Sayfa 193/807 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon
Arama sonucu : 6453 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Sn. spenc

Bu kadar düşük hacimlerle sert düşüşler anında karşılık bulup alımlarla destekleniyor. Kimse istediği gibi oyun oynayamıyor. Bu iyi tarafı.

Ancak hissenin başında bekleyenler yükselişlere de aynı şekilde karşılık veriyor. Yani burada oyunu ben kurarım ve 1,80-2,20 $ bandı biz istemediğimiz sürece bozulmayacak diyorlar. Yani giriş çıkışlar kontrollü yapılıyor. Kontrol dışı hareket olunca elinde çekiçle bekliyor birileri.

Mesela Finans Yatırımın sattıklarını AK yatırım karşılamış. Bunun grup içinden bir müdahale olduğunu düşündüm.
    Aylıkta Citi 4 milyon adet satışı TEB karşılamış. Yabancı tarafında biraz tedirginlik var gibi.

Zaten bir senede yabancı oranı %54 ten %42 ye geldi. Yani 7 milyon adet yabancı çıkışı olmuş.

Geri geldiklerinde vermem haberleri olsun...

2. Sn poem bukadar düşüş yapması iki gün arkaarkaya normal değil. Temettü sonrası bir kısım parasini almış maliyeti aşağı çekmiş. Normal şartlarda devre kesici uygulanmaliydi. Dün de aynı oldu uygulandı. 2 günde %22 iniş ve bir okadar çıkış. Kaç yıllik rakamlarında suanda ki döviz bazlı bile demiyorum. Sığ bir hisse gibi, hao az değil. Temettü 25 oldu. Tek bir elde olmalı bu hareket için ya da aynı anda bir hareket içerisindeler. Birseylerin hareketliliğide olabilir bilemedim. Finans yatırımda yabancı sanırım. Dün ve bugün pastasını görebiliyormusunuz. Ytd.

SYN.Poem Turk ekonomi bankası yabancı takası. Teb yatırım ayrı ..
    Beni rahatlatan Turk ekonomi bankasının son 1 aydır alıcı olması...

ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by s.yavuz Yazıyı Oku
    SYN.Poem Turk ekonomi bankası yabancı takası. Teb yatırım ayrı ..
    Beni rahatlatan Turk ekonomi bankasının son 1 aydır alıcı olması...

ytd.
    Bilgi için teşekkürler.

Yabancının ağırlığını çok sık hareket etmediğini ve çok sınırlı adetlerde yapılan işlemlerin fiyatta belirleyici olduğunu daha önce vurgulamıştık. ancak son 1 yıldaki yabancıdaki negatif hareketin bir kısmı ülkedeki risklerin artmasına karşı tepki olarak açıklanabilir.

Riskler ortadan elbet kalkacaktır. Bu dönemi fırsat olarak görüyorum.

5. 7.40 a takildik.. patinaja devam. Amerika satin alma isi olmazsa 6.80 ytd..

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 45 gün dolmasına az bir süre kaldı sanırım. Bakalım şu ortamda olmasimi avantaj yoksa olmamasimi. Mutlaka bir haberleri vardır içerden gelişmelerden, gerçekten küçük yatırımcı olmak zor şu iki günlük hareketi yasatinca. Bu kadar yıl bekleyip şu ortamı yaratan en dandik şirket bile yapmamıştır bunun hareketini. Ytd.
    "Yaşam kendini tecrube edemeyecegin kadar kısa ise başkalarının tecrübelerini deneyebilecegin kadar uzun" Yazdıklarım söylediklerim ve düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir.

7. ABD işi bizim Aralık ayının ilk haftasında haberdar olduğumuz bir iş. Yani bizim için zaten bonus gibi oldu. Öncesinde toplarken zaten böyle bir bilgimiz yoktu. Bu şirket sürprizler yaşatacak gibi. Ben başa dönülmesine çok üzülmem. Büyümek zorundalar...

8.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    ABD işi bizim Aralık ayının ilk haftasında haberdar olduğumuz bir iş. Yani bizim için zaten bonus gibi oldu. Öncesinde toplarken zaten böyle bir bilgimiz yoktu. Bu şirket sürprizler yaşatacak gibi. Ben başa dönülmesine çok üzülmem. Büyümek zorundalar...
    Normal şartlarda abd şirketi olmasa ya da böyle bir haber olmasaydı da üç koldan gidiyordu bana kalırsa. Fakat bu haberleri olumlu olumsuz çok iyi kullanıyorlar maalesef. Tamam düşüs bana alım fırsatı yarattı eyvallah. Ama güven itimatsizlik yarattı. Temettü öncesi gap bosluguna degmek ne demek hemde İki kez. Bu şirket alınırsa abd her problem çıkardığında bunlara malzeme olur gibi, alinmazsada malzeme olur. Yukarı bıyık aşağı sakal. Tamam uzun vadede olumlu olacaktır. Ama malzeme bitmez yani. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 193/807 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •