Sayfa 242/1001 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    ayvagobek abi bunlari niye anlattin.
    romaya ozel ilgi duyuyorsun.
    hayirdir?
    romaya celal hoca da özellikle eğiliyor da ondan sordum.
    Abi yeryüzünde tek bir devlet kurulmuştur, işte o devlet Roma'dır. Bugün Abd,Almanya,Fransa,Japonya da dahil bütün devletler Roma'nın klonlarıdır. Bakınız; koyduğum videonun altındaki yorumlarda ''aaaaa Osmanlı, Müslüman Roma imiş'' diyorlar.Romalı dendiğinde, Roma'nın hakim olduğu ülkelerin halkları anlaşılır. Mesela bugünün Yunanistan'ında ezici çoğunluğu oluşturan Grekler, bu halklardan sadece biridir(nedense Bizans denilince onlar anlaşılıyor). Aslında Eski Yunan Medeniyetini kuranların Greklerle bir alakası yoktur. İyonlar ve Dorlar Germen kabileleridir. Grekler adalarda yaşayan psikopat balıkçılardı. Yunan şehir devletleri güçlerini kaybettiğinde, Yunan anakarasına çıkıp egemenliği ellerine geçirdiler.

Rum demek Romalı demek. Romalı ise ırki bir ifade değildir. Romalı, kanunların üstünlüğüne inanan, geleceğe kanunların üstünlüğüne inanan bir insanın yüksek moraliyle bakan kişidir.

Romalılar, bugün Alman,Fransız ve İngilizlerin ataları olan Germen,Frak,Breton ve Galyalılara barbar derlerdi.

Yani anlatmak istediğim Romalı olmak iyidir.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Dünyanın en güzel seçme kadınları bile, nesli düzeltememiş.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. https://bittube.tv/post/3f020b8d-e96...d-a1dadc562a23

Abi bu linkte bir hemşirenin gizli çekimi varmış. Covidle ilgili, twitterda paylaşılıyorlar. Benim bağlantım yavaş bugün, Allah rızası için bir arkadaş kısa bir özet geçiversin.

https://bittube.tv/post/3f020b8d-e96...d-a1dadc562a23
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. Reis aslında biraz daha derinlere inmeni öneririm.
    Bizans müziği olarak adlandırılan bu music İslam öncesi ön Ortodoks Türklerin mizigidir.
    Bizans kayıtlarında ışık taifesi de denilen ,Bizansin Anadolu'da daha hakim hüküm sürdüğü dönemde o dönemde çok fazla Anadolu'da Türkler katliamlara maruz kalmış olan hatta bir çoğunda Rum adı kullanan Türklerdir.karamanoglu,danismentluler..vb gibi
    Derinin de derunu , sırrın da sırrı vardır.
    Vesselam syg ve hürmetle
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Bugün twitterda falanca Türk şeklinde twitler okuyorum.

https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/...PUy4R_xTTKE1Bg

S400'leri üreteni yazmıştım.

Diğeri Sergey Şoygu. Galiba bugün Türkiye'ye gelmiş.

Ortodoks Tuva Türkü. Kurtuluş Savaşında Rusya'dan yardım alındığını pek çok kişi bilir. Rusya'dan yardım gelmiştir ama maddi yardımlar beklenen düzeyde olmamıştır. O dönemde Rusya'da sıkıntıdadır.

Ama maddi ve silah desteğinden önemli teknik eleman ve stratejist desteği olmuştur. Lenin askeri bir teknik ekip göndermiş.

Bunlardan biri Taksim Anıtında,Atatürk'ün tam sağında duran Kliment Vorosilov'dur. T serisi tankları geliştiren kişi, en ünlüsü T-50.

Rusya'da çok elit kurmay subaylar da gelmişti. Bunların en ünlüsü ise Vasili Cuykov'dur. 20.yüzyılın 5 askeri strateji dehasından biri olarak kabul edilir. İşte Vasili Cuykov da Ortodoks Tuva Türküdür. Bu kişiler Sakarya ve Büyük Taarruzda cephededirler.

Ruslar, Bizans'ın çocuğu olarak kabul edilirler. Bizans elitleri 1453'den önce hatta yüzyıllar öncesinden itibaren Moskova'ya göçmüşlerdir.

Ama 1453'de Fatih İstanbul'u fethettiğinde, İstanbul'da da hatırı sayılır Bizans eliti kalmıştı. Osmanlı Beyliği sırasında da pek çok Bizanslı Osmanlıya katılmıştı. Konstantin'in kardeşi ise Osmanlı'nın hizmetine girmiş, Rumeli Beylerbeyliği, Kubbe Vezirliği yapmıştır.

Kimlerin daha fazla Romalı olduğu tartışmalıdır. Türk Sanat Müziği deyip, irakı çekeriz ama aslı Bizans Müziğidir.Mesela yani ))))

Yazı nerden nereye geldi be ya...
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bakan Albayrak: "Hedefimiz Türkiye'yi, İstanbul Finans Merkezi'nin sağlayacağı avantajlarla dünyada faizsiz finansın merkezi haline getirmek"

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bakan Albayrak: "Hedefimiz Türkiye'yi, İstanbul Finans Merkezi'nin sağlayacağı avantajlarla dünyada faizsiz finansın merkezi haline getirmek"
    City of London deye bir şey duymamış galiba damat, adamın ıflahını keserler.

Forumdan bir arkadaş Londrada görmüş, polis arabaları korumalar falan şaşırmış bizimki nolyoz deye, meğer geçen şahıs City of Londonun başkanıymış, ayrı polisi, kanunları, mahkemeleri olan devlet için de devlet.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7. Deniz manzarasına karşı güzelleşelim diye nevaleyi aldık ama corona nedeniyle bu sene daha açmamış mekan .

bahçede yapmak zorunda kaldım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bizim yazlıkta herkes bir hevesle yıllar önce ağaç dikti.
    Kimi duvara yakın dikmiş. Kökler bahçe duvarını oynattı. Kimi eve yakın dikmiş. Köklemeye çalıştı. Biri ağacı kesmek istedi. Devirecek yer olmadığı için sorun yaşadı. Yaşlarda ilerlediği için artık eskisi gibi olmadıklarından sorun yaşadılar.
    Bağ, bahçe güzeldir. Ama emek ister. Vakit ayırmak ister. Küçücük saksı iken şimdi kocaman olmuş ağaçları görmek onları büyütmek güzel şey. Ölçülü olarak tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sn. Egeli,

Aslında bu işleri para kazanmak için değil de hobi amaçlı yapıp kendi meyve sebzesini yetiştirmek için bahçeye,terasa saksıda vb ekebileceğiniz bodur meyve fidanları da var. Bunlar bence daha uygun buradaki arkadaşların çoğu için. Aşağıya bir link koydum, ben de birgün bahçeli bir villa alırsam bunlardan düşünüyorum...

https://www.gittigidiyor.com/yapi-ma...CABEgJu0fD_BwE
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 242/1001 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •