Sayfa 246/1030 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by berfu Yazıyı Oku
    %25 yıllık (360 gün) faiz ile
    1. Yıl 310
    2. Yıl 385
    3. Yıl 475
    4. Yıl 590
    5. Yıl 730 bin liranız olur diye basitçe hesapladım...

Ev alırsanız 5 yıl sonra bankada 250.000 liranız ve eviniz olacak... Eviniz beş sene sonra 500.000 lira üzerinde kalırsa kar edilebilir gibi görünüyor... Tabi faizlerin ne olacağı belirsiz...
    Syn berfu,
    Ben de bu atladigim nuanslari sizden ogreneyim diye bu foruma danismak istedim. Haklisiniz ben bilesik faiz kismini dusunemedim yani faiz standart kalirsa 4. Yilda bana 150 bine yakin faiz getirecektir. Yaptiginiz hesap cok sade ve anlasilir. Tesekkurler.

5 yil sonra ( eger kriz derinlesirse ki oyle gorunuyor ) evin ederi tahminimce 300-350 arasi maksimum olacaktir. Bu baglamda zararli cikarim. O zaman duze cikana kadar faize devam ;)

Hatta soyle dusunebiliriz. Sizin hesabiniza gore 5 yil sonra elimde 700-750 bin olacak. Bu parayla ayni evi alabilir miyim? Ayni yerden iki tane alirim diye dusunuyorum.

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Kredinin yıllık maliyet oranını yazabilir misiniz
    Mevduatın krediyi yenmesi zordur(faizler artmazsa)
    Yillik 27 cikiyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    bangkok/köln/antalya
    Gönderi
    234
    aktifin bulunduğum yerde şubesi yok bu yüzde 30 veren bonoyu almak için merkezi arasak olur mu.
    I LOVETHAILAND

Arkadaslar bilen biri aydinlatabilirmi
    650 baz artisin hemen hemen hic etkisi olmadi gibi dolar 6.32 ye yine dayanmis.
    Acaba bu faiz artisinin piyasaya etkisi onumuzdeki haftalardami olur yoksa etkisi olmaz ve enflasyon artmaya devam eder merkez bankasi ekim ayinda yine bir 500 luk artisa ihtiyac duyar mi? Buna gore karar alacagim. Bildiginiz gibi kasim ayinda stopaj indirimi de bitiyor. Kafam cok karisik

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Acaba bu faiz artisinin piyasaya etkisi onumuzdeki haftalardami olur yoksa etkisi olmaz ve enflasyon artmaya devam eder merkez bankasi ekim ayinda yine bir 500 luk artisa ihtiyac duyar mi? Buna gore karar alacagim. Bildiginiz gibi kasim ayinda stopaj indirimi de bitiyor. Kafam cok karisik
    Bir de fed in haftaya faiz arttirimi kesin deniyor. Bu bizim mevduat oranlarini da arttirir diye degerlendiriyorum. Hata payim var mi?

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Faiz artışında geç kalındığı için etkisi olmamış gibi gözüküyor. Esasen faiz yukarı döviz aşağı diye net ve yalin bir formül yok. Mevduat daha çok bireysel yatırımcıya hitap eden bir enstrüman iken usd kurumların ihtiyacı ve ekim Kasım aylarında yüklü usd ödemelerimiz var. Maalesef mevcut düzende direkt yada dolaylı olarak usd bazli bir yaşam, üretim ve tüketim yapımız var. Şahsi görüşüm usd çıkışı devam etmek zorunda.

SM-J200F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by berfu Yazıyı Oku
    %25 yıllık (360 gün) faiz ile
    1. Yıl 310
    2. Yıl 385
    3. Yıl 475
    4. Yıl 590
    5. Yıl 730 bin liranız olur diye basitçe hesapladım...

Ev alırsanız 5 yıl sonra bankada 250.000 liranız ve eviniz olacak... Eviniz beş sene sonra 500.000 lira üzerinde kalırsa kar edilebilir gibi görünüyor... Tabi faizlerin ne olacağı belirsiz...
    Yanlis hesap. Bende bu noktaya deginecektim. Siz bilesik olarak hesaplamissiniz ama gozde kacirilan sudur. O aylik faizi krediye yatiracak bu nedenle parasi hep 250 bin uzerinden degerlenecek ve bilesik faiz alamayacak. Bu sayede 5 yilda faiz kaybi 150 bin tl civari olacak.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Tcmn nin ne yaptigi onemlo degil. Enflasyonu takip et. Enflasyon yukselirse mevduatlarda yukselir. Mevduata oncelik eden piyasq faizleridir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 246/1030 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •