Onemli Gunler Banner
Sayfa 203/414 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
Arama sonucu : 3305 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by winner1907 Yazıyı Oku
    Meteor sizi de kutluyorum, 5 liradan beri bundan ucuz senet yok diyorsunuz, her gün daha da düşüyor, küfürler bana geliyor, garip ama gerçek
    Fiyat konusunda haklı çıkabilirsiniz ama temel olarak söylediğiniz hemen hemen her şey yanlış. Yukarıdaki söyleminiz de yanlış, benim öyle bir söylemim olmadı. Ben bankalar vs hariç Sahol’den sonra en ucuz iki hisse Gsdho ve Alark dedim. Ayrıca tahtasının sıkıntılı olduğunu için düşük pozisyon alınması gerektiğini yatırım tavsiyesi olmadan sene başında da son zamanlarda da yazdım. Hatta yine yatırım tavsiyesi olmadan bu hisse çok ucuz ama dönüşü görmeden de asla almam yazdım. Sadece Gsdho başlığında yazıyorsunuz (öncesinde Tuclk başlığında yazıyordunuz galiba yine çok düşük fiyatlar bekliyordunuz ve fiyat ilk yazdığınız yerden yukarıda. Gsdho’da böyle olacak demiyorum çünkü bu tahtada her an her şeyin olabileceğini yaşayarak öğrendim), sürekli yazmayacağım deyip buraya tekrar geliyorsunuz, hisse tepki yükselişinde 4.82 iken değil de düşünce yazıyorsunuz, bu nedenlerle inandırıcılığınız olmuyor sıkıntı burada. Ben sizin gibi birini hisse net’te daha önce görmedim. Daha önce sizin gibi sadece bir iki başlıkta ve sadece olumsuz yazan birini gördüm diyen varsa yazsın.
    Son düzenleme : meteor78; 20-06-2022 saat: 22:36.

2. Hem fiyat konusunda haklı çıktım her seferinde hem de temel açısından yazdıklarımı sizin bilmemeniz, bihaber olmanız nedeniyle öyle düşünüyorsunuz...

Bugüne kadar hurda fiyatıyla gsdho fiyatını bir kez dahi ilişkilendirdiniz mi? hayır, oysa en büyük korelasyondur gemicilik ve hurda, dünya bilir.

neden tuclk ve gsdhoda yazdım sadece onu da yazayım. sadece okuyordum, ama aylardır Twitter'da burada neredeyse hep bir ağızdan gsdho ve diğer senet parlatılınca, işin ilginci ikisi hep aynı hesaplardan sosyal medyada yapılınca oyun olduğunu düşünüp yazdım, sonrasında gelen yorumlardan sonra da infial yaşayıp uzattıkça uzattım, teşekkür beklerken küfür yediğim için. aslında benim hatam doğru.

benim tecrübem patronu tahtacısı düzgün olmayan şirketten bir şey olmaz ve parlatılınca bilin ki arkasında bir oyun var.

İnanın bu son yazımdır ne bu başlıkta ne başkasında bir daha yazmam.

Kırdıklarımdan özür dilerim, faydam olan olduysa da helal olsun.

Bir kez daha, umarım siz haklı çıkarsınız, gsdho forumdaşlara daha fazla kaybettirmeden çok hızlı ve çok yukarılara artar bistin en pahalı hissesi olur yakında. içtenlikle söylüyorum.

Gerçekten hurda fiyatlarını izlemek lazım, handy supranın yanı sıra, korelasyon daha yüksek olur gemicilik senetleriyle, bakarsınız siz de.

Hurdanın 350 dolardan tekrar yükselişe geçmesi, gsdhonun da onu takip etmesi, bedelsiziyle temettüsüyle de hurdadan kat ve kat fazla artması dileğiyle.

Gözü aydın çoğu arkadaşın gerçekten son mesajım, an itibariyle her düşüş beklediğim zaman daha da düştü o yüzden kimse gönül koyamaz. Benim lafımla satan olduysa da yarın yerine koyarsa önemli ölçüde zarar azaltmış olur, o da dua eder zaten

Bu andan sonrası için beklentim ne düşer ne çıkar, hiç beklentim yok, kimse bu andan sonra önceki yazdıklarımla ne satsın ne alsın. 1 saat önce yazdıklarım bile HÜKÜMSÜZDÜR.

Tahtacıya, patrona güveni varsa, navlunu, hurdayı, endeksi, yurtdışını, yurtiçini takip eder karar verir insan zaten.

Bir bakarız gerçekten tepki verir sertçe herkes rahatlar.

Umarım olur.

Hepinize bol kazançlar, sağlık esenlik dolu günler.

Gözünüz aydın ben kaçtım

3.  Alıntı Originally Posted by winner1907 Yazıyı Oku
    Hem fiyat konusunda haklı çıktım her seferinde hem de temel açısından yazdıklarımı sizin bilmemeniz, bihaber olmanız nedeniyle öyle düşünüyorsunuz...

Bugüne kadar hurda fiyatıyla gsdho fiyatını bir kez dahi ilişkilendirdiniz mi? hayır, oysa en büyük korelasyondur gemicilik ve hurda, dünya bilir.

neden tuclk ve gsdhoda yazdım sadece onu da yazayım. sadece okuyordum, ama aylardır Twitter'da burada neredeyse hep bir ağızdan gsdho ve diğer senet parlatılınca, işin ilginci ikisi hep aynı hesaplardan sosyal medyada yapılınca oyun olduğunu düşünüp yazdım, sonrasında gelen yorumlardan sonra da infial yaşayıp uzattıkça uzattım, teşekkür beklerken küfür yediğim için. aslında benim hatam doğru.

benim tecrübem patronu tahtacısı düzgün olmayan şirketten bir şey olmaz ve parlatılınca bilin ki arkasında bir oyun var.

Bir kez daha, umarım siz haklı çıkarsınız, gsdho forumdaşlara daha fazla kaybettirmeden çok hızlı ve çok yukarılara artar bistin en pahalı hissesi olur yakında. içtenlikle söylüyorum.

Gerçekten hurda fiyatlarını izlemek lazım, handy supranın yanı sıra, korelasyon daha yüksek olur gemicilik senetleriyle, bakarsınız siz de.

Hurdanın 350 dolardan tekrar yükselişe geçmesi, gsdhonun da onu takip etmesi, bedelsiziyle temettüsüyle de hurdadan kat ve kat fazla artması dileğiyle.

Gözü aydın çoğu arkadaşın gerçekten son mesajım, an itibariyle her düşüş beklediğim zaman daha da düştü o yüzden kimse gönül koyamaz. Benim lafımla satan olduysa da yarın yerine koyarsa önemli ölçüde zarar azaltmış olur, o da dua eder zaten

Bu andan sonrası için beklentim ne düşer ne çıkar, hiç beklentim yok, kimse bu andan sonra önceki yazdıklarımla ne satsın ne alsın. 1 saat önce yazdıklarım bile HÜKÜMSÜZDÜR.

Tahtacıya, patrona güveni varsa, navlunu, hurdayı, endeksi, yurtdışını, yurtiçini takip eder karar verir insan zaten.

Bir bakarız gerçekten 4.05'ten tepki verir yarın gerçekten sertçe, sonuçta desteklerden biri, herkes rahatlar.

Umarım olur.

Gözünüz aydın ben kaçtım
    Hurda fiyatları ve arzı nasıl etkilediği ile ilgili Twitter’da Selim Kaya yazmıştı. O açarsa daha doğru olur. Ben detayına girmeden arz tarafını yazdım. Vadeli fiyatlar ve navlun fiyatları kuru yük tarafında belirleyici olandır diye takip ettiğim yabancı uzmanlar yazıp çiziyor. İNA ya da çarpan analizi ile değerleme yapan zaten bunu bilir, bunu tartışmaya bile gerek yok. İşin başka bir boyutu olarak deseniz ki gemi yapım maliyetleri düşüyor bu nedenle arzın artması kolay olur, gemi fiyatları ortada. (O bilgiyi neden paylaştığımı analitik yaklaşımınızla anlamanızı beklerdim.) Ayrıca yeni gemi yapımında LNG taşıma gemileri vs öncelikli. Kuru yük tarafında filo büyümesi çok düşük. Çünkü Ukrayna savaşı ile dünya için asıl öncelik bu duruma geldi. Ayrıca ben bu işin uzmanı kesinlikle değilim sadece yabancı uzmanları takip ediyorum. Bunların içlerinde denizcilik fon yönetici de var. Ben pek bilmesem de Selim Kaya bu konuları daha iyi açabilir.

https://twitter.com/__selimkaya/stat...1NaCuAIDf2In0w

4.  Alıntı Originally Posted by winner1907 Yazıyı Oku
    Hem fiyat konusunda haklı çıktım her seferinde hem de temel açısından yazdıklarımı sizin bilmemeniz, bihaber olmanız nedeniyle öyle düşünüyorsunuz...

Bir bakarız gerçekten tepki verir sertçe herkes rahatlar.

Umarım olur.

Gözünüz aydın ben kaçtım
    Bir hisse hakkında çok kişi yaziyor çiziyor diye, o hisselerde oyun var, dümen dönüyor diye düşünmek çok yanlış olur.

Bu mantikla giderseniz belki bir kaç hissede haklı cikabilirsiniz ama çok daha fazlasinda yanilirsiniz.

Örnek olarak gsdho da teziniz sizi hakli cikarirken, eregl, sasa, şise, hekts, alark, gibi bir çok hissede yanilirsiniz.
    Sonuc olarak bir doğru, beş yanlış. Bence sizi uzun vadede haksiz çıkarır.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. https://youtu.be/a84XMkasjT4.Hisse net Ankara Buluşması 3 Kasım 2007
    .
    Bu videoyu iyi izleyin yaklaşık 15 yıl olmuş.Kimler geldi,kimler geçti.Kimler nereye geldi(TV ve sosyal medyadan görüyorsunuz zaten).Çok değerli arkadaşlar vardı o toplantıda.Kimisi de rahmetli oldu.Hisse net böyle bir yerdi diye paylaştım.Naçizane katılımcılardan biri de bendim.Her yer ve her alanda kalite yerlerde maalesef.
    .
    Syg
    Burada verdiğim bilgiler amatörce bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir ve her türlü alım satım işlemlerinizde yatırım danışmanınıza danışarak karar vermeniz önerilir.

6. bu gün gelen habere baktım..ilgimi çekti bilanco baktım takas baktım grafik baktım..söyle boyle..
    kasa para dolu..kar sermayenin 2 katı ..öz kaynak semayenin 9 katı..
    20 kr kar payı % 122 bedelsiz verıyor..mayısta kagıt kople el değiştirmiş..o satışlar eskiden olsa coktan 3 lere gelirdi..basanlar 3 gundür geri gelmeye başlamış..
    şöyle olur böyle olur..ne olursa olsun mal değerine gelir..12 fiyat cıkıyor..izlemeye aldım..al sat tavsiyesi değildir..

7. NAVLUNLARDAN KAN ÇEKİYORLAR
    Screenshot_20220622-162036_Samsung%20Internet.jpg

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by memo Yazıyı Oku
    NAVLUNLARDAN KAN ÇEKİYORLAR
    Screenshot_20220622-162036_Samsung%20Internet.jpg

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bizi ilgilendiren kısım supramax ve handysize.
    O kısım sağlam duruş gösteriyor.

Panamax, 60,000-79,999 dwt. panama kanalında geçebilecek standarttaki gemiler. Genellikle ABD limanlarından tahıl, kömür ve demir cevheri taşırlar.Bu emtiaların fiyatlarına duyarlı oluyorlar haliyle.

Capesize'lar 110,000-199,000 dwt. panama kanalından geçemeyecek kadar büyük gemiler. Atlantik ve ümit burnu civarında ticarete konu oluyorlar. Dünyada sadece birkaç liman onları tam yüklü durumda barındırabilyor. Süveyş kanalı 2009'da derinleştiğinden oradan geçebiliyorlar.

Brezilya'dan Çin'e, Avustralya'dan Çin'e, Güney Afrika'dan Çin'e ve Güney Afrika'dan Avrupa'ya olan rotaları izliyorlar.
    Bu gemilerle de ağırlıklı olarak demir cevheri - kömür daha az oranda da olsa tahılları daha uzun mesafe rotalarda taşımak için kulllanıyorlar.

https://www.gsdmarin.com.tr/
    32000 - 63104 DWT kapasite arası GSDHO filosundaki gemilere gelirsek;

Kendi güverte üstü vinci olan küçük/orta tonajlı gemiler uzunluk ve su çekimi kısıtlamaları olan küçük limanlar için idealdirler. Geminin yük donanımı, yük yükleme ve tahliyesine yönelik altyapı eksikliği bulunan limanlarda hizmet verebilmelerine imkân veriyor.

Demir cevheri, kömür, çimento, bitirimli çelik, gübre ve tahıl gibi kuru yük taşıma kapasiteleri yanında bu dökme yük gemileri küçük hacimli kuru yük nakliyesinde kullanılırlar ve hatta farklı ambarlarda farklı yük çeşitlerinin taşınmasına da imkân tanırlar.

Baltic Dry Index'deki cape ve panama size gemiler global ekonomiden daha çok etkilenirken, handy ve supra sınıfı ise daha fleksibl gözüken - kendi lehlerine gelişen statükoda- daha esnek ticaret avantajlarını yakalayabiliyor gibi duruyor?
    Son düzenleme : aokan1973; 22-06-2022 saat: 19:53.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

Sayfa 203/414 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •