Sayfa 182/213 İlkİlk ... 82132172180181182183184192 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: Dowes

1. Akbankin sendikasyon kredisinin bir yıllık kismi 104% oraninda yenilenmis...bu iyi haber...fakat iki yıllık kismi yenilenmemis diye bir haber var.....
    Yenilenmeyince ne oluyor.....yenilenmeyen borcun tamamini banka sendikasyon sağlayan kuruluşlara ödüyor mu...oduyorsa ne kadar zaman içinde oduyor....

2. Yoksa borcun tamami mi bir yıllık yapilandiriliyor.....

3. Şurada detay yazdım: https://twitter.com/e507/status/1045238018431488000

Geçen yıl alınan 2 yıllık 205 milyonun daha vadesi gelmedi; 2019'da vade gelince çevrilir; çevrilemezse de geri ödenir. Şu an vadesi gelen paranın tamamı fazlasıyla tekrar borçlanılmış oldu. %104'ün anlamı da o.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Satmak-almak ile "borç almak-borç vermek" kavramlarını birbirine karıştırıyorsunuz.

Swapta:
    eline ilk gün nakten TL geçen ve vadede TL geri yollayan = TL faizi öder.
    eline ilk gün nakten USD geçen ve vadede USD geri yollayan = USD faizi öder.

TL faizi daha yüksek. İlk gün ele TL geçmesi için Sell&Buy USDTRY yapılması gerekir. Sell&Buy USDTRY yapan; düşük kurdan dolar satıp yüksek kurdan dolar geri alır. Yani faiz farkını ÖDER.
    Foreks piyasasındaki swap işlemleri ile borçlanmaya yönelik swap işlemlerinin birbirine tam ters işlediğine vurgu yaptım.

5. 507 hocam selamlar, viop ta uzun-kısa pozisyonlara göre formüllü bir excel tablosu arıyorum. siz jpeg formatında sık sık paylaşıyorsunuz ancak net hesaplama adımlarını öğrenebilmek için ihtiyacım var. size yazmadan önce araştırma yaptım ancak güvenemiyorum kimselere. zahmet olmaz elinizde varsa çok makbule geçer.

amacım vadeli fiyatı ve günü girerek spot fiyatla direkt karşılaştırma yapabilmek.

saygılarımla

6. Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

Kurallara AYKIRIDIR.

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Uğur gürsesisn yazdığı 10,8 milyarlık bankaların borçlanması ve attila yeşiladanın akbank’a hakkındaki görüşleri için düşünceniz nedir ?
    2019 2018’den daha zorlu mu geçecek ?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

8. Geçen hafta 3 bankanın yüksek iç borçlanmaya gitmesi: Uğur Gürses bizden daha erken doğru bilgilere ulaşır; yazdıkları dışında ek bir bilgim yok. Sadece şunu diyebilirim: Şu piyasada bu bankalara bu kadar kaynağı sağlayacak normal yatırımcı yok.

Akbank: Yazar ile banka arasındaki tartışmayı tam anlayamadım. Sendikasyonun ne kadar alındığı net; sorun nerede? 2016'da 2 yıllık para almamışlardı bu anlamda klasik bir rollover olamazdı zaten 2 yıl vadeli. Ancak taze para olarak 2 yıl talepleri vardı, bunu alamadılar. Bunun yazılmasını da SPK'ya şikayet etmişlerse, anlamsız.
    Son düzenleme : JonDowes; 01-10-2018 saat: 12:59.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 182/213 İlkİlk ... 82132172180181182183184192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •