Sayfa 228/932 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Bugün yeni senet yok zira en güçlü senet yine DERIM.
    Derim den sonra hangisi en güçlü senet Kuyas mı?
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

2. 2.17 usd üzeri kapanışlar gerekir.

3. Derim, geçen sene bedelli sermaye artırımı yapmış. Sermayesi 5.4M 'dan 27M' a çıkarılmış. (%400 bedelli). Karşılığında ne olmuş diye baktığımızda Özkaynaklarını 35M'dan 75M'a çıkarmış (Çoğu bedelli etkisi elbette) geçen senenin aynı dönemine göre zararı az da olsa azalmış. Ancak net borcu ciddi seviyede (104,1 M). Bedellinin hakkını verememiş -ama piyasa şartları da pandemi sebebiyle pek de uygun değil tabi ki- Geçen senenin ocak ayı hareketleri incelenmeli bazı kağıtların dönemsel alışkanlıkları olabilir diyerek sözü İzci Hocam'a bırakayım.

Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Derim den sonra hangisi en güçlü senet Kuyas mı?
    Abi bugünün taramadan çıkan sonucuna göre en güçlü senet DERIM

Bugünün taramadan çıkan sonucuna göre en güçlü 2. senet BIZIM (O da çoğu kriterleri karşılayamıyor, o nedenle değerlendirme dışı...)

Listeyi baz alırsak DERIM'den sonra en güçlü senet (Bu cevap da biraz göreceli olacak ama) ASELS ve ECILC olabilir. Çünkü performans açısından diğer senetlere göre çok geride kaldılar.

Abi senin soruna cevap olarak değil ama genel olarak yanlış algılanan bir durumu özetle anlatmaya çalışacağım;

1-Sistem yatay seyreden, fiyatı ve oynaklığı durgunlaşan senetleri araştırır,

2-Listeye giren senet sisteme göre güçlü senetlerdir,

3-Hisse prim yaptıkça sisteme göre hissenin gücü düşer,

4-Sanılanın aksine hisse prim yaptıkça sisteme girmez sistemden atılır. Niye? Prim yapan senedin bant genişliği artar. E biz ne istiyoruz dar bant,

5-Şu yanlış anlaşılmanın önüne kesinlikle geçilmesini istiyor ve temenni ediyorum.

HİSSE YÜKSELİYOR AMA SİSTEME NEDEN GİRMİYOR?

Ben bu soruyu kabul etmiyorum. Diyorum ki; Aksine, prim yapan senet liste dışı kalır. Sistem anlaşılmadıkça, neyin peşinde olduğumuz anlaşılmadıkça ilerleme sağlayamayız.

Saygılarımla...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Abi bugünün taramadan çıkan sonucuna göre en güçlü senet DERIM

Bugünün taramadan çıkan sonucuna göre en güçlü 2. senet BIZIM (O da çoğu kriterleri karşılayamıyor, o nedenle değerlendirme dışı...)

Listeyi baz alırsak DERIM'den sonra en güçlü senet (Bu cevap da biraz göreceli olacak ama) ASELS ve ECILC olabilir. Çünkü performans açısından diğer senetlere göre çok geride kaldılar.

Abi senin soruna cevap olarak değil ama genel olarak yanlış algılanan bir durumu özetle anlatmaya çalışacağım;

1-Sistem yatay seyreden, fiyatı ve oynaklığı durgunlaşan senetleri araştırır,

2-Listeye giren senet sisteme göre güçlü senetlerdir,

3-Hisse prim yaptıkça sisteme göre hissenin gücü düşer,

4-Sanılanın aksine hisse prim yaptıkça sisteme girmez sistemden atılır. Niye? Prim yapan senedin bant genişliği artar. E biz ne istiyoruz dar bant,

5-Şu yanlış anlaşılmanın önüne kesinlikle geçilmesini istiyor ve temenni ediyorum.

HİSSE YÜKSELİYOR AMA SİSTEME NEDEN GİRMİYOR?

Ben bu soruyu kabul etmiyorum. Diyorum ki; Aksine, prim yapan senet liste dışı kalır. Sistem anlaşılmadıkça, neyin peşinde olduğumuz anlaşılmadıkça ilerleme sağlayamayız.

Saygılarımla...
    Hocam tablolarınızı incelediğimde benim de gözüme Bizim çarptı. Hatta hangi parametreleri sağlıyor ve hangilerini sağlamıyor diye de soracaktım size. Günlük TL'de Afyon1 ve Tolga1 sistemine girdiğini ama ichimoku ve TF1 sisteme girmediğini görmüştüm. Sıkışma olarak da istenilen seviyede sanırım. Haftalıkta mı onay gelmedi hocam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Sn.Göktuğ, Derimod'u güzel özetlemiş sağolsun. Katılıyorum fikirlerine. Kendisinin Bilgi birikimini de çok beğendim. Burada teknikçilerin yanında yalnız olmadığımı hissettirdi.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Alıntı Originally Posted by goktug Yazıyı Oku
    Hocam tablolarınızı incelediğimde benim de gözüme Bizim çarptı. Hatta hangi parametreleri sağlıyor ve hangilerini sağlamıyor diye de soracaktım size. Günlük TL'de Afyon1 ve Tolga1 sistemine girdiğini ama ichimoku ve TF1 sisteme girmediğini görmüştüm. Sıkışma olarak da istenilen seviyede sanırım. Haftalıkta mı onay gelmedi hocam
    Olayın haftalık ya da günlük oluşuyla, yani periyotla ilgili değil tespit ettiğiniz durum. Kullanılan sistemlerin parametreleri farklı. Bu nedenle sistemler arasında bazılarından onay alırken bazılarından onay alamıyor senet. Parametreler farklı olunca bant değerleri de değişebiliyor. Onay aldığı sistem ya da alt sistemler ya da dosyada gördüğünüz makrolar, hepsi birer kriter. Ne kadar çok kriteri geçerse senet o derece güçlü oluyor. Bunun yanında şöyle bir özelliği de var sistemlerin; Bir sistem diğerini kapsayabildiği gibi, etkki alanı yüksek sistemin (kapsayan) onay verdiğini etki alanı düşük (kapsanan) sistemin ise onay vermediğini de görebiliyoruz, yani böyle durumlarla da karşılaşabiliyoruz.

Ben sistemler hatasız ya da hatasız sonuç üretir diyemem kesinlikle. Siz haftada bir başlığa gönderdiğim dosyaları izlerken ben arka planda sistem nasıl daha iyi hale gelirin derdindeyim. Bunu kendim için de istiyorum. Her yayınlanan dosya bir öncekinden daha iyi hale gelmiş biçimde karşınıza çıkıyor.

Özeleştiri yapmak gerekirse dosyaların sütun sayılarının çok fazla olduğunu sistemin kontrol edilmesinin zor olduğunu kabul ediyorum. Sistemi oluşturan ben bile dosyayı yönetmekte zorlanıyorum. Mantık hatası yapmamak ve yanlışların önün geçmek için o makroları yazdım. Ama makrosuz ve sade biçimde veritabanından kendiniz süzgeç oluşturabilirsiniz.

Örnek Bora KIZILIRMAK Bollinger Bandı kriteri yerine daha çok işe yarayacağını düşündüğüm TYB bandını devreye soktum. Belki hiçbiriniz bu durumun farkında değil, yanlış anlaşılmasın 100 küsür sütunlu dosyanın bir sütunu değişmiş nasıl farkedeceksin ki? Bu örneği sistemde iyileştirmeye gittiğimin bilinmesi için verdim.

Neyse çok gevezelik ettim, umarım faydasını görürsünüz...

Bu vesileyle demin izci abiye verdiğim cevabı şöyle özetlemek istiyorum. Sisteme giren ama zaman geçtiği halde prim yapmayan senet güçlü senettir...

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

2.17 usd üzeri kapanışlar gerekir.
     Alıntı Originally Posted by goktug Yazıyı Oku
    Derim, geçen sene bedelli sermaye artırımı yapmış. Sermayesi 5.4M 'dan 27M' a çıkarılmış. (%400 bedelli). Karşılığında ne olmuş diye baktığımızda Özkaynaklarını 35M'dan 75M'a çıkarmış (Çoğu bedelli etkisi elbette) geçen senenin aynı dönemine göre zararı az da olsa azalmış. Ancak net borcu ciddi seviyede (104,1 M). Bedellinin hakkını verememiş -ama piyasa şartları da pandemi sebebiyle pek de uygun değil tabi ki- Geçen senenin ocak ayı hareketleri incelenmeli bazı kağıtların dönemsel alışkanlıkları olabilir diyerek sözü İzci Hocam'a bırakayım.
    Grafik ve bilgi için teşekkürler arkadaşlar...

Sayfa 228/932 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •