Sayfa 212/1000 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. 06 Mart Çarşamba 14:01 TCMB:ENFLASYONDA BİR MİKTAR İYİLEŞMEYLE BİRLİKTE FİYAT İSTİKRARI RİSKLERİ DEVAM ETMEKTEDİR

06 Mart Çarşamba 14:00 TCMB: ENFLASYONDA BELİRGİN BİR İYİLEŞMEYE KADAR SIKI DURUŞUN KORUNMASINA KARAR VERİLDİ

06 Mart Çarşamba 14:00 TCMB FAİZİ %24'TE SABİT TUTTU

*tcmb: Ithal girdi maliyetleri ve iç talep gelişmelerine bağlı olarak enflasyon göstergelerinde bir miktar iyileşme gözlenmektedir

*tcmb: Cari dengedeki iyileşme eğiliminin sürmesi beklenmektedir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*tcmb: Bununla birlikte, fiyat istikrarına yönelik riskler devam etmektedir. Bu çerçevede kurul, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar sıkı parasal duruşun korunmasına karar vermiştir

*tcmb: Merkez bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki bütün araçları kullanmaya devam edecektir

*tcmb: Enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları, para politikası kararlarının gecikmeli etkileri, maliye politikasının dengelenme sürecine vereceği katkı ve enflasyonu etkileyen diğer unsurlardaki gelişmeler yakından izlenerek ihtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapılabilecektir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    "2013 te dolar aldım ve hala pozisyonumu tutuyorum" demedim. "İlk yatırıma başladığım tarih 2013 ve o tarihten beri dolar yatırımı yapıyorum" dedim. İki cümle çok farklı. Son 6 yıldır sürekli pozisyon büyüterek yatırım yaptım haliyle maliyetlerim o denli karlı değil ama faize göre daha karlı Fakat bu durumdan memnun değilim çünkü zirvesinden %30 düşen bir yatırım aracının en azından garanti olan banka fazinden 2-3 katı getirisi olması gerekirdi...
    Dolar yatırım aracı değil ki? Dolar para birimi. Hatta bence referans para birimi. Bence bir trader yıllık getirisine her zaman dolar bazlı bakmalı, tl ye göre daha tutarlı ve dünya çapında geçerliliği olan para birimi çünkü. Sadece borsada tl ile trade etseniz dahi aylık yıllık kazanç kayıp hesabını dolarla yapmalısınız derim.

Dolayısıyla 2013 yılında alacağım dolarda aslında kazancım sadece dolar faizi - dolar enflasyonu yani yıllık %2 3 gibi bir rakam olur. Kendimizi kandırmayalım doların tl paritesine hiç takılmayalım derim.

5. Belki olur mu dedik ama olmadı. Bu rapora göre Nisan ayında da faiz indirimi yok.

6. Aşağıdaki şu cümle merkez bankasının şaşırtıcı şekilde yapabileceği en doğru hamleyi yaptığını gösteriyor olabilir:

Merkez Bankası fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki bütün araçları kullanmaya devam edecektir. Enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları, para politikası kararlarının gecikmeli etkileri, maliye politikasının dengelenme sürecine vereceği katkı ve enflasyonu etkileyen diğer unsurlardaki gelişmeler yakından izlenerek ihtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapılabilecektir.

Bu cümle ek olarak Nisan toplantısı için bir faiz indirimi olasılığını azaltıyor. Ama politik baskı sonucu bu cümleye rağmen faiz indirimine gidilirse o zaman da bu cümle ile oluşan kazanımlar hızlı bir şekilde geri verilebilir.

Haziran toplantısında ölçülü ve temkinli bir faiz indirimi en optimum sonucu verecek gibi duruyor. Tabii politikacılar sabredebilirse.

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. 5.41 vurdu çekti. Merkez bankasının ihtiyatlı kararına rağmen dövizin seyri seçim fiyatlamasının başladığını gösteriyor olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Faiz 600 insin dolar 10 tl olur deve sidigini cok kaçırmis bunlar
    Yarin 6 puan sadece 6 puan insin mart sonu 6 uzeri
    Faiz arttirimi bile olabilir 2019 da
    600 deel 6 puan indir maca yiyorsa
    palavraya devam

Sayfa 212/1000 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız