Sayfa 18/131 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon
Arama sonucu : 1046 madde; 137 - 144 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Dolar 7.80 kapandığı Eylül finansal tablosunda 300 milyon hedge zararı yazılmış kur 7.50 ve altına düştüğü projeksiyonda bu zarar dönemlik 500 ve üstünde olacak ayrıca yabancı para çevrim farkları da düşeceğinden aghol defter değeri azalacak , ben mali müşavirlik yapmıyorum zaten danışmanlık yaptığım şirketlerin elemanları Bİle mali müşavir ; ben bütçe finans vergi planlaması teşvik Ufrs vs konularda danışmanlık veriyorum sektörlerinde lider firmalara, finans danışmanlığı altında kur hedge yaptırıyorum 2 kelime sağdan soldan duyup bana satma 3.43 doları bekle, bunlar teknik konu seni fazlası ile aşar ,herkes kendi işine baksın,faizlerin artışı ile banka yükselmesini anlayamaman çok normal anlasan fazlası ile şaşırırdım ����
    Hocam faizlerin bu denli yükselmesiyle bankalar kar mı yazar zarar mı?
    Açıklarsan sevinirim.
    Teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Hocam faizlerin bu denli yükselmesiyle bankalar kar mı yazar zarar mı?
    Açıklarsan sevinirim.
    Teşekkürler
    Gelecek satın alınır faiZler yükseldiğinden gelecekte kur ve enflasyon düşeceği fiyatlanır üstüne merkez bankasının para politikası sadeleşti normalde faiz artışı 0.25 yapıldı mb zaten 14.75 para veriyordu ama piyasa ile mb uyumlu hale gelmesi ve enflasyonu ana hedef olarak görmesi olumlu algılandı bunların hepsi bankacılık için olumlu yani faiz arttırkende faiz düşürebilirsiniz, daha önceki toplantıda faiz arttırılmadı glp yükseltildi sonrasında kur aldı 8.50 gitti vs Mb başkanı görevden Alınması son derece doğru karardı son toplantıda adam dağılmıştı

3.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Dolar 7.80 kapandığı Eylül finansal tablosunda 300 milyon hedge zararı yazılmış kur 7.50 ve altına düştüğü projeksiyonda bu zarar dönemlik 500 ve üstünde olacak ayrıca yabancı para çevrim farkları da düşeceğinden aghol defter değeri azalacak , ben mali müşavirlik yapmıyorum zaten danışmanlık yaptığım şirketlerin elemanları Bİle mali müşavir ; ben bütçe finans vergi planlaması teşvik Ufrs vs konularda danışmanlık veriyorum sektörlerinde lider firmalara, finans danışmanlığı altında kur hedge yaptırıyorum 2 kelime sağdan soldan duyup bana satma 3.43 doları bekle, bunlar teknik konu seni fazlası ile aşar ,herkes kendi işine baksın,faizlerin artışı ile banka yükselmesini anlayamaman çok normal anlasan fazlası ile şaşırırdım 😅😅
    demek sana para verip danışmanlık yaptıranlar var. şu forumda parasız görmediğin itibarın para ile görüyorsun öyle mi?

4.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    demek sana para verip danışmanlık yaptıranlar var. şu forumda parasız görmediğin itibarın para ile görüyorsun öyle mi?
    3.43 dolar düşecek diyorum , bide üstüne faaliyet raporlarından kopyala yapıştır yapıyorum şak para veriyorlar 😅😅😅 zeka küpüm

5.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    3.43 dolar düşecek diyorum , bide üstüne faaliyet raporlarından kopyala yapıştır yapıyorum şak para veriyorlar 😅😅😅 zeka küpüm
    sen okuduğunu da anlamıyorsun. ben dolar 3.43'e düşecek demedim. benim gözümde doların ederi 3.20-3.50 arasıdır dedim. eğer düşerse o seviyeye Maimi'de waterfront ev alacağım. Yoksa ne işim olur dolarla. Amerikan köpeği miyim ben?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Bence en patlak yatirim 25 katli And Plaza Office Tower Kozyatagi.

Kendileri Umraniye`de kiracilar, takir takir kira veriyorlar
    ama kendi mallari olan ofis bombos duruyor
    bi kisinin de aklina kendi ofisimize tasinip bosuna kira vermeyelim demek gelmiyor

Su ortamda da kimse yeni ofis kiralamayacagina gore
    Hadi yatirim yaparken sanssizlik diyelim ya da vizyonsuzluk
    ama kardesim tasinsana kendi malina
    elaleme neden kira oduyorsun????
    neyi bekliyorsun?????

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Bence en patlak yatirim 25 katli And Plaza Office Tower Kozyatagi.

Kendileri Umraniye`de kiracilar, takir takir kira veriyorlar
    ama kendi mallari olan ofis bombos duruyor
    bi kisinin de aklina kendi ofisimize tasinip bosuna kira vermeyelim demek gelmiyor

Su ortamda da kimse yeni ofis kiralamayacagina gore
    Hadi yatirim yaparken sanssizlik diyelim ya da vizyonsuzluk
    ama kardesim tasinsana kendi malina
    elaleme neden kira oduyorsun????
    neyi bekliyorsun?????
    Gayrimenkul işine girmeyecekti holding. Hakikaten elde patladı. AND Kozyatağı'nda doluluk oranı %70. AND Pastel'in %88'i satılmış. Gayrimenkul'ü değerlendirdikleri "Tarım, Enerji, Sanayi" segmentinin borçluluk oranı halen çok yüksek. Daha AND Kozyatağı'nı inşa ederken Euro borç almışlardı. Aslında konum çok iyi, mükemmel projelendirilmiş plaza katları lakin kur krizi tamamen o yatırımı "ölü yatırım" haline soktu.

Tahminim mevcut holding merkezi için ödedikleri kira AND Kozyatağı için talep edilen kiranın çok altında. Ayrıca uzun dönemli kira sözleşmesi vardır mevcut holding merkezi için.

Bugün söylemek kolay tabi ama keşke gayrimenkul ve enerji işlerine hiç girmeseydi holding. Lakin bizim burada bu tespiti yapmamız grafiği açıp "şuradan alsaydım, buradan satsaydım, şuradan tekrar alsaydım ooooo ben bu işi biliyorum çok zengin olmuştum" gibi yorum yapmaya benziyor.

Migros uzun zamandır gayrimenkul satarak da olsa döviz borcunu neredeyse sıfırladı. Migros bence bunu pandemiyi ve doların 8'lere euro'nun 10'lara varacağını tahmin ederek yapmadı. Ama şu kriz ortamına göre geçmişe göre nispeten iyi girdi. Ya 3 yıl öncesinin euro borcu ile ve elindeki AVM stoğu ile bu kriz ortamında olsaydı?

Yani anlatmaya çalıştığım şey, bazen şans da önemli! Euro'nun bu kadar artacağını bilseydi Tuncay euro borçlanarak AND Kozyatağı'nı inşa etmezdi. Gerçi her halükarda Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapıp onun finansını TL değil de euro bazlı yapmak düpedüz hata! Tuncay gibi yaşlı bir kurda yakışmadı.

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Gelecek satın alınır faiZler yükseldiğinden gelecekte kur ve enflasyon düşeceği fiyatlanır üstüne merkez bankasının para politikası sadeleşti normalde faiz artışı 0.25 yapıldı mb zaten 14.75 para veriyordu ama piyasa ile mb uyumlu hale gelmesi ve enflasyonu ana hedef olarak görmesi olumlu algılandı bunların hepsi bankacılık için olumlu yani faiz arttırkende faiz düşürebilirsiniz, daha önceki toplantıda faiz arttırılmadı glp yükseltildi sonrasında kur aldı 8.50 gitti vs Mb başkanı görevden Alınması son derece doğru karardı son toplantıda adam dağılmıştı
    Teşekkürler
    Algıda olabilir ama bir de gerçekler var.
    Başta devlet bankaları olmak üzere hepsi zarar yazacak önümüzdeki dönemde.Gelecek seneki finansllarda göreceğiz.
    Kurda da 7.50 nin altında kalıcı kalabilmesini beklemiyorum ben.
    Ytd

Sayfa 18/131 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •