Onemli Gunler Banner
Sayfa 185/414 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 3305 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by winner1907 Yazıyı Oku
    Endeks yukarıdayken çok güzel toplu mal boşaltma...
    İlk yazdığınızda hisse 4.60 civarıydı. Bu hisseyi tavandan vermeyenin buradan vermesi için Ema 8’in kırılması lazımdı. (Ema 8’in önemini Adestim üstadın paylaşımıyla zaten öğrenmiştik. Ben de birkaç kişiyle bunu konuşmuştum. Teknik analizden pek anlamam, bir arkadaş o seviye kırıldı ama elim satmaya gitmiyor demişti.) Yanlış hatırlamıyorsam Ema 8’de 4.6x seviyesindeydi. Ema 8 kırıldı/kırılacak ben olsam bu seviyelerde dikkatli olurum deseniz ya da teknik analiz bazlı bir paylaşımda bulunsanız ben asla yazdığınızda kötü niyet aramazdım. Sadece iki başlıkta ve ikisinde de olumsuz yazmanız, pazartesi günkü anlamsız düşüş ile başlığa yeni gelmeniz ve insanları satış yapmaya yönlendirmeniz, temel analiz olarak yaptığınız bence yanlış paylaşımlar (spot ve vadeli navlun fiyatlarına göre Gsdho 3. çeyrek bilançosu ile yıllıklandırılmış olarak bence 1 milyar TL karı geçer, bu da prospektif olarak 2 F/K altı demek) beni bazı konularda düşündürdü. Yanlış anlaşılmasın ben sizin düşüş söylemlerinizde haksız olacağınızı söylemiyorum, düşüş olacağı ile ilgili bu kadar emin olmanız bana ilginç geliyor.
    Son düzenleme : meteor78; 27-05-2022 saat: 23:19.

2.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Sadece iki başlıkta ve ikisinde de olumsuz yazmanız.
    Teşekkürler yazınız için. Evet, belki zamanlama olarak hisse sahiplerini irite edecek zaman seçmek hata ama ben foruma sadece yazdığım iki senet için çok abartılı pazarlama çabalarını görünce ben de düşüncemi yazayım diye yazdım zaten.

Kaldı ki diğer senedin de hali ortada, 15e yaklaştığında 30 olacak 40 olacak diye forumlarda kuşlu ağda yazmaya başladılar, ben de kendi görüşümü işin öyle olmayacağını yazdım, o hissede de sonuç ortada.

Her iki hissede de benim paylaştığım günden bu yana yüzde 10-15 düşüşten de önemlisi, diğer iyi yönetilen gerçek yatırım hisselerinde en az yüzde 15-20 artışlar oldu.

Yani bu garip hisselerin peşinde koşmak yerine daha ben yazmayalım başlayalı adamakıllı iki üç senede yatırım yapan için fark yüzde 30-40 oldu bir iki haftada sadece. Pek az değil, eminim burada yazmayan ama içinden teşekkür edenler de oluyordur.

Gerçi bir kez daha, ytd beni dinleyin demiyorum, herkes özgür kararında. Benim tahminin 1-2 hafta içinde insanlar küfür ederken bu iki hisseye ben demiştim demek istemem diye yazacağım.

Bu ortamda ve geçmişleriyle bu iki hisseyi hiç ucuz bulmuyorum.

Sağlıcakla kalın…

3. Bir de yazmadan edemedim her düşecek diyene spek avanesi demek de kasıtlı maksatlı olabilir bence düşünmek gerek, spek zaten milyon milyon mal veriyor Benim ne işim olur spekle mpekle…

4.  Alıntı Originally Posted by winner1907 Yazıyı Oku
    Bir de yazmadan edemedim her düşecek diyene spek avanesi demek de kasıtlı maksatlı olabilir bence düşünmek gerek, spek zaten milyon milyon mal veriyor Benim ne işim olur spekle mpekle…
    Tuclk’te ilk yazınız bu sene Nisan’da gözüküyor. Tuclk de bir ara çok popülerdi ama o bedelli açıklamadan önceydi. (Bedelliyi en azından şimdilik iptal ettiklerini biliyorum.) Yani Tuclk de yazdıklarınız keşke hisse 20 üzerine attığında yazsaydınız, Tuclk için 13-14 rakamları özellikle mevcut durumda oldukça ucuz ama patron orada kötü sınav verdi. Gsdho da bu aralar çok popüler değil, onun popülerliği 21 Aralık öncesiydi. (Bu sene tekrardan popüler olacağını düşünüyorum.) Twitter’da birisinin paylaşımını görmüştüm, Azrail önce Tuclk’e sonra Gsdho’ya geldi ve şimdi Alark’a gelecek diye görsel paylaşmıştı. (Galiba paylaşan kişi, kaynak bazlı tavan fiyat nedeniyle Alark’ın büyük zarara uğrayacağını sanıyordu.) Yani spek olayı aklıma gelmedi desem yalan olur ama diğer ihtimal de o görseli paylaşan kişi gibi biri olmanızdı. Tabi ki herkesin kendi tercihi ama sadece iki başlığa yazıp ikisinde de olumsuz yazılması bana garip geliyor. Ayrıca hisseler sürekli yükselip sürekli düşmez. Bir hisse düzeltme yaparken, düzeltmesini bitirmiş başka bir hissenin ise çok kazandırması birini iyi diğerini kötü yapmaz. Hatta genel olarak bir hissenin çok kazandırması onu iyi yapmaz. Eğer öyle olsaydı hepimiz Hektaş, Sasa alırdık. Bununla birlikte sizin ilk yazınızdan itibaren hisse %6-7 düştü. Ne hisse tavanda iken ne de tavan sonrası 5 civarında iken yazınız olmadı. Ne de hisse 21 Aralık öncesinde gerçekten herkesin dilinde iken ve 4 civarında iken yazınız olmadı. Şunu da belirteyim, bu hisselere ek olarak beğendiğiniz güzel hisselerde de paylaşım yaparsanız belki genel olarak etkiniz daha iyi olabilir. Ben mesela hangi hissenin neyini beğendiğinizi gerçekten okumak isterim.
    Son düzenleme : meteor78; 28-05-2022 saat: 15:11.

5. Merhaba Kıymetli Yatırımcı Dostlarım; Gsdho sahibi ve avaneleri genel olarak güven vermeyen, sadece kendilerini düşünen tipler. Buralardan bir miktar alım yaptım. Beklediğim yere gelirse %50' de oradan alım yapacağım. Daha da gelirse tamamen buradayım diyebilirim.
    Şimdi hissede 0.225 krş temettü var ve 4 lira olan bir hisse için hiç de azımsanmayacak bir rakam. Bir de enflasyonist ortamda %122 bedelsiz. Eski yatırımcılar bilir sadece bedelsiz peşinde koşardık. Çünkü bölünen hisse bir kaç aya eski rakama tekrar gelirdi. Enflasyonist ortamda alan kazanır. Hissede güzel hikayeler var ve beklentileri de gayet iyi. Tek problem bana göre patron tayfası.
    Son zamanlarda artan enerji fiyatları, deniz taşımacılığının önemi, artan navlun fiyatlarına değinmeye bile gerek görmüyorum. Ben bir miktar yatırdım ve sadece takip amaçlı. Giderse yolu açık olsun ama gelirse birlikte oluruz. Kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum. Herkesin kendince bir planı ve stratejisi vardır. İyi günler dilerim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Navlunlarda son durum aşağıda. Dolar ve navlun buralarda kalırsa denizcilikten minimum 170 milyon TL, finans tarafından minimum 30 milyon TL ve holdingten minimum 50 milyon TL olmak üzere 2. çeyrekte minimum 250 milyon TL kar beklerim. (Bilanço açıklanmadan önce bir kez daha bu rakam bakarım.) Bu da mevcut fiyatla minimum 2.15 F/K olur. Temettü Haziran ayı içinde verilirse, minimum 2.03 F/K olur. (Benimkisi kaba bir hesap, Barış Yılmaz’ın detaylı hesabı var. O da fiyat 4.36 ve dolar 15.9x iken temettü sonrası 1.98 F/K olarak hesaplamıştı.)

https://twitter.com/brs_ylmz/status/...vdrFDn36Xn00nQ

Şirketin net parasal döviz pozisyonu 37 milyon dolar, 44 milyon dolarlık bilanço dışı türev pozisyonları da (Silopi Elektrik’teki payların satış hakkı ve KKM’yi de) dikkate alınca 81 milyon dolara ulaşıyoruz. Alınan gemilerin taksit ödemesi ve temettü ödemesi için 10-11 milyon dolarlık nakit çıkışı olacak. Şirketin bu seneki faaliyet karı ise muhtemelen 40 milyon doları geçecek. Başka bir deyişle sene sonundaki net parasal döviz pozisyonu ve bilanço dışı türev araçlar toplamı muhtemelen 110 milyon dolar civarı olacak. Şirketin mevcut piyasa değeri ise 120 milyon dolar.
    Son düzenleme : meteor78; 28-05-2022 saat: 22:00.

7. Ben de, herkes veya en azından çoğu kişi biliyordur belki de, öncelikle birkaç grafikle bazı çarpanları grafik olarak paylaşmak istiyorum. Pd/DD: 0,63 Bist Holding ortalaması 1,34. FK: 2,61 Bist Holding ortalaması 7,07. FD/Favök: 2,10 Bist Holding ortalaması: 18,15

8. Şirketin Biste göre fiyat hareketi ve bunun karlılıkla ilişkisine bakarsak Net Faaliyet Karı ve Net kardaki gelişimin hisse fiyatına henüz yeterince yansımamış olduğunu düşünebiliriz.

Sayfa 185/414 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •