Sayfa 202/1002 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Hesaptan para çekilmesi durumunda faiz hakkı kaybedilcek demişler , bu kuralı koymasalardı iyiydi...
    Ee bu kural normalde de var zaten. Vadeden önce mevduatı bozarsan faizi alamazsın.
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

2. Olurmu oyle sey. Zaten yeni acilacak hesaplara varmis sadece
     Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    o zaman mevduat getirisi %64 oluyor hocam. başbaşta yani.
    SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Neyse la... burada olan kimseye laf anlatamazsın... gerçek enflasyon rakamı değil diyor herkes... yahu pratikte zaten eğer gerçek piyasa oranının altında enflasyon açıklarsan kur yükselir.. mevduattaysan zaten bu farkı alıyorsun... hala enflasyon diyen olmasın rica edeceğim...
    Zaten dolarla enflasyonun ne alakası var. enflasyon sebep dolar sonuçtur.

4. diyelim ki 3 aylık hesap açtınız ya da 6 aylık yada yıllık vadeye 1 ay kala acil para lazım oldu o arada kur da yükseldi eğer dolarınız olsaydı bozar işinizi görürdünüz bu hesapta faiz yanar diyor kur artışı da yanacak
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Yav aga TL ile major para biriminin dengelenemeyeceğini bilmek için Keynes Osmanın torunu olmaya gerek yok. Rahmet içinde uyu dedeceğim bu arada.

Bu olay DTH lar ile alakalı. Zaten kurumsallar dahil değil. Mevduata banka faiz verecek, onunla da yeni TL kredi verecek. Uzerini eğer olursa hazine tamamlayacak. DTH ZK sı bozulacak döviz MB ye oradan Ferraricilere

Sadece TL ile USDTRY paritesine müdahale edemezsiniz.

Olay yeni kredi verilecek TL elde etmek, DTH çözülmesi, oradan boşta kalacak dövizi elde etmek. Varsa gelirse yastık altı kaymaklı ekmek kadayıfı.

Daha nasıl anlatayım. İngilizce, Caponca, French? French kiss. Mucuk.
    Kurumsallara ihracat farkında oluşan kur için ayrı vade açıldı. Onlara da aynı şey uygulanacak.

afferin pala..yarın 1 taban daha yapta borsada kimse kalmasın

7.  Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    diyelim ki 3 aylık hesap açtınız ya da 6 aylık yada yıllık vadeye 1 ay kala acil para lazım oldu o arada kur da yükseldi eğer dolarınız olsaydı bozar işinizi görürdünüz bu hesapta faiz yanar diyor kur artışı da yanacak
    Arkadaş.......
    Bak bu olay normalde de var zaten... Stopaj sıfır... Vadeyi bozarsan normal şartlarda da faizi alamazsın.
    Acilse koymayacaksın o halde parayı... size de kimse yaranamıyor yahu..

8.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Ee bu kural normalde de var zaten. Vadeden önce mevduatı bozarsan faizi alamazsın.
    Paragöz abi bizden daha iyi bilir mevduat işini, bakma sen onun üüüle yazdığına, ilk kur a endekisli mevduatı o açmış diye bilgi mesajı geldi.

Denizde ki dalga poyraz esiyo, benim düşüncem muhtemelen. dolardan kaçan, borsadan kaçan parasını kur a endekisler.
    Hedge gibi düşün ama tl den nemalanacan, garanti para
    kimse yok demez

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

Sayfa 202/1002 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz