightstar'a 26mn dolar para odedi. Simdi o kadar deger hissenin piyasa degerinden silindi. Piyasa diyor ki: Bu satin alimdan cacik olmaz. Burada yonetimin cikip kendini aciklamasi mecburi oldu. Bakalim GK'da gidip sorgulayabilecek herhangi biri olabilecek mi....

Sayın Adorable ve sayın Uysal 61 , bence isim vererek ithamda bulunursanız dediğiniz sözler adrese gider. Yoksa burada çok yazıp çizen ben dahil başkaları da bu haksız ithamı üstüne alabilir.

Kim iyi günde yazmış da kötü günde kaçmış ? Eğer bu söz benim için söylendi ise bunu ancak yazanın cahilliğine veririm. Ben bundan çok daha kötü günlerde de yazdım. Buna buradaki çok kişi şahit.

Ancak sayın İsmettarhanın dediği gibi , ortada yazılacak yeni bir durum yok. Yazılması gereken her şeyi yazdık. Mayıs ayını işaret ettik. 1. çeyrek sonuçları gelene kadar , yada Paynet satışı ile ilgili somut bir haber gelene kadar , yada şirketin değerini direk etkileyebilecek başka bir iş haberi gelene kadar yazacak yeni bir şey yok.

Devamlı da aynı şeyleri yazmanın alemi yok. Ben de yeni birşey olana kadar yazmayacağım ama sanki burada bir itham var diye cevap vermek istedim.

Benim beklenti ve hedeflerimde sapma yok. Daha önce de sattığım zaman söyledim bundan sonra satarsam yine söylerim ama en az 2023 ortalarına kadar kalacağımı düşünüyorum.

Perea elindeki 16.4 milyon lotun derdine bu kadar düşmemişken , bizlerin düşmesi enteresan. Eğer şirket hakkında şüphesi olan varsa sat tuşu elinin altındadır.

Bu hisse 21 lirayı görmeden ( bölünmüş haliyle konuşuyorum ) 18 ay önce 1,3 lira civarında idi. O zaman da böyle ahlanmalar vardı ama sabrın sonu selamet oldu.

Öyle bir sıçrama beklemiyorum ama 2023 içinde bir yerde bu hissenin en az 3 katına çıkacağından şüphem yok.

Evet anlamsız bir baskı ve geri çekilme var. İsmettarhanın dediği gibi yönetimin daha aktif olması lazım , bunu 3 senedir burada yazıyoruz çiziyoruz ama olmuyor. Hisse geri alım yapılması şart diyoruz olmuyor. Bu durumda yapılacak tek şey bilanço , paynet satışı veya diğer iş haberlerini beklemek.

Bunu beklerken de her gün aynı şeyleri yazmak mantıklı değil. Yeni bir şey olana kadar da yazmama kararım var.

Ben sayın İsmettarhana Brightstar konusunda çok katılamıyorum. Brightstar çok akıllı bir yatırım ama bunun getirisini görmek için 2022 sonunu görmek lazım. Hem Brighstarın hem de arenanın satışlarının artacağını göreceğiz 2022 sonunda. Ama bu bir entegrasyon sürecidir. Arenanın Brightstar satış noktalarına , Brightstarın da Arena satış noktalarına nüfus etmesi biraz zaman alabilir. Bu işin avantajını da sene sonu görürüz.

Burada piyasa okuması sıfır olan bazı kenndini bilmezler geçen artık kimse 2 senede bir telefon değiştirmez dedi. Halbuki gelen haberler böyle söylemiyor.

https://www.bloomberght.com/tuketici...kaladi-2304839

Tüketici elektroniğinde ilk çeyrek büyüme var adet bazında. Hatta daha geçen hafta ÖTV matrahları değiştiği için telefonlarda küçük de olsa indirim de oldu. Bu piyasada çok fazla daralma olmaz adet bazında.

Son 10 gündür bir sürü bilanço geldi. Satış ve karlarda patlama var geçen seneye göre hemen hemen her sektörde. Bunda tabii ki kurun ve enflasyonun etkisi var ama büyümeler bunun da üstünde. Bu kadar büyüyen br ülkede her sektör büyür. Teknoloji daha da hızlı büyür.

Bir şirket büyüyorsa , sektörü ne olursa olsun teknolojiyi de yanında büyütür. Çünkü her yapılan yatırımın mutlaka teknoloji ile bir alakası vardır. Hatta eskiye göre daha da fazla vardır. Yeni bir bina yada ekipman yatırımı yapanlar bunu son teknoloji yapmak isterler. Bu vesile ile de mutlaka teknoloji tedarikçilerinin satışlarını arttırırlar. Her yeni istihdam teknoloji için yeni bir iştir.

O yüzden ülke büyürse biz de büyürüz. 2020 pandemi senesi gibi ülke büyümezken bile biz büyüdük. Sonuçta artık teknoloji ekmek gibi su gibi ihtiyaçtır. Bundan dönüş olmaz.

Güneş enerjisi işi her yerde patladı. Buradaki cirolar da artıyordur. Paynet zaten her sene %100 büyüyor.

Tekrar etmeyelim dedik yine tekrara girdik.

Neyse ben bu son 2 yazıdan rahatsız olduğum için yamak istedim. Yoksa yeni bir haber olana kadar yazmayacağım. Sonrasında da çok yazmayı düşünmüyorum. Çok nadiren önemli bir durum olursa yazarım ama artık bundan sonra hisse yoluna girer inşaallah mayıs ile beraber , böyle serzenişler olmaz. Sonuçta biz de sizin gibi yatrıımcıyız ve yükelişlerden düşüşlerden etkileniyoruz. Şirketin sahibi , yöneticisi yada sözcüsü değiliz. Her düşüşte çıkıp açıklama yapmak zorunda da değiliz.

Saygılar selamlar

8. Emirhan Bey ya da diger arkadaslar oncelikle yazdiklarimdan dolayi herhangi bir incitme ya da kirilma oldu ise amasiz/fakatsiz oncelikle ozur dilerim. Bu sayfada gercekten kaliteli yorumlar oluyor. Agirlik BOGA olmasina ragmen bence AYI (BEAR)'larin da katkisi, elestirileri ile tezlerimiz daha saglam bir sekilde olusacaktir.

Konuyu sirkete pivot edecek olursak :)....

Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Ben sayın İsmettarhana Brightstar konusunda çok katılamıyorum. Brightstar çok akıllı bir yatırım ama bunun getirisini görmek için 2022 sonunu görmek lazım. Hem Brighstarın hem de arenanın satışlarının artacağını göreceğiz 2022 sonunda. Ama bu bir entegrasyon sürecidir. Arenanın Brightstar satış noktalarına , Brightstarın da Arena satış noktalarına nüfus etmesi biraz zaman alabilir. Bu işin avantajını da sene sonu görürüz.
    Emirhan Bey Brightstar konusunda ufak bir aciklama getirmek isterim. Sirket alimi yanlis oldu demek istemedim (daha dogrusu bunu demek icin daha erken). Sadece dikkati cekmek istedigim nokta satin alimdan beri sirket piyasa degerinin Brightstar kadar dustugu idi. Burda durum iki tarafli hocam. Birinci ihtimal ilk basta dedigim piyasanin "cacik olmaz" gorusu. Sirket satin alma ve birlesmeleri konusunda deger yok edilmesi konusunda genelde piyasa alici firmanin degerinden alinan firmaya odenen prim kadar degeri eksiye alirsa bu piyasanin birlesme hakkinda pek olumlu olmadigini gosteriyor. Ha eger Brighstar durumu boyle degil ise o zaman kaybolan 25mn dolarlik deger (yani birlesme oncesi piyasa degerinin %25i kadar bir meblag) neden gitti sorunsali ortaya cikiyor. Eger Brighstar net sifir ise o zaman piyasa sirketin geri kalan islerinin bozuldugunu fiyatliyor demek.

Tabi piyasa herseyi on gorebilir diye birsey yok. Fakat tam birlesme sonrasi olan bu tur deger kayiplarina ben suphe ile yaklasiyorum. Analitik dedektorlerimizi acik tutmak faydali olabilir.

Sayfa 173/439 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •