Sayfa 1860/7020 İlkİlk ... 86013601760181018501858185918601861186218701910196023602860 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 14,873 - 14,880 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Jake Gyllenhaal, Billy Magnussen, John Malkovichîn rol aldigi korku filmi Velvet Buzzsaw'nin yeni posteri geldi.

2. Warner Bros. Pictures, Pokémon Detective Pikachu tv Spotunu yayinladi.

3. The CW, Arrow'un 7.sezon, 11 bolumunden bir tv spotu yayinladi.

4. Unlu Italyan siyaset felsefecisi, retorigi, tarihcisi ve hukuk danismani Giambattista Vico'nun olum yildonumu (23 Ocak 1744)

"Tanrilar Cagi, Kahramanlar Cagi ve Insanlik Cagi"

"Insanların dogasinda varolan en onemli ozelliklerin basinda insanin ham olması gelir. Insan, dogasi itibariyle daha sonra kati, sonra nazik, yumusak ve nihayet kotu bir yaratiktir."

"La natura de' popoli prima è cruda, dipoi Il carattere dei popoli è prima crudele, poi severa, quindi benigna, appresso dilicata, severo, quindi benevolo, ancora dopo raffina- finalmente dissoluta. to, infine dissoluto."

5. Fransiz yazar Stendhal’in (Marie-Henri Beyle) dogum yildonumu (23 Ocak 1783)

''Hayali ask hic kuskusuz gercek asktan daha zengindir. Ama nadiren coskulu anlara sahiptir. Kendisini cok iyi tanir. Hic durmadan kendisini gozlemler. Dusunceleri raylarindan cikartmak yerine, dusuncelerle yapilar meydana getirir sadece.'' Stendhal, Kirmizi ve Siyah

"Love born in the brain is more spirited, doubtless, than true love, but it has only flashes of enthusiasm; it knows itself too well, it criticizes itself incessantly; so far from banishing thought, it is itself reared only upon a structure of thought."

"Roman denilen sey, uzun bir yol uzerinde dolastirilan bir aynadir. Bu ayna bize kah goklerin maviligini, kah yolun hendeklerinde biriken camurlari gosterir.Ayna yolun camurlarini gosteriyor diye aynayi kabahatli buluyorsunuz! Camurlarin bulundugu bu uzun yolu, daha dogrusu, sularin birikmesine ve camur olmasina meydan veren yol mufettisini suclarsaniz daha yerinde olur."

"Ask cok renkli bir cicektir fakat korkunc ucurumlarin kenarinda yetisir."

6. Ingiliz roman yazari John Cleland’in olum yildonumu (23 Ocak 1789)

"Ne var ki onunla yasadigim mutluluk uzun surmedi ve kendi dikkatsizligim yuzunden son buldu. Fark edilmemek icin en gereksiz onlemleri bile aldiktan sonra, ardi ardina bulusmalarimizin etkisiyle en gerekli onlemleri almak konusunda yetersiz kaldim. Ilk iliskimizden yaklasik bir ay sona, Bay H'nin beni ender ziyaret ettigi ya da hic uğramadigi bir bosluk doneminin sabahinda, yatak odamda, uzerimde yalnizca bir gecelik ve ic camasirimlaydim. Will de yanimdaydi, ikimiz de bu firsati kacirmayacak kadar istekliydik.Havai bir oyuna kapilmistim, onu hemen oracikta kiskirttim, o da kaprisime boyun egmekte duraksamadi. Koltuga oturmus, geceligimin eteklerini kaldirip bacaklarimi acarak koltugun kenarina dayanmistim. Bana saplanmak icin hazırda bekleyen Will'in cekilmis kilicina en acik hedefi sunuyordum ki, oda kapisini ve aralik duran yemek odası kapisini surgulemeyi ihmal ettigimden biz farkina bile varamadan Bay H iceri daldi ve bizi sucustu bir bicimde yakaladi." Bir Kadinin Zevk Anilari

"My happiness, however, with him did not last long, but found an end from my own imprudent neglect. After having taken even superfluous precautions against a discovery, our success in repeated meetings embolden’d me to omit the barely necessary ones. About a month after our first intercourse, one fatal morning (the season Mr. H—— rarely or never visited me in) I was in my closet, where my toilet stood, in nothing but my shift, a bed gown and under-petticoat. Will was with me, and both ever too well disposed to baulk an opportunity. For my part, a warm whim, a wanton toy had just taken me, and I had challeng’d my man to execute it on the spot, who hesitated not to comply with my humour: I was set in the arm-chair, my shift and petticoat up, my thighs wide spread and mounted over the arms of the chair, presenting the fairest mark to Will’s drawn weapon, which he stood in act to plunge into me; when, having neglected to secure the chamber door, and that of the closet standing a-jar, Mr. H—— stole in upon us before either of us was aware, and saw us precisely in these convicting attitudes."

7. 19. yuzyilda modern hayati konu alan resimler yapmaya baslayan ilk ressamlardan Fransiz ressam Édouard Manet’nin dogum yildonumu (23 Ocak 1832)

Colazione sull’erba (The Luncheon on the Grass, 1862)

Il bar delle Folies-Bergère (A Bar at the Folies-Bergère, 1882)

https://www.youtube.com/watch?v=0aAbkVX0pk4

8. Ingiliz deneme ve roman yazari, hiciv ustasi,opera elestirmeni ve sair Thomas Love Peacock'in olum yil donumu (23 Ocak 1866)

"Evlilik firtinali bir denizse, bekarlik da bulanik bir batakliktir."

Sayfa 1860/7020 İlkİlk ... 86013601760181018501858185918601861186218701910196023602860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •