Sayfa 215/243 İlkİlk ... 115165205213214215216217225 ... SonSon
Arama sonucu : 1942 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: Fx blıtz trade (dow gold usd bıtcoın)

1. Sabah raporu:
    Dow Jones long squeeze şansı verecek. 35650den long kapattık. Günün sonunda alım için aportta olacağım.
    Gold 1805 üstünden short ilave ediyorum.
    Brent uzunların bir benzin istasyonunu sattım, bir benzin istasyonu da duruyor.
    Paritede 1,130a çekilmeler, trene binme fırsatı.

Forex firmam hala dolara işlem yapmaya izin vermiyor.
    BIST vadeli X30 1915den zıplaması lazım. Bademsporun seçime kadar bandı 2015-2125
    Eski gözağrılarım Turkcell, Telekom, Aselsan, Tekfen, Enka, Ekgyo, Gubrf, Tuprs, Petkm Mart ayındaki seviyelerine geldiler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Çocuklarımın anasıyla ortak birikimleri korumak için fiziki altın ve euro takibini çalıştığım grafik.
    Euro 13,25 görmüş 10 dakika evvel.
    Saat 11 MB kur açıklamasında tekrar buralardan alış fırsatı verirse yarı yarıya altın ve euro alacağız.
    Euro 16ya kadar parite destekli bahar dalgası yapabilir.

3. Sabah Raporu:
    1,13den parite ilave ettim,
    Brent 76,5 üstünden verdim, sadece 200 varil kaldı. Pazar günü araplar çalışıp Pazartesi yüksek açıyorlar nasıl olsa 77,5-78 veriririm onları da. Avrupa ve ABDde resesyon dedikodularıyla 70 altına bir daha dalmasını bekliyorum. Ondan sonra 120 yolculuğu başlar.
    Dow Jones Noel tatiline moralli çıktı. Tatil dönüşü bakalım Yılbaşı modu nasıl olacak? Genelde yıla tepeden girerler ve ilk hafta resesyon dedikodusuyla kar satışı yaparlar.

Dün çocuklarımın anasıyla çok uğraştık altın ve euro alışına.
    Ortağım çok ketum, ne dediysem kulak asmadı, hep altın aldı, euroya el sürmedi.
    Piyasaların hafızası var, geçtiğimiz Cumanın artçılarını hissedebiliriz bugün de...
    Haftasonuna yeni politikalar ve adımlar olacaksa kokusu elbette erken çıkar veya terse yatırırlar.
    Haftanın kapanışı vadeli X30 ya 1920ye ya da 2100e değen iğne bar.

4. 1970lere hoşgeldiniz!
    20 yıllık AKP iktidarı yabancı mali ve siyasi desteğiyle başaladığı-sürdürdüğü garantili ihale-sözleşmelerle soyduğu memleketimizin dibini de kazıyacak karaborsacılık ve kartelcilikle.
    Buğday-un dahi, sebze-meyve-tüketim malları(tuvalet kağıdı) ve beyaz eşya-araba alışverişi dahi karaborsa olacak.
    Adalet ve otoritesini kaybeden krallara haydut, hükmettikleri topraklara yağma yeri, zulmettikleri halka reaya denir.

Temel gıdadan tüketim mallarına, halkın kendi üretim ve tüketim kooperatiflerini kurması gerekir. Özgür ve adil bir ülke özleyen herkesin alışverişlerinde ve ticaretinde bu kooperatiflerde yapması gerekir. Aksi halde iktidarın hazinesini şişiren ve yandaş sermayenin kasasını dolduran zincir marketler eliyle soyulacaksınız. Bu marketlerin rafları üreticileri yağmalayarak ve vergi kaçakçılığı ayrıcalık-iltimaslarla doluyor.
    Çocuklarımız için ev-araba sahibi olmak artık hayal.
    Gençlerin yaşanabilir ve geliştirilebilir bir sosyal ekolojisi yaratacak "Konut Edinme Birlikleri" kurması gerekir.
    Devlet dediğiniz padişahın sopasıdır.
    Özgür ve adil ülke isteyenler, kendilerine giydirilmek istenen esaret zincirlerini, yağmacı-mafya iktidar ve kartelci sermayenin etrafına çevirmesi gerekir.

5. Okuyorum şurayı burayı, öteyi beriyi falan da...
    Aldatılmanın 5 adımı varmış ya: Şok, inkar, İsyan, Çöküş, kabulleniş...
    Şok geçti, bu haftasonu inkar yazılmış her yerde...
    Gerçeği inkar, aklı inkar, tekniği inkar.
    Dolarda 12,5 üzeri iktidar eliyle yükseltildi. Borsada da 2150 üzeri. Hepsi danışıklıydı, hepsi planlı.
    Grafiklerin gösterdiği bir tepe olacaktı bu değerlerde, iktidar ve sermaye anlaştı ve oyunu oynadı.
    SOnradan kim bilmiş bakalım diyenler olacak diye yazıyorum.
    Mayıs Hazirana kadar dolar10.40 euro16 parite1,37 brent100+ ons1500 gram600-620 dow44bin bist30 4000+

6. 27.12.2021 Sabah raporu:
    Amerikan borsalarını tatil sonrasına vadelilerde geri çekilerek hazırlıyorlar. Long pozisyon almak için beklemeye devam.
    Ons sarıkız gevşeyecek ama 1800 altı olmaz.
    Parite 1,130 aldıklarımızla oturuyoruz.
    Brent satış fırsatı versin diye bekliyorum. Gece kalkmadım güzel fiyat vermiş, uyku daha tatlıydı.

Favori hisselerime %3-5 eksi değere pullback alış emri yazdım ortak hesabımıza.
    Çocuklarımızın anasını yeni ikna oldu dolar altının gitmeyeceği ama hisselerin ikiye katlanacağına.

7. Nebati yağcısının akşam TV yayını yapacağı haberi duyurulunca borsaya satış geldi.
    Yerlisi yabancısı, ekonomi maliye kimlere emanet görcek diye panik satışlar...
    Cuma kapanış barları uyarınca bugün eksi kapanış satışları yarın X30 2000 altına derinleştirir diye bekliyorum.

8. 28.12.2021 Sabah raporu:
    Brentleri verdim 78.5 üstünden, 78,75 den short açmaya başladım. Hedef 67,5-68 yine yeniden.
    Dow Noel-Yılbaşı kutlamaları devam edecek. Az bir şey 36100 altında long açtım. Resesyon silkelemesi gelene kadar eğlenmeye devam.
    Gold daha gideri var. O da eksik kalmasın yılbaşı balosundan.
    Gold short ve parite longların üstünde oturmaya devam. Geleceği yerlerden eklerim.

Dün TTKOM, ENKAI, YKBNK alışları dizdim aşağıya çek bırak yapacağını bilerek.
    TCELL yazarken yapmış yapacağını. Bugün daha aşağıdan alırız daha fazlasıyla artık.

Sayfa 215/243 İlkİlk ... 115165205213214215216217225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •