Onemli Gunler Banner
Sayfa 223/1002 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    O ifadeyi böyle yorumlayacak kamu çalışanının meslek hayatı biter. Bunu ömrü mevzuat hazretlerinin labirentlerinde dolaşmak için ciddi mesai yapmış biri olarak söylüyorum.

'veya' yazsaydı olurdu..
    sn başkara zaten anayasa meclise savaş olsa bile seçim yapabilme imkanı tanımış
    yani tek başına savaş değil, üstüne meclis kararı da lazım diyor yoksa örnek verirsek
    yunanistana savaş ilan ettiniz illa seçim otomatikman iptal olacak diye kaide yok
    belirleyici olan meclis kararı diyor çünkü savaş ilanı da meclisin verdiği somut bir karara dayanıyor

anayasaya depremi mucbir sebep yazarsanız etkilerini, büyüklüğü, ne kadar bir alanı ve nüfusu etkilediği gibi
    somut kriterleri yazmanız gerekli ki hükümet izmir'de deprem oldu haydi seçimleri erteliyorum demesin diye..

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Ahbap crypto hesabında 2.35 milyon $ bağış olmuş, etheryum kurucusu 100 etherium yani 153 k $ bağış yapmış.
    Yurt dışı bağışları afad a aktaracağız açıklaması yaptılar
    Anladığım böyle uzlaşmışlar tüm bağışlara el konmasın diye
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Toki binaların ana hatları sağlam, toki de sadece ince işcilik ve zerafet kötü,
    Özelde ana hatlardan çalınırken tokide zerafetten feragat ediliyor.
    Başka bir şey daha var toki konutları çoğunlukla dağlık kayalık şehir dışı alanlara yapılıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. 2010 da kendi evimin mutehaitligini yaptım biraz ince dusundugumden birazda bütçe azlığından sağlam kafa patlattım.
    99 depreminden sonra çok ciddi yaptırımlar düzenlemeler yapıldı zamanla bunlar da aşınmalar oldu çünkü çok dinamik bir sektör ve arz talep çok dengesiz bu aşınmalar da en önemli faktör alım gücünün düşmesi ve fırlayan fiyatlarin rant kapısını sonuna kadar açmasıdır.
    Bir binanın inşaat maliyetinin arsa hariç %37 kaba inşaat tutar proje+ruhsat+beton+demir+tuğla+kaba işçilik geriye kalan %63 Luk bölüm ince işlerdir maalesef incik boncuk evi sattiriyor ev alırken kimse diğer tarafını sormuyor.
    Tokiyi tebrik etmek lazım yikilani yok ayrıca bir de videosu denk geldi yanı başında yeni bir binanın yikilma tehlikesine karşı sağlam toki binamıza gidemiyoruz diyorlardı.
    TOKİ binası yıkılsa bizi tefe korlar sokak sokak gezdirirler diyerekten sağlam ama al benisi olmayan modeli seçmişler.Dogru karar .

5. Toki evleri rant değeri olmayan sehir dışı yerlere kuruluyor, zemin analizi yapılıyor kayalık sağlam zeminler seçiliyor. İkinci ve bir diğer önemli nokta da denetim. Son yıllarda çok aşındı zayıfladı ama hala eski kamu geleneğinden gelen prosedürleri uygulama zorunluluğu ve denetim süreçleri var. Bu önemli..

6. Küçük ortak sessizce düşünüyor olmalı, çok şansızız ya, önce 1999 depremi şimdide 2023.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

7. Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,028
    Organizasyon sıfır,
    Bu ülkede herşeye rağmen hala en iyi organizasyonu askeriye yapar, keşke ohal yerine sıkıyönetim ilan edilseydi en azından 10 günlüğüne. Her ilde her ilçede asker var.
    Ya hakkaten yaz yaz bitmiyor.
    Benzer hatta aynı şeyleri krt de avukat yiğit acar anlatıyor. Aklın yolu bir

Sayfa 223/1002 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •