Sayfa 24/446 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 3563 madde; 185 - 192 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. Ben şimdi bu speke hayır duaları etmez miyim? ederim elbet.Trade için alıp 6,50-6.60 arası mallarımı alan ve tekrar 6.12 ve aşağısından verip para kazandıran spekimi Allah Koronadan korusun.Tuttuğunu altın etsin.Bonkör adam Allah için.Sağol spek kardeş.

2.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Ben şimdi bu speke hayır duaları etmez miyim? ederim elbet.Trade için alıp 6,50-6.60 arası mallarımı alan ve tekrar 6.12 ve aşağısından verip para kazandıran spekimi Allah Koronadan korusun.Tuttuğunu altın etsin.Bonkör adam Allah için.Sağol spek kardeş.

Bu işleri iyi beceriyorsunuz üstad, ben al-sat işlerinden pek çakmıyorum, en azından buralardan satmak bana cazip gelmediği için beklemeyi tercih ettim. Düşüşlerde panikçiler mallarını stoplayıp veriyorlar bence, tahtacının verdiğini sanmıyorum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Çok değerli bawer; 3 yılı aşkın bir süredir elimde tuttuğum 200.000 lotla her türlü hava şartından etkilenip büyük sıkıntılara giriyordum.Bir önceki ve 7.802i gören çıkışta sadece 40.000 lotu 7,20 ortalamayla verebilmiş ve elimde 160.000 lot kalmıştı.Ve sonra senet 5 TL'lerin altına inmişti.Yaptığım büyük hatayı anladım ama geç oldu.O zamanlar faizler çok yüksekti ve geçen bir yıl içinde hem faizden ve hem de senet düşüşünden kaybettim.Ardından senet çıkışa başladığında 160.000 lotu ortalama 7,35-7.40 dan verdim ve senet 9.80'i gördü.
    Şimdi ise oyunun kuralını değiştirdim.Yatırım değil kısa süreli vedelerle trade yapmanın daha doğru olduğunu gördüm.Zira şu sıra müthiş bir belirsizlik var.Borsanın çökmemesinin sebepleri; kurların yükselmesi ve faizlerin düşük olmasındandır. Tüm dünya ekonomisinin çöktüğü ve yakın gelecekte de düzelmeyeceği bir ortamda böyle davranmak daha akılcı. Tabi bir de çok uzun yıllardır senet hareketlerinden speki bir nebze keşvetmiş olmanın da yararı var.

4. Çok değerli bawer; 3 yılı aşkın bir süredir elimde tuttuğum 200.000 lotla her türlü hava şartından etkilenip büyük sıkıntılara giriyordum.Bir önceki ve 7.80'i gören çıkışta sadece 40.000 lotu 7,20 ortalamayla verebilmiş ve elimde 160.000 lot kalmıştı.Ve sonra senet 5 TL'lerin altına inmişti.Yaptığım büyük hatayı anladım ama geç oldu.O zamanlar faizler çok yüksekti ve geçen bir yıl içinde hem faizden ve hem de senet düşüşünden kaybettim.Ardından senet çıkışa başladığında 160.000 lotu ortalama 7,35-7.40 dan verdim ve senet 9.80'i gördü.
    Şimdi ise oyunun kuralını değiştirdim.Yatırım değil, kısa süreli vedelerle trade yapmanın daha doğru olduğunu gördüm.Zira şu sıra müthiş bir belirsizlik var.Borsanın çökmemesinin sebepleri; kurların yükselmesi ve faizlerin düşük olmasındandır. Tüm dünya ekonomisinin çöktüğü ve yakın gelecekte de düzelmeyeceği bir ortamda böyle davranmak daha akılcı. Tabi bir de çok uzun yıllardır senet hareketlerinden speki bir nebze keşvetmiş olmanın da yararı var.

5.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Çok değerli bawer; 3 yılı aşkın bir süredir elimde tuttuğum 200.000 lotla her türlü hava şartından etkilenip büyük sıkıntılara giriyordum.Bir önceki ve 7.80'i gören çıkışta sadece 40.000 lotu 7,20 ortalamayla verebilmiş ve elimde 160.000 lot kalmıştı.Ve sonra senet 5 TL'lerin altına inmişti.Yaptığım büyük hatayı anladım ama geç oldu.O zamanlar faizler çok yüksekti ve geçen bir yıl içinde hem faizden ve hem de senet düşüşünden kaybettim.Ardından senet çıkışa başladığında 160.000 lotu ortalama 7,35-7.40 dan verdim ve senet 9.80'i gördü.
    Şimdi ise oyunun kuralını değiştirdim.Yatırım değil, kısa süreli vedelerle trade yapmanın daha doğru olduğunu gördüm.Zira şu sıra müthiş bir belirsizlik var.Borsanın çökmemesinin sebepleri; kurların yükselmesi ve faizlerin düşük olmasındandır. Tüm dünya ekonomisinin çöktüğü ve yakın gelecekte de düzelmeyeceği bir ortamda böyle davranmak daha akılcı. Tabi bir de çok uzun yıllardır senet hareketlerinden speki bir nebze keşvetmiş olmanın da yararı var.

Zaten en düşükten almak ve en yükseğinden satmayı tahtacı bile beceremez ama tatmin edici yerlerden alıp vermek de başarı.
    Ayrıca geçmişte yapılan hatalar zamanla bize çok iyi bir tecrübe olarak yeni avantajlar sağlıyor yaş ne olursa olsun he zaman yeni bir şeyler öğreniyoruz.
    Konjonktüre göre davranmak en doğrusu.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Çok değerli bawer; 3 yılı aşkın bir süredir elimde tuttuğum 200.000 lotla her türlü hava şartından etkilenip büyük sıkıntılara giriyordum.Bir önceki ve 7.80'i gören çıkışta sadece 40.000 lotu 7,20 ortalamayla verebilmiş ve elimde 160.000 lot kalmıştı.Ve sonra senet 5 TL'lerin altına inmişti.Yaptığım büyük hatayı anladım ama geç oldu.O zamanlar faizler çok yüksekti ve geçen bir yıl içinde hem faizden ve hem de senet düşüşünden kaybettim.Ardından senet çıkışa başladığında 160.000 lotu ortalama 7,35-7.40 dan verdim ve senet 9.80'i gördü.
    Üstad, sıkıntı şu ki 200 K lotu Cmts gibi sığ kademeli bir senette verip, alabilmek insanın sinirlerini harap eder. Gerçekten zor iş..
    Derin olsa anında al, ver yapabiliyorsun..

Cemts gibi bir hisseye 200.000 lot baglamak akil isi degil...ne kadar iyi sirket olursa olsun siğ ve patron hissesi konumunda....adamin elindeki lotu sayiyordur spek....

8.  Alıntı Originally Posted by Zuway Yazıyı Oku
    Üstad, sıkıntı şu ki 200 K lotu Cmts gibi sığ kademeli bir senette verip, alabilmek insanın sinirlerini harap eder. Gerçekten zor iş..
    Derin olsa anında al, ver yapabiliyorsun..
    Çoook haklısınız değerli kardeşim; onca senedi 500-1000-2000 lotlar halinde satabildim.Muhtemelen hepsini spek aldı.Çünkü senedi yükseliş trendine sokmuştu. Şunu gördüm ki,spek bizim yüksek gördüğümüz fiyattan alıyorsa belli ki çok daha yukarılara götürecektir.Ve spek amacına ulaşabilmek için gerek satış ve gerekse alışta öyle üçbeşbin lot ona engel olmuyor.Mutlaka hedefine gidiyor.

Sayfa 24/446 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •