Sayfa 176/1001 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az... Bu arada hala arıyorum şu adamı bulamıyorum HAZİNE AÇILMADAN ara beni bul sonra canını yakarım demişti. https://www.youtube.com/watch?v=ka4HVIAkMas
    Why search when you can find?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Sanane zati

Forum kimsenin değil dileyen edebince konuya uygun olarak yazar.

İlk defa forumda yazmak buraya yazmayın anlamına mı gelir. Konu nerde güncelse orda yazarız
    .
    Burda kimseyle polemik derdinde değilim.

Merkezin nasıl hangi aracı kullanacağı beni ilgilendirmez Benim amaç %3-5 alıp çıkmak .

Stratejim 4 de yakın yerlerden dolarda ortalama yapmak . 3,75 civarında da satmak. Sonuçta 1 hafta sonra, olmazsa 1 ay sonra sonuçta bu dolar 3,75 gelecek.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Why search when you can find?
    For the people who can never find .

Biraz da gülelim

Unutulmuş ESKİ İnternet FENOMENLERİ #1 �� ��
    https://www.youtube.com/watch?v=gnrJcBXEr6M

Len bu adamlar için CERN ne lan önce dünyanın yuvarlak olarak olduğunu ispat edin bunlara....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tcmb'nin 26 Ekimdeki ppk toplantısında stratejik iki hata yaptığını düşünüyorum.

1. başkan Çetinkaya enflasyon ve kur şoku riskine rağmen GLP faiz seviyesinin yeterli olduğunu belirtti, belki de zihnindeki niyeti ve davranış tarzını ağzından kaçırdı, bunu daha yuvarlak söylemeliydi, zira elini gösterdi.
    2. Bir sonraki toplantı tarihi 14. aralık 2017. 40 günün üzerinde süre var. Bu süre zarfında kur ataklarına karşı neredeyse hiç oyun alanı kalmadı. Kendine , kullanmasa dahi oyun alanı açması gerekirdi. Kendi kendisini oran anlamında tepe noktaya sıkıştırdı. Şu anda sadece TL depo ile verdiği 10 milyar TL'yi keserek ağırlıklı ortalama fonlama faizini %12.25'e çekebilir. Ama bu adım hem teknik açıdan hem de kullanılabilirlik açısından pek mana ifade etmiyor.
    Tüm bunların yanında TL depo ile verdiği ve %9.25 faiz ile piyasa yapıcı bankalara (çoğunlukla kamu bankaları olduğunu düşünüyorum) kullandırdığını tahmin ettiğim ucuz parayı bir anda kısmasının da başka sakıncaları olabilir.
    Bu tür hatalı kararların bedelleri ülke için epey yüksek oluyor. Para politikasını kullanmaya direnmek ve teknik anlamda işleyişini kilitleyecek mekanizmalar uygulamak (GLP) ileride dövizde yükseliş kaçınılmaz gözüktüğünde makro ve mikro dengeler ile orantısız faiz artışları yapma zorunluluğunu ortaya çıkarabilir.
    Özel sektörün kur ile iflas etmesi ile yüksek faiz ile iflas etmesi arasında karar verilecekse kur ile iflas edecek bir özel sektörün geri döndürülmesi mümkün olmayacaktır. Ancak yüksek faiz ile iflas noktasına gelecek stratejik özel sektör firmalarının rehabilitasyonu ve eskiye döndürülmesi daha kolay olacaktır.
    Bazen kafayı kurtarmak için kolun kesilmesine göz yummak gerekir. Tcmb her seferinde kolunu giyotinin altından çekiyor, ama her çekişinde kafa giyotine daha da yaklaşıyor.
    slm..Mb nin hiçbir hatası yok..çünkü kararı kendisi vermiyor...Karar veremeyen bir MB nin doğal sonucu..yani teknik açıklama yetersiz kalıyor.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Stratejim 4 de yakın yerlerden dolarda ortalama yapmak . 3,75 civarında da satmak. Sonuçta 1 hafta sonra, olmazsa 1 ay sonra sonuçta bu dolar 3,75 gelecek. ......................? 4 alış ortalamamı ?

7.  Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Stratejim 4 de yakın yerlerden dolarda ortalama yapmak . 3,75 civarında da satmak. Sonuçta 1 hafta sonra, olmazsa 1 ay sonra sonuçta bu dolar 3,75 gelecek. ......................? 4 alış ortalamamı ?
    sanırım kafası güzel onun
    1 saatte anlaşamadık bile

Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Stratejim 4 de yakın yerlerden dolarda ortalama yapmak . 3,75 civarında da satmak. Sonuçta 1 hafta sonra, olmazsa 1 ay sonra sonuçta bu dolar 3,75 gelecek. ......................? 4 alış ortalamamı ?
    Bu kadar hata kadı kızında da olur sizde hemen yaklalamayın be ya....

Sayfa 176/1001 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •