Onemli Gunler Banner
Sayfa 241/714 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon
Arama sonucu : 5705 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Turizm ve havacılık için herşey çok iyi görünüyor bu aydan sonra. Çevre ulkeler ile ilimli ticari ılişkiler var. Suudi arabistan ile ılişkiler de duzelme görünüyor bu sıralar.

Bugun Citibank sabahki işlemlerde yine 4 milyon satış tarafinda görünüyor. Hisse fazla salmadı ve çok iyi dayanıyor satış baskısına. Daha sonra yine toplar sanırım. Yurtdışı havacılık hisseleri bize göre daha hareketli görünüyor.

Araci kurumların yeni hedef fiyatlari da gelmeye başladı. Bilanço yaklaştıkça heyecan artacak gibi sanki. Grafik hizli yükseliş gösteriyor ve çoğu yatırımcı duzeltme olur diye bekliyor ancak hisse ucuz oldugu için ve yeni gelecek bilançosu da hesaba katarsak belki de özsermaye si 110 milyar bile olabilir. Buna göre hissenin gercek fiyatını düşünürsek eğer 79 lira gibi bir fiyata gelebilir. Hiç belli olmaz yani. Bu fiyatlari düşünürsek ve suan ki 40 lira fiyati düşünürsek baya ucuz olduğu ortada. O yüzden hissenin grafigi hızlı çıkış gösteriyor.

Pandemi bitişini bu sene herkes kutlamak için can atıyor. Rezervasyonlarin iyi olduğu söyleniyor.
    Yani turizm ve havacılık bu sene diger sektorlerden çok daha iyi parlayacak gibi görünüyor. Para girişleri de hisselerde görünüyor zaten.

Guzel bir sene geçirmek dileğiyle.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

2.  Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    41 kere 🧿 41 kere.
    Nazar değmesin bea!
    Who, baby, Who Will Save The World?

3. Anlaşıldı bu yıl Tombul Kuş yılı. YTD

Geçen yıl bu zamanlar biz alın çok ucuz diyince THY yi kötüleyen, siyaset yapan kimseler kalmadı buralarda )
    Şaşırdım mı tabiki hayır. Buralar başlangıç daha. her ne kadar büyük çoğunluk pegasusda olsamda, THY yi hala iyi bir maliyetle taşıyorum. Al sat yerine uygun fiyata iyi bir şirketi uzun vade taşımak her zaman daha karlıdır. Onlu rakamlardan alanlar şimdiden iyi bir oran yakaladı ama esas gürültü yıl sonunda gelecek bilançolarla kopacak ;)

5.  Alıntı Originally Posted by 1.Yavuzhan Yazıyı Oku
    Geçen yıl bu zamanlar biz alın çok ucuz diyince THY yi kötüleyen, siyaset yapan kimseler kalmadı buralarda )
    Şaşırdım mı tabiki hayır. Buralar başlangıç daha. her ne kadar büyük çoğunluk pegasusda olsamda, THY yi hala iyi bir maliyetle taşıyorum. Al sat yerine uygun fiyata iyi bir şirketi uzun vade taşımak her zaman daha karlıdır. Onlu rakamlardan alanlar şimdiden iyi bir oran yakaladı ama esas gürültü yıl sonunda gelecek bilançolarla kopacak ;)
    Düşüşlere karşı dirençli duruşundan belli bu yılın gözde hisselerinden biri olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Dün yine Bofa ters köşe yaptı.sabah 3 milyon lota yakın artı iken öğleden sonra 4.5 milyon lot eksi ile kapadı.. Teknik olarak 40 tl nin üstü artık olması gerekiyor. Bu kadar kurum strong buy tavsiyesi verip hedef fiatlarını 53- 55 tl cıvarı gösterirken THY nin buralarda daha fazla oyalanmasını beklemiyorum. Bu arada THY nin sermayesi 1385 milyon. Oldukça düşük..Ereğli 3500 milyon. Buda bizim avantajımız..
    Ne dediysek o 40 ın üstünü gördük..Hatta 41.44 test ettik gereksiz bir borsa endeks düzeltmesinin kurbanı olduk.. Gün sonunda Pegasus dayandı ama bizde açıkçı çakallar fırsatı değerlendirip kağıdın üstüne çullandılar..Tombul kuş içinde teknik bir düzeltme oldu diyelim .. Artık 40 lı rakamları konuşacağız..

7.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Ne dediysek o 40 ın üstünü gördük..Hatta 41.44 test ettik gereksiz bir borsa endeks düzeltmesinin kurbanı olduk.. Gün sonunda Pegasus dayandı ama bizde açıkçı çakallar fırsatı değerlendirip kağıdın üstüne çullandılar..Tombul kuş içinde teknik bir düzeltme oldu diyelim .. Artık 40 lı rakamları konuşacağız..
    Tombul Kuşa güvenim tam bide al sat yaparak ralliyi takip imkanı verse daha güzel olacak. Doru at gibi indi bindiyi sevmiyor.

8. Bilançonun iyi geleceği herkesin dilinde bu aralar. Havacılık bu sene çok iyi geçecek muhtemelen. Bilanço yaklaşıyor. Ya bilanço öncesi yada bilanço sonrası hisseye hareket vermeleri yüksek ihtimal geliyor bana. Bakalim nasıl olacak. Yıl başına kadar guzel günler THY hissedarlarini bekliyor bence. Ayrica Istanbul havalimanina yeni ortak ta geliyor deniliyor. Bu da ayri bir sinerji katacaktir havalimanina
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

Sayfa 241/714 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •