Sayfa 201/1003 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: Viop XXXVI

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    vadenin son saatleri, ne desek yanlış olur..isterse spotu aynı bırakıp uzlaşmayı 6 puan yukarıdan yapar,isterse aşağıdan(eşit olmak zorunda değil). geçmişteki vade kapanışının birinde 6 puanlık bir fark hatırlıyorum da.

bizde tuhaf bir uzlaşma hesaplaması var..neydi o?

son 30 dakika mıydı?..rastgele seçilen x tane bıst30 hissesinin vs. vs..karışık ve spekulasyona açık bir hesaplama var.
    valla içimden bi ses son saat katlıam olcak dior...ama bu satış aynı zamanda long fırsatıda olabilir

2.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Aynı hatayı bende 3-4 F/K'lı VKBNK taşıyarak yaptım. İyide zarar ettim. En son lanet okuyup çıktım. Hırs yapmayıp, endeks kontratında işlem yapmak kaldıraç ve güvenilirlik olarak daha mantıklı.

Bu saatten sonra pay vadeli kontrat taşımam, ancak gün içi trade amaçlı girerim.
    Şeytan diyor tüm hisselerini sat, git endekis 30 al
    bu şekil her türlü kazanırsın diyo

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    vadenin son saatleri, ne desek yanlış olur..isterse spotu aynı bırakıp uzlaşmayı 6 puan yukarıdan yapar,isterse aşağıdan(eşit olmak zorunda değil). geçmişteki vade kapanışının birinde 6 puanlık bir fark hatırlıyorum da.

bizde tuhaf bir kapanış uzlaşma hesaplaması var..neydi o?

son 30 dakika mıydı?..rastgele seçilen x tane bıst30 hissesinin vs. vs..karışık ve spekulasyona açık bir hesaplama var.

NURİ SEVGEN HOCA yayımlamıştı.
    Vade sonu uzlaşma fiyatı, dayanak varlık olarak kabul edilen BIST 30 Endeksinin son işlem gününde spot piyasadaki seansta sürekli müzayedenin son 30 dakikası süresince ilan edilen endeks değerlerinin zaman ağırlıklı ortalaması ile BIST 30 Endeks kapanış değerinin sırasıyla %80 ve %20 oranlarıyla ağırlıklandırılması ile hesaplanan değerin en yakın fiyat adımına yuvarlanması ile elde edilen değerdir. Vade sonu uzlaşma fiyatı, bulunan değerin en yakın fiyat adımına yuvarlanması ile elde edilen değerdir.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben pek sevmiyorum çok "fishy" çok parlak çok standart. Ver beyaz yakanın ağzına konuşsun standart muhabbetleri. Tanıştım da, sonra da pek şeyetmedim.

Abicim sistem sorunlu, sosyoloji sorunlu, burada kişiler sadece piyon, bazı şeyler dü zel meezzzzz malesef.
    Beyaz yaka fantezisi...Hani ekonomi ile ilgili bir bakanlık olsa neyse de, cumhurbaşkanı olacak bir sıklette değil.

Bu arada, ben de çok snob buluyorum, şişirildiği kadar da değil..şovmenliği iyi ama...ekomomist dediğin cevdet akçay gibi olur, özgür cevdet in yanında televole ekonomisti kalır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Aralık vade 1646 ilk kademe long pozisyonu açılmıştır. Düzeltme devam ederse 2. ve 3. kademelerle alım yapacağım.
    1658'den kapanmıştır. Şimdilik flatte izlemeye devam. Umarım arkasından bakmam.

6. Şerro günü kırmızı kapatmak istiyor gibi anladım.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Beyaz yaka fantezisi...Hani ekonomi ile ilgili bir bakanlık olsa neyse de, cumhurbaşkanı olacak bir sıklette değil.

Burada, ben de çok snob buluyorum, şişirildiği kadar da değiş..şovmenliği iyi ama...ekomomist dediğin cevdet akçay gibi bulur, özgür cevdet in yanında televole ekonomisti kalır.
    Hayran kaldım cevdet akçaya. Ülkemizde ne cevherler var. İnsan kendisini sorguluyor onu dinlerken. Bir konu üzerine uzmanlaşmak. Konuşma şekli ve tarzı. Akıcılık. İnsanların bu noktaya gelebilmeleri azmi falan hayranlıkla izliyorum. İnş ülkemizde bir gün yeterliliği olan böyle insanları yönetici yada yönlendirici olarak görürüz.

8. Aralık vade 1658 den lönk
    Hisse yerine endekisin hamallığını yapmaya karar verdim

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Sayfa 201/1003 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •