Onemli Gunler Banner
Sayfa 205/1002 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Konu dışı
    Türkiyeden nakit olarak para çıkarmağa sınır varmı? Döviz
    Dostum miktarını bilmiyorum ama Almanya'ya çantaya koyup götürülüyor.
    Ama meblağ çoksa bilemem.
    Benim dediğim çok ufak miktar maks 5000.
    Buraya getirirken sorun yok.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Konu dışı
    Türkiyeden nakit olarak para çıkarmağa sınır varmı? Döviz
    https://wise.com/tr/blog/yurtdisina-...n%C4%B1r%C4%B1

3. Yüksek yüksek vergi dilimlerine girenler boşversin bes'i. Direkt vergi avantajlı poliçeleri araştırsın.

Yabanci fonlar suan dezavantajli gibi gorunsede varlik barisinda isler degisebilir.Ki ben 5 yil icerisinde olacagini dusunuyorum.

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

5. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Saat 11,50 civarı bir miktar GMR alım talimatı verecektim ama Gedik Portföy İşcep listesinde yok, Tefasa girdim, fon karşılaştırma bölümünde kurucu kısmında da G harfinde Garanti Portföy ve Global P. görünüyor yalnızca.

Fon karşılaştırmada "Kurucu" kısmını boş bırakıp "Şemsiye Fon Türü" kısmında Hisse senedini seçince ise listede GMR çıkıyor.

Gedik Portföy niye tefasta kurucu olarak listede ve İşcepte görünmüyor, bir fikri olan var mı acaba? Alım yapamıyoruz bu yüzden...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Mark Twain şöyle der: "3 çeşit yalan vardır; Yalan, kuyruklu yalan ve İSTATİSTİK"

Yandaş birisi isterse istatistik bilimiyle(!) enflasyonu mevcut durumdan daha düşük gösterebilir ya da azılı muhalif birisi de aksine olması gerenden daha yüksek gösterebilir. İstatistik yalan söyleme ve kitleleri manipüle etme konusunda oldukça uygun bir yöntemdir.

Ne Tüik ne de ENAG..
    Özellikle de bizim ülke gibi tek adam rejimlerinin olduğu ülkelerde acilen yurtdışı kaynaklı ve sermayenin de desteklediği Tarafsız ve objektif enflasyon ölçüm kurumlarına ihtiyaç var. Bu iş ne devlet kurumlarına ne de muhalif ekonomist gazetecilere bırakılmayacak kadar önemli bir bilimdir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    )) hiç şaşırmadık ya hiç...

Sayfa 205/1002 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •