Sayfa 18/1000 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 137 - 144 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bana yield to maturity Excel de nasil hesaplanir birisi anlatabilirmi?

Asagida Isbankasi %2.77 demis ancak ben excel de YIELD function i kullanarak aynisini elde edemedim

=YIELD(today(),9/11/2018,0.035,1044,1000,2,0) bana %4 veriyor

İş bankasındaki komisyonlar nedeniyle ulaşamamanız normal. Güzelce anlatan iki link buldum. İlki görsel. İkincisi sözel

https://www.youtube.com/watch?v=NV0S8pKvje8

http://www.tvmcalcs.com/index.php/ca...el_bond_yields
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İş bankasındaki komisyonlar nedeniyle ulaşamamanız normal. Güzelce anlatan iki link buldum. İlki görsel. İkincisi sözel

https://www.youtube.com/watch?v=NV0S8pKvje8

http://www.tvmcalcs.com/index.php/ca...el_bond_yields
    Cevap icin tesekkurler

Ben o verdiginiz linki zaten inceledim hicbirisi gun hesabi yapmiyor. Gun yerine years to maturity uzerinden gidiyor oda ise yaramiyor

Internette bircok siteye girdim ciktim bir suru excel function i kullandim ama 2.77 e ulasamadim. 2.77% dogru olan ama ben cikaramadim.

Ahmetg Guest
    Bu arada ekleme ihtiyaci hissettim. Isbankasi komisyonu zaten fiyatin icinde. Komisyon yok alim ve satim fiyat farki var.

Ister alim ister satis yinede 2.77 e ulasamiyorsunuz. Ama mantiken 2.77 dogru. Bana bu sonucu veren ve yil degil gun hesabi uzerinden formul lazim.

Kendi acinizdan onumuzdeki donemi baz alarak eurobond yatirimina bakis aciniz ne yondedir sayin forum ahalisi?
    Fed'in faiz kararlari, memleketin bozulan ekonomik durumuyla beraber bugun dogan nurtopu gibi erken secim olasiligini da goz onune almanizi rica ederim.

Tabii ki herkesin fikri kendini baglayacaktir son kertede lakin bu topic ve yatirim turunde yeni bir arkadasiniz olarak fikirlerinizi ogrenmek isterim.
    Simdiden iyi geceler.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Gkhn Yazıyı Oku
    Kendi acinizdan onumuzdeki donemi baz alarak eurobond yatirimina bakis aciniz ne yondedir sayin forum ahalisi?
    Fed'in faiz kararlari, memleketin bozulan ekonomik durumuyla beraber bugun dogan nurtopu gibi erken secim olasiligini da goz onune almanizi rica ederim.

Tabii ki herkesin fikri kendini baglayacaktir son kertede lakin bu topic ve yatirim turunde yeni bir arkadasiniz olarak fikirlerinizi ogrenmek isterim.
    Simdiden iyi geceler.
    Su anda eurbond fiyatlari baya dustu yani getiriler yukseldi

ha daha da disermi bilemem ama son yillarin en dusugunde

Ben hala getiri nasil hesaplaniyor onunla ugrasiyorum cunku hesaplar tutmuyor

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Cevap icin tesekkurler

Ben o verdiginiz linki zaten inceledim hicbirisi gun hesabi yapmiyor. Gun yerine years to maturity uzerinden gidiyor oda ise yaramiyor

Internette bircok siteye girdim ciktim bir suru excel function i kullandim ama 2.77 e ulasamadim. 2.77% dogru olan ama ben cikaramadim.
    Rica ederim.

Sizinkisi gibi bir hesaplama ama kupon ödemeli tahvillerden farklı değil diye biliyorum. Belki de ulaşmaya çalıştığımız formülü bilen iş bankası şubesine ya da bize ulaşından sorsak. Benzer bir hesaplama kredide bende hesaplayamamıştım doğrudan formüllü şekilde çalışmalarını paylaşan farklı bir banka biliyorum.

Umarım yardımcı olurlar. Bende aşağıdaki için hesaplamaya çalışacağım.

Amaç: 646 -14/06/2025 vadeli eurobond. İlk kupon vadesi 14/06/2018 ve VKG 57 gün. Yılda bir kupon ödemeli.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Su anda eurbond fiyatlari baya dustu yani getiriler yukseldi

ha daha da disermi bilemem ama son yillarin en dusugunde

Ben hala getiri nasil hesaplaniyor onunla ugrasiyorum cunku hesaplar tutmuyor
    Cevabiniz icin tesekkur ederim Sn. Ahmetg.
    Konunun diger sakinlerinin de fikirlerini paylasmasini rica ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    imza yok.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    ORNEK EUROBOND hesabi

11-03-2019 eurobond %3.5 donemsel kupon odeme

kuponlar
    11/03/2018 35usd
    11/09/2018 35usd
    11/03/2019 35usd

odenecek deger
    banka satis 1073usd

elde edilecek
    1000+35+35+35=1105usd

net 1105-1073=32 usd

getirisi %2.95

NOT banka faizi en az %3.35 faiz olursa eurobond un getirisini karsiliyor..
    eski yazilari okurken bunu buldum

Yalnizca bir duzeltme yapmak istiyorum

Yukaridaki ornekte getiri dogru degil

Asagiya dogrusunu post ediyorum

Sayfa 18/1000 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz