Sayfa 234/369 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. Geçen yıl hisse 70-75 aralığında gezerken tmsf başkanı hisse için yıllık karı çarpı 10+ kasadaki nakit demişti. O hesapla hisse için 156 tl hedef fiyat verip beklentimizi bu forumda yazmıştım. Kısa sürede hise 152 tl yi gördü. Ben ise ortalama 135 tl ile hisseden çıkmış, bir daha bu hisseye bulaşmama kararı almıştım. Pek çok al sat tan sonra elde var sıfır ile tekrar bu kozal a girmiş bulunmaktayım, geçen zaman içinde tek karım kozal hisselerimi yüzde 40 artırmış olmam. Fazla bir beklentim yok, bu hisse beklentisizliği öğretiyor insana, yalnız diyorum ki tmsf başkanının açıklamasını güncelleyince; yıllık kar çarpı 10 + kasadaki nakit, eder değer min 200 tl ediyor. Buna rezerv artışı, sahiplik sorunu giderilişi, dolarda ve altının onsundaki agresif artış ihtimalleri dahil değil. Thtacı ne yapar bilmem ,Ancak benim yapacağım şey net ,o da sabırla beklemek. Saygılar ,hayırlı bol kazançlar dilerim...

2.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Bunların hepsi orman çocuğu çünkü. Yapı kredi bofa al sat. Bofa 280 bin almış satmış. Yapı kredi 580 n almış satmış. Koymuş robotu. Fakiri fukarayı düdükle.
    Tmsf alsana geri alım. Eşşek yüküyle para var. Ama genel kurul toplanmıyordu değil mi? Ee bağışları nasıl yapıyon o zaman. Deki 1 milyar tl 2 milyar tl alım yapıcam.
    Tas kayıp, halka açık hissedarları olan bi şirket.madem geçen sene 156 tl fiyat biçtiniz alsanıza 20 milyon lot. Her açıklamada basılan bi kağıt, korkuyorumki bi açıklama daha yapacaklar. O hale geldik. Zaten marketlere gidince sinir krizi geçiriyoz, altın yükseliyor, bunu basıyorlar!!! Gelde çıldırma...
    Geçen yıl bu zamanlar hisse fiyatı 80 tl ki o zaman bile kötü fiyatlama diyorduk. Geçen yılın altı aylık karı ile bu yılın altı aylık karını karşılaştırıldığında kar %60 civar artmış hisse fiyatı ise %20. Şirket hissesini geri alabilirmi elbette alabilir bu saçma fiyatlara izin vermemek ky yi korumak ve endekse destek olma adına. Sonuçta kozalın %30 u piyasada bu da 4,7 mlr tl eder. yani borsada işlem gören hissesinin tamamını şu an %50 fazlasıyla almaya kalksa 7 mlr tl eder ve şirketin kasasında bunu karşılayacak para var. Zaten hisseyi 120 den alırım dese mesela herkeste satmaz, inanınki borsada işlem gören pay adedinin (%30) %25 e bile ineceğini düşünmüyorum, böylece hissenin fiyatının düşmesi de önlenir. Ama kozalın yönetimi bir borsa şirketinden ziyade market yönetiyor gibi iş yapıyor buna rağmen şirket iyi kar ediyor. KY yi düşünmeyen böyle bir yönetim karşısında muhakkak zamanı geldiğinde hesap sormak da şart. Madem bizi süründürüyorlar umurlarında değiliz o zaman zamanı geldiğinde kendi hesaplarını da versinler haklarında hiç üzülmem onların bizleri umursamadığı gibi. Ne demişler; ne ekersen onu biçersin.

Sn. Furki sn watcdog dediklerinize katılıyorum. Ama gün içi işlemler öyle iğrençki,tiksindirici ötesi. Ama rezil köpekler teorikte 45 bin lot alıp pisliklerini mrtüyorlar. Bu teorik eşleşme saçmalığı tamamen baronların alçak algoritmaları ile vatandaşı öpme operasyonu. Başka biley değil. Tek kadene 95.2 den 45 bini topla. Nerden topladın yawrum. Aşağılık ekülerin verdi sana o lotları.

Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    Geçen yıl hisse 70-75 aralığında gezerken tmsf başkanı hisse için yıllık karı çarpı 10+ kasadaki nakit demişti. O hesapla hisse için 156 tl hedef fiyat verip beklentimizi bu forumda yazmıştım. Kısa sürede hise 152 tl yi gördü. Ben ise ortalama 135 tl ile hisseden çıkmış, bir daha bu hisseye bulaşmama kararı almıştım. Pek çok al sat tan sonra elde var sıfır ile tekrar bu kozal a girmiş bulunmaktayım, geçen zaman içinde tek karım kozal hisselerimi yüzde 40 artırmış olmam. Fazla bir beklentim yok, bu hisse beklentisizliği öğretiyor insana, yalnız diyorum ki tmsf başkanının açıklamasını güncelleyince; yıllık kar çarpı 10 + kasadaki nakit, eder değer min 200 tl ediyor. Buna rezerv artışı, sahiplik sorunu giderilişi, dolarda ve altının onsundaki agresif artış ihtimalleri dahil değil. Thtacı ne yapar bilmem ,Ancak benim yapacağım şey net ,o da sabırla beklemek. Saygılar ,hayırlı bol kazançlar dilerim...
    Bu hesaba göre 2022 martta 250 tl ye satmaları gerekir. Kasada paso nakit birikiyo. şu an bile 2800 yıllık kardan artı sene sonu nakit 8 milyar tl desek ederi 235 tl ceo tmsf başkanımızın hesabıyla.
    8 milyar nakit yuh be! Ama kağıt 94 tl!!! 400 bin nakitim emaneten kozal kasasında duruyor. Yedirmem paramı kimseye!!!!

5. Temel motivasyon Devam eden davaların bitmemesi ve sahiplik sorununun çözülememesi elbette,ancak2022 mayısa ertelenen davalar
    sonuçlandığında piyasa nin nasıl olduğunun bir önemi kalmayacktır.Muhtemelen seneye bahar aylarında 2020 yılının aralık ayında başlayana benzer bir hareket göreceğiz.Davaların biteceğinin kokususnu alırlarsa,(mutlaka kokuyu alırlar) çok sert ralli görülecektir.
    Tahtayı adeta limon misali sıkanların var bir hesabı diyorum.

Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    Temel motivasyon Devam eden davaların bitmemesi ve sahiplik sorununun çözülememesi elbette,ancak2022 mayısa ertelenen davalar
    sonuçlandığında piyasa nin nasıl olduğunun bir önemi kalmayacktır.Muhtemelen seneye bahar aylarında 2020 yılının aralık ayında başlayana benzer bir hareket göreceğiz.Davaların biteceğinin kokususnu alırlarsa,(mutlaka kokuyu alırlar) çok sert ralli görülecektir.
    Tahtayı adeta limon misali sıkanların var bir hesabı diyorum.
    Ortada herkes biliyorki dava filan kalmadı. Türk mahkemeleri faso fiso, ingilizler temyiz bile yok dedi. Ötesi var mı. Herkes sonucu biliyor.ama kağıt ısrarla götürülmüyor.
    Bu ülkede nelerin davası bitmeden satıldı. Demirbanklar, uzanlar, telsimler. Hepte cillopları ingilizlere gitti

Başına taş mı dğştü bofa? Noli olim?

8. Toplama başladı , geriye çekilip seyredin. 99.8 sonrası 108.9 ve 122 leri gormeyi bekliyorum. 3-4 aylık bir kısavade de.(Altın yurtdışında 1650 usd ye gelmezse).Usd/TL de yön yukarı gittikçe. Bilançolar cok iyi gelir. Kayyum ; karı saklamak istiyor gorüntüsü veriyor. TMSF ‘ ye gecmesi ve satılmadı durumunda bu olumlu etkiler. Fiyat birkaç katına gidebilir. İyi bir hisse. Ytd.

Sayfa 234/369 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •