Sayfa 214/571 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon
Arama sonucu : 4563 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by FİLOZOF16- Yazıyı Oku
    Anlık verelim.
    4 mayıstaki takas 77.01den 72.12ye düşmüş durumda.
    Ne diyelim??
    Yerli kılığına girmiş simsarlar, kan emiciler iyi karşılamışlar fiyatı stabil tutarak
    Satışı tek karşılayanlar yerli simsarlar değil. Yabancının satışını sanki bütün yabancılar satıyormuş gibi algılamamak lazım.

TOP 20 kurumsal yatırımcıda (yatırım ve emeklilik fonları) toplam 73 milyon lot hisse var. Satış yapan sadece Invesco Oppenheimer.

Invesco'nun satışları yüklü olduğu için Citi son 1 ayda net 18 milyon sattı ama ben yine Citi'den başka yabancıların da satışı karşıladığını düşünüyorum.

Ayrıca Deutsche Bank'ta bu satış sırasında takasını 4 milyondan fazla artırdı. Yani Invesco'nun malının bir kısmı Deutsche tarafından da karşılandı.

Özetle, yabancı takası tabiki geriledi ama "net çıkış" sadece Invesco Oppenheimer tarafından oldu. Diğer yabancılar ellerindeki kağıdı artırdı.

2. Hissenin an itibariyle duruşu iyiye işaret algılıyorum kapanış itibariyle resmi daha iyi görürüz

3. kafirin satışı bitmiş gibi görünüyor.

4. Kafir o kadar salak değil. Mal almak için Ahmet Mergen'i bile olumsuz konuşturdular medyada. Kafire satıyoruz deseler Cola hariç 10 milyar dolardan devir alırlar. AB Inbev Efes'in ikinci büyük ortak Avusturalya birimini Japonlara 11 milyar dolara satış için anlaştı. Rusya&Avusturalya karşılaştırılamaz bile. Rusya nüfus 150 milyon, diğeri 25 milyon.

5.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    O arsanın değeri 1 milyar civarı idi. 270 e satıp altınada not düşmüşler alıcı pazarlık yapmadı diye . bu şirkete akıl sır ermez arkadaslar. Oyle olmus boyle olmus bilanco gelmıs haber düşmüş vs bence bunlar boş onların canları ne isterse onu yasarız.

aynı hikayeyi adel kalemcilikte krtal arazisinde yaşadım

bedelsiz bedelsiz demeyin adel de de vere vere %200 dedi

demese daha hayırlıydı

bu grubun fıtratında var

6. Moskova fabrikasını kapattı 2014'deyanlış hatırlamıyorsam, 50 dönüm arsa şehrin merkezine yakın, orada daire fiyatları İstanbul'un en az 3 katı. Yani 100 m2 daire 300 bin dolardan aşağı değil. Buraya proje yapsa gelecek parayı düşünün. Takılmayın bedelsiz olayına bedelsiz yapsa en olur yapmasa ne olur. Önemli olan şirketin şatışları, kar marjı.

7.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Kafir o kadar salak değil. Mal almak için Ahmet Mergen'i bile olumsuz konuşturdular medyada. Kafire satıyoruz deseler Cola hariç 10 milyar dolardan devir alırlar. AB Inbev Efes'in ikinci büyük ortak Avusturalya birimini Japonlara 11 milyar dolara satış için anlaştı. Rusya&Avusturalya karşılaştırılamaz bile. Rusya nüfus 150 milyon, diğeri 25 milyon.
    Avustralya biriminin sahip olduğu spirit (viski vs) markaları da vardı. Anadolu Efes'in ürün portföyü ile Avustralya biriminin ürün portföyü çok farkı ve Avustralya'da kar marjları çok yüksek.

Anadolu Efes Rusya operasyonları değersiz demiyorum ama Avustralya ile kıyaslanmamalı.

Pakistan nüfusu en yüksek ülkelerden biri ama büyük ihtimalle Coca Cola İçecek'in en az para kazandığı pazar Pakistan. Alım gücü çok düşük ve yatırımlara halen devam ediliyor. Yani tek mesele nüfus değil, karlılık da önemli.

Bana sorarsan Anadolu Efes'in bugün adil fiyatlaması (yani tüm şirketler, tarım, bira, cci) 30 milyar TL olmalı. Ama gel gör ki yıllardır ucuz fiyatlandı ve ucuz fiyatlanmaya devam ediyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Moskova fabrikasını kapattı 2014'deyanlış hatırlamıyorsam, 50 dönüm arsa şehrin merkezine yakın, orada daire fiyatları İstanbul'un en az 3 katı. Yani 100 m2 daire 300 bin dolardan aşağı değil. Buraya proje yapsa gelecek parayı düşünün. Takılmayın bedelsiz olayına bedelsiz yapsa en olur yapmasa ne olur. Önemli olan şirketin şatışları, kar marjı.
    bunun varsa haberini, arsanın nerede olduğunu vs. gönderebilir misin? en azından google map linkini gönderebilir misin varsa sende?

Sayfa 214/571 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •