Sayfa 180/1001 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,516
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Afad : Vatandaşlarımızın, deniz seviyesinde 50 cm’e kadar yükselme riskine karşı tedbir amacıyla sahil şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir.
    Avrupa deprem merkez üssü uyardı önce.

Mersin Valiliği : Vatandaşlarımızın deniz kıyısından uzak durması önemle rica olunur.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Lozan anlaşmasının 100. yılı doluyor, ülkecene şahlanıyorduk !!!
    Deprem değil yıkan, üçkagıtçı müteahitler, popilist siyasetçiler, oy devşirmek için her şeye gözyuman belediyeler

4.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bu yeni deprem,artçısıda 5.8,bu fay hattı kızıl denize kadar uzanıyor,bir ucu orada diğer ucuda bingöl sayılır,bingöl üstü kuzey anadolu fayı,erzincan,erzurum,erba tarafına kayarsa ver elini marmara,temennim kuzey anadolu fayını tetiklememesi,sadece şu belirtirim eski afetçi olduğumdan,afrika ve arabistan yarım adası levhaları bizim ülkemizin altına vuruntu şekilde kayıyor,kaydıkça zamanlan yeni yükseltiler, dağlar oluşması muhtemel,ileriki yıllarda en aşağı100 sene içinde akdeniz ve karadenizde daralmalar meydana gelecek ön bilgi olarak,100.000 sene içinde ise akdeniz alanı çok daralacak,avrupa anadolu ...afrikanında 100.000 sene içinde 2'ye bölünme ihtimali var,zaten afrikada emareleri başladı yeni okyanus için,herzaman derim dünyamız artık eski dünya değil,bunada 2025 güneş patlamalarıda ilave olursa daha yazacak birşey bulamıyorum,dünyamızın alt katmanlarında ne olduğunu bilemiyoruz,sadece magma tabakasının üstünde yüzüyoruz
    1938 Erbaa depreminde sadece hastane binası ayakta kalmış. Tüm evler yıkılarak büyük yangınlar olmuş. 1980 öncesi 15 yıl yaşadım bu ilçede. 12 eylül darbesine kadar deprem hafızası yitirilmemişti. Kızılay mahallesi diye bir mahalle kurulmuş; o zamanın imkanlarıyla geniş ve dümdüz bir çizgi gibi bulvarlar, 500 - 750 metrekare bahçeli müstakil evler. İlçenin ismi EREK imiş. Erbaa yapılmış. Eski ilçe merkezi tarım alanı olarak ( beton kalıntıları olmadığından kolay olmuş ) tahsis edilmiş. Yeni yerleşim hafif eğimli ve kelkit çayından oldukça uzağa yapılmış.

Mesela belediye başkanları imar değişikliği yapmamış ve vatandaşla kötü olmak pahasına dokuyu korumuşlardı. İzmir Büyükşehir başkanı Aziz KOCAOĞLU ' nun babası Erbaa' da belediye başkanıydı. 12 eylül darbesinden sonra gelen genç mühendis kökenli başkanlar 15- 20 yılda ilçeyi 3- 4 kat büyüttüler. Yine eski ilçe merkezine doğru ırmağa doğru çok katlı yapılaşma yoğunlaştı. Herkes memnun. Tarlalar para ettiği için çiftçi memnun, emlakçılar memnun sirkülasyon var diye. yani dans devam ediyor.

Anadolu Ajansı : İskenderun devlet hastanesi tahliye ediliyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

6.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Bakanlar,halk karşısına niye sakal bıyık bir karış çıkar?Uçaklarında su sabun ,jilet yokmu?De gidin işinize.

Batırdıkları ülkeyi kurtarmak için .....7/24 çalıştıkları için .....10 dakika traş olmaya zamanları yok.....

Cafe Trend&amp;Trade VIII

İçişleri bakanı : Son depremde 3 kişi hayatını kaybetti , 213 kişi yaralandı

İçişleri bakanı : Hocalarla yaptığımız değerlendirmede Antakya’da fayın bir bölümünün daha kırıldığı değerlendiriliyor

Sayfa 180/1001 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •