Sayfa 1762/1967 İlkİlk ... 762126216621712175217601761176217631764177218121862 ... SonSon
Arama sonucu : 15734 madde; 14,089 - 14,096 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu:

▪ Ben sınır ötesinde üs kurmaya karşıyım, bizim toprakla işimiz yok. Biz teröristi arıyoruz. Biz girer 3-4 günde yok eder, çıkarız. 21 kere Irak'a girdim, çıktım. Niye? Orada kalmama gerek yok.

▪ Gayrinizami harpte tek bir formül vardır: Ara-bul-yok et. Kartalın avını takip ettiği gibi, bir anda süzülüp alacaksın. Oraya yerleşmeyeceksin.

▪ ABD, Vietnam'da üsleri basılarak 56 bin ölü verdi. Üs demek, sen sabitsin demek, sen gözetleniyorsun, sen takip ediliyorsun demek. Üssün varsa zayıf anında baskın yersin.
    Yanlış. Biz alan hakimiyetini sağlamak için sınır ötesinde üsler kuruyoruz. Bu sayede terörü kendi topraklarımızdan uzaklaştırıp, terörle komşu ülke topraklarında, bu iş için yetiştirilmiş, gönüllü uzman personellerle mücadale ediyoruz.
    Sayet biz alan hakimiyeti saglamazsak, Iran saglar ve Şii hilali ile güneyimizi olduğu gibi kuşatır. Irak ve Suriye'de çok yol da aldılar.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. MİT, Suriye'de askeri birliklere saldırıları planlayan, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Tabka sorumlularından Ömer Abdullah el Dahham'ı operasyonla etkisiz hale getirdi.
    Kaldı ki, nokta operasyonlar sihalarla hergün yapiliyor.

3. ilmi Demir 🇹🇷
    @ProfHilmiDemir
    ·
    21d
    Kült örgüt lideri Gülen'in sitelerine eskiden erişim yasağı vardı. Biz akademisyenler için bilgi almak bayağı zordu erişim yasağı kaldırılmış. Halkımız rahat erişsin istiyorlar demek ki! Bir şeyler oluyor anlaşılan... yoksa bu da seçime gitmenin telaşı mı anlayamadık.

4. Yabancıların swaplara girdiği anlaşılıyor.

Bankaların TCMB dışı bilanço dışı döviz pozisyonu 27 Ekim’de -11,4 milyar$ iken 22 Aralık’ta -4,6 milyar$ oldu. Miktarı kesin bilememekle birlikte 5 haftada 6,8 milyar$ giriş söz konusu olabilir.

5. Futbol, sadece futbol değildir.

Panathinaikos haberi cok olumluydu. Dünkü futbol macı oynansaydi, muthis olumlu bir haber olarak degerlendirirdim. Oynansaydi, Turkiye, 2 milyarlik Islam dunyasi icin bir model ve cazibe merkezi ve hatta finans merkezi olurdu. Yani ayvagobekli stratejisi yikilirdi.
    Ayvagobekli doktrini diyor ki, artik ortadogu kaynaklari tukenmis bir cehennemdir. Bu bolge radikal Islam ve teror disinda birsey ihrac edemez. Bu sebeple bu bolge ile aramizda laik ama sunni bir tampon lazimdir. Şii kesinlikle olmaz. Cunku Roma'nin mezhebi Sunni'dir. Biz Romaliyiz.
    Futbolla baslayan olumlu haberler, futbolla bitti. Aslinda hic kotu sayilmaz. Cunku ortadogu zaten kaynakları somurulmus, bitmis bir bolge. Bu bolgeye model olsaniz ne olacak? Kaynak yok ki, kaynaklar ortaasyada. Ortaasya ile aramizda ise Zengezour yani Fransa var.
    Asagidaki analez yanliş:

Jason (Hanshin) Lee
    @Jasons_JaysHub
    The Saudis really thought they could defeat the man who has never been defeated. His legacy continues in his people.
    Analez tamam.

6. Hem laik hemi de Sunni tampon bizim Apaçiler. Yok başka seçenek.

Aywaa...!
    Riyad'da neler oldu?

Sözleşmenin metnini buldun mu?
    Orada neler yazıyor?

Su koyveren hangi taraf?

Bu iş borsaya tesir eder mi?
    Şu kulüplere çekilen maliye kıyağı biter mi?

Hayırlı borsa (iş) yılları temenni ediyorum ...be yaa...!

8.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Aywaa...!
    Riyad'da neler oldu?

Sözleşmenin metnini buldun mu?
    Orada neler yazıyor?

Su koyveren hangi taraf?

Bu iş borsaya tesir eder mi?
    Şu kulüplere çekilen maliye kıyağı biter mi?

Hayırlı borsa (iş) yılları temenni ediyorum ...be yaa...!
    Abi hiç bakmadım be ya. Ne oldugunun bir önemi yok.
    Şayet maliye kiyaği biterse, Tayyip Agam secimi kaybedebilir. Bilerek ve isteyerek bunu yapacak ve Imamoglunun onunu acacak demektir.
    Chp-Dem isbirligi, 12 sehit ve sonrasindaki olaylar ustuste oturuyor.
    Iş o tarafa dogru giderse borsada deprem olur.
    Sosyal medyada dolasip durupduru:

Sayfa 1762/1967 İlkİlk ... 762126216621712175217601761176217631764177218121862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •