Onemli Gunler Banner
Sayfa 234/358 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
Arama sonucu : 2857 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1. İşlem hacminin 17 milyon olduğuna bakarsak 4.33 den sonra hissenin kendiliğinden yükselmesi güzel ama göreceğiz bakalım bugün endeks de yükseldi.Umarım uzuncular girmeye başlamıştır.

2. Sene başından hatta birkaç ay öncesinden beri hiç böyle bir hareket yapmamıştı. Geri alımla ilgili değil yükseliş. Ya bilanço fiyatlanıyor ya da bir ihale haberi.
    Soda nin bu ay yaptığı harekete benzer şimdilik. Bu şekilde devam ederse ara ara düzeltmelerle 5 üstüne atabilir. Insan bi umutlanıyor sanki.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Patronlar 10 numara beş yıldız ...

Portföy enka ... soda... Algyo

Kasamızda dolar severim

4. Yükseliş tepkiyi geçti, Bayram arifesinden beri %12 yaptı. Arifeyi göstermedi bayramı gösterdi. Acaba soluksuz yükselişe devam mı edecek, yoksa 1 aylık omuz yapıp TOBO'ya mı gidecek? Bugün ve bu haftalık kapanış önemli.

5. Bugün yükselişte ama hacmi düştü. Haftayı 4.60 seviyesinde kapatıp buralarda dinlense bile kafi.
    Enka'da daha önce ardarda böyle yükseliş yakın zamanda görmemiştim hiç.
    Şirketin döviz rezerviyle ilgisi olsa Ecilc bizden iyi, orada bir hareket yok.
    Geri alım da yapılmıyor şu an.
    Berbat endekste bu hareketin anlamı yeni bir anlaşma haberi olabilir diye yoruyorum ben.

6. İki sene önce kalkışma mevzuları gerçekleştiğinde kağıt 4.60-70 küsürlerden 4 seviyelerine geldi, firma geri alım yaptı ve aynı seviyelere geldi.Rusya ile olan ilişkilerin düzelmesiyle kağıt kısa sürede 6 seviyelerine dayandı.Elde edilen kâr 2 milyar civarındaydı.5.80 civarı bölündü 5.42 ye geldi.2017 kârı 2.5 milyarken en yüksek 6.20 leri gördü kasım ayında, orda da tutunamadı 5.60 lara geldi.Oralardan da geri alım yapıldı buna rağmen oralarda da tutunamadı ve sonrası malum seçim vs.Borsanın üstadı vs.hiç değilim ama ben 6.50 civarlarına çıkabileceğini ve buralardan bölüneceğini tahmin ediyordum. Bölündüğü fiyat 4.66.Endeks çıkarken çok mu eşlik etti ,alakası yok.Kağıtta olanlar bile belki daha hareketli kağıtlara geçti,hacim düştükçe düştü.Ben açıkçası bu kadar kâra daha fazla bölünmesini ve nakit kar payı vermelerini bekliyordum.Böyle düzenli olarak geri alım yapılacağına daha fazla bölünüp kâr payı dağıtsa yatırımcı daha fazla sahiplenebilirdi kağıdı.Tabi bu bizim gönlümüzden geçenler.Firmanın kendi geri alım yapması kendi açılarından daha iyi olabilir.Dergiye verilen bir röportajda Rusya'ya yatırım vs. yapılacağı söylenmişti belki de buna kullanılacaktır, bilemiyorum.4 lerden bu seviyelere geldi diye seviniyoruz ama 5.50-60 lardan maliyetlenenler var kol bacak kesmedilerse.En kısa sürede şartlar da el verirse yeniden yukarılara atmasını bekliyoruz.Bu yazdıklarım bazı arkadaşlarça da paylaşılmıştı kağıdın huyu suyu bakımından bilinmesinde fayda olabilir.Yine burda yazan arkadaşlarça da belirtildiği üzere yatırımcıya ihtiyaç duyuluyorsa eğer hissenin bir şekilde canlandırılması gerekiyor.Aklıma geldikçe karışık yazdım.Yatırım tavsiyesi de değildir, gözümden kaçan bilmediğim Allah bilir neler vardır.Saygılar.

7. Bölünme sonrası açılış değerine gelmiş bulunmakta. Böyle bir endekste ve güvensizlik ortamında gayet iyi.
    Üstelik geri alımdan kalan 1 milyon henüz duruyor.
    4.70 üstü güzeliz.

genel para girişi / para çıkışı

Sayfa 234/358 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •