Onemli Gunler Banner
Sayfa 189/345 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 2754 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    1-2 fiyat boslugu var diye iyi kasiyor spek...cift haneyi gectim bari 9 tl uzerine at...ilk kez honky hakli cikacak...))
    İlk defa mi??????
    Şunu unutmayın dostlar
    Beklenti alınır gerçek satılır
    Hele bilancoyu öğrenmiş se bırak tavanı taban yeriz
    Ytd

2. Hocam siz satmadiniz mi ?
    Aselsandan hatirliyorum sizi iki lafinizdan biri bedelsizdi .....
    Ben cok iyi para kazandım oradan ugurlu gelmiştiniz bana arabama kadar satip hisse almistim sizin uslup yine aynıydı forumda herkes yine sizinle ugrasiyordu :-) yanilmiyorsam kasim aralik 2019 gibiydi ...

Umuyorum orada hersey gonlunuzce olmustur ...

Neyse

Buraya gelirsek hic birsey bilmiyorsaniz f/k ya bakin ondan sonra yorumunuzdan iyi bilanco gelecegini kabul ettiginizi varsayip 5-6 arasina kadar dusecek f/kyi goz onune alip neyin fiyatlanip neyin fiyatlanmadigini izah etmenizi rica ederim .
     Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    İlk defa mi??????
    Şunu unutmayın dostlar
    Beklenti alınır gerçek satılır
    Hele bilancoyu öğrenmiş se bırak tavanı taban yeriz
    Ytd
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Ecilc bilanco acikladi kendine gore beklentinin uzerinde geldi , haftaya bilanco sonrasi cok guzel seyler bekliyorum ...

Bilanço tahminim 400 milyon TL nin uzerinde ytd .

Herkese bol kazanclar .....

Ben eczacı ilaç ile selçuk eczanın kıyaslanmasını bile yanlış buluyorum.
    Çok sınırlı ortak faaliyet alanları var. O da ilaç pazarlaması. İlaç işi eczacıbaşı ilacın % 10 u civarı. Yani adında ilaç kalmış, holding gibi.
    Ve ilac ın gönderdiği kar rakamını başarılı ve övgüye değer bulmuyorum. Zarardan kara geçmiş diye , iyi demek yetmez. Karın artmasının sebebi, 2019 da ilk çeyrekte özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan gelen 75 mln zararın bu yıl olmaması yüksek kar artışı gibi duruyor. İlac ın özelliği, hissenin kuvvetli bir spek inin olması.
    Her neyse konumuz ecz. İlaç değil.

Selçuk ecza muhteşem bir şirket ve organizasyon, çok beğeniyorum ve ileride çok daha güzel fiyatlara gelecek bunu hak ettiğine inanıyorum. Ama sizin söylediğiniz 400 mln kar gelmesi imkansız. Beklentinizi bu kadar yüksek tutmayın, olaki siz haklı çıkarsanız zaten hisse fiyatı deva nın çıkışı kadar sert olur.
    Şahsen ben önceki gün yani 3. Tavan ın olduğu gün çok beğendiğim halde 9,5 civarı sattım. Ertesi günü 10,5 da çıktı.
    Ama benim satış sebebim hedeflediğim 900 mln dolar şirket değerine yaklaşmasıydı. Çok ta huzurla ve karla sattım.şimdi bilançoyu bekliyorum ve merak ediyorum gerçekten.
    Bence, geçen yılın bir miktar üzerinde 300 mln civarı gelmesi bile çok güzel bir değer olur. Çünkü 2. Çeyrekte de başka sektörler sürünürken selec yine ek karlar getirecek. Yani alıp beklenecek bir şirket.
    Tabii son 2 ayda aşağı ve yukarı yönde çok hareketli olduğu için trade imkanı da verdi. Ama bilhassa dün ekrandaki bazı oyuncular garip bir volatilite yarattılar.
    Bundan faydalanmaya çalışmak ta bir tercih.
    Umarım sizin söylediğiniz 400 gelir, ve önünde saygı ve gıpta ile eğiliriz.
    Ama inanın 300 de çok güzel bir performans olacaktır.
    Ben takip etmeye devam ediyorum, aşağı sarkarsa alırım, yukarı devam ederse de alkışlarım, çünkü hak ediyor.

4. Usenmeden paylaştığınız degerli bilgiler icin teşekkür ederim Hepimiz icin hayirlisi olmasi dilegiyle bol kazanclar
     Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Ben eczacı ilaç ile selçuk eczanın kıyaslanmasını bile yanlış buluyorum.
    Çok sınırlı ortak faaliyet alanları var. O da ilaç pazarlaması. İlaç işi eczacıbaşı ilacın % 10 u civarı. Yani adında ilaç kalmış, holding gibi.
    Ve ilac ın gönderdiği kar rakamını başarılı ve övgüye değer bulmuyorum. Zarardan kara geçmiş diye , iyi demek yetmez. Karın artmasının sebebi, 2019 da ilk çeyrekte özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan gelen 75 mln zararın bu yıl olmaması yüksek kar artışı gibi duruyor. İlac ın özelliği, hissenin kuvvetli bir spek inin olması.
    Her neyse konumuz ecz. İlaç değil.

Selçuk ecza muhteşem bir şirket ve organizasyon, çok beğeniyorum ve ileride çok daha güzel fiyatlara gelecek bunu hak ettiğine inanıyorum. Ama sizin söylediğiniz 400 mln kar gelmesi imkansız. Beklentinizi bu kadar yüksek tutmayın, olaki siz haklı çıkarsanız zaten hisse fiyatı deva nın çıkışı kadar sert olur.
    Şahsen ben önceki gün yani 3. Tavan ın olduğu gün çok beğendiğim halde 9,5 civarı sattım. Ertesi günü 10,5 da çıktı.
    Ama benim satış sebebim hedeflediğim 900 mln dolar şirket değerine yaklaşmasıydı. Çok ta huzurla ve karla sattım.şimdi bilançoyu bekliyorum ve merak ediyorum gerçekten.
    Bence, geçen yılın bir miktar üzerinde 300 mln civarı gelmesi bile çok güzel bir değer olur. Çünkü 2. Çeyrekte de başka sektörler sürünürken selec yine ek karlar getirecek. Yani alıp beklenecek bir şirket.
    Tabii son 2 ayda aşağı ve yukarı yönde çok hareketli olduğu için trade imkanı da verdi. Ama bilhassa dün ekrandaki bazı oyuncular garip bir volatilite yarattılar.
    Bundan faydalanmaya çalışmak ta bir tercih.
    Umarım sizin söylediğiniz 400 gelir, ve önünde saygı ve gıpta ile eğiliriz.
    Ama inanın 300 de çok güzel bir performans olacaktır.
    Ben takip etmeye devam ediyorum, aşağı sarkarsa alırım, yukarı devam ederse de alkışlarım, çünkü hak ediyor.

5.  Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Hocam siz satmadiniz mi ?
    Ben cok iyi para kazandım oradan ugurlu gelmiştiniz bana arabama kadar satip hisse almistim sizin uslup yine aynıydı forumda herkes yine sizinle ugrasiyordu :-) yanilmiyorsam kasim aralik 2019 gibiydi ...

Neyse

Buraya gelirsek hic birsey bilmiyorsaniz f/k ya bakin ondan sonra yorumunuzdan iyi bilanco gelecegini kabul ettiginizi varsayip 5-6 arasina kadar dusecek f/kyi goz onune alip neyin fiyatlanip neyin fiyatlanmadigini izah etmenizi rica ederim .

Bu modeller yeni çıktı Dün akşam Klmsn topiğinde de vardı böyle 3-5 kişi ...Bugün için %7 -8 düşüşe razı olanlar..Taban olacak yazanlar...Sözüm ona Ky kolluyorlar

6.  Alıntı Originally Posted by tafa Yazıyı Oku
    Deva neden ayak uyduramaz?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bana göre Deva zaten yükseldi ve bir süre bu fiyatlarda biraz aşağı,biraz yukarı gider.Ancak 6 aylıklarla birlikte yine hareket eder...

Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Hocam siz satmadiniz mi ?

Neyse

ASELSAN yüzde 100 bedelsiz geldi
    16 dan 30 a geldi
    Ha ky olmasa silkelese 100 TL de olur 1000 TL de olur.insablara 9 dan aldıkları malları 46 dan sattılar ve 16 dan korkutup sattirmaya çalıştılar ben de satmayin diye uğraştım

Bu arada bana destek veren de var kızan da varr
    Bak siz kazandım dediniz,
    Bu hisseye gelince yazdıklarımi görün karar verin 8 üzerinde durmuyor dediğim hafta 723 kapattı yüzde 10
    Şimdi de diyorum ki büyük şirketler öyle her gün tavan gitmez
    Örnek bim dün prim yaptı ama tavan oldu mu

Borsa da şu var beklenti al gerçek sat
    Selçuk ecza yüzde 30 prim yaptı üç tavan
    Kalkıp da RTA labaratuvar gibi yüzde 2000 prim yapmaz öyle olsa tavan dan geri salmaz
    Herkes bunu beklerken 10.50 den 865 e caktilar hisseyi
    Yüzde 20 yapar
    Ya bilanço geçen sene kadar gelmezse ne olur düşünün bu bir
    Hastaneye gidişler azaldı kronik hastalar haric ilaç satışı düştü
    Ama petrol düştü giderler azalması şirkete yaradı

Benim dediğim trade amaçlı
    Bir iki sene sonra 15 20 olur mu olur.3 ay sonra da olur mu o da olur salgina bağlı

Kaç defa görmüşümdür güzel haber beklerken hisse uçar beklenti bitince hisse hop geri döner.benim dediğim bu kadar
    Herkese bol kazançlar

Sayfa 189/345 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •