Sayfa 25/189 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 193 - 200 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. Ayrica sermaye kaldirac ayarlayan yapi bende kodlamayla mevcut yakinda batmazsak tabi bu yapinin calismasini opsiyonel yapip programi belirli bir ucret karsiligi kiralayacak kodcu arkadasim

Ornegin rsi suraya indiyse kaldiraci suna ayarla gibi program sermayeyi kontrol edip gorebiliyor
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    32 değil 23 Üstat şuan , rallide görmüştü 32 şimdi o veriler yok , mt4 te çok daha iyileri var (

http://www.hisse.net/topluluk/showth...753#post278753
    Sn EMLAK siz 23000 puani reel hesapta alabildinizmi ? Gercekten takdir edilecek basari eger hatiri sayilir kontrat miktarlari ile alindi ise.
    Kontrat miktari herkes icin elbette farklidir ama fantezi bir sisteme 1 2 kontrat baglamak ayri kendinize gore onemli bir miktari emanet edip uzun sure trade etmek ayri bir durum.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    İyide bizde boyle sistemler var.

Daha once yaptik hatta bir tanesi ucuk 10 yillik veri ile 2 milyon puan mi ne topluyordu sinyaller cok guzeldi.

Lakinki sistem repaintti

Bunu nasil engellemis matriks

saatlik bar yukari gittiginde 5 likte al verecek ve alacak 1 saat folmadan mum tam tersi assaga gidecek

Nasil tekrar short olacak ? Keza bu repaint durumu basimiza 1 saat icerinde bir kac defa gelebilir.

Bu durum nasil bir avantaj yarttigida supheli

Cunku 5 liklerde aslinda bir saatlik bir ma yi periyodunu arttirarak yaratabiliyorsun ?

Tima frame filan deyince beklentim yukselmisti.

Biraz hayal kirikligi oldu ?

Yontemi kucumsemiyorum asla ancak denemelerimiz bunun verim arttirmadigini gosteriyor repaint sorunu oluyor.

En buyuk sorunda bu zaten nasil engellediginiz
    Sn Erhan burdaki insanlar Repaint sistem yapmak için birbirleri ile yarışıyorlar deme bana.

https://www.mql5.com/en/search#!keyword=mtf

https://www.mql5.com/en/search#!keyw...odule_codebase

Repaint yapıyorsa bu kodlama ile ilgilidir.

Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Sn EMLAK siz 23000 puani reel hesapta alabildinizmi ? Gercekten takdir edilecek basari eger hatiri sayilir kontrat miktarlari ile alindi ise.
    Kontrat miktari herkes icin elbette farklidir ama fantezi bir sisteme 1 2 kontrat baglamak ayri kendinize gore onemli bir miktari emanet edip uzun sure trade etmek ayri bir durum.
    Üstat aldım desem YALAN olur ama son 2 aydır uyguluyorum manuel zaten 5 aydır takip ediyorum.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    İyide bizde boyle sistemler var.

Daha once yaptik hatta bir tanesi ucuk 10 yillik veri ile 2 milyon puan mi ne topluyordu sinyaller cok guzeldi.

Lakinki sistem repaintti

saatlik bar yukari gittiginde 5 likte al verecek ve alacak 1 saat folmadan mum tam tersi assaga gidecek

Nasil tekrar short olacak ? Keza bu repaint durumu basimiza 1 saat icerinde bir kac defa gelebilir.

Bu durum nasil bir avantaj yarttigida supheli

Cunku 5 liklerde aslinda bir saatlik bir ma yi periyodunu arttirarak yaratabiliyorsun ?

Tima frame filan deyince beklentim yukselmisti.

Biraz hayal kirikligi oldu ?

Yontemi kucumsemiyorum asla ancak denemelerimiz bunun verim arttirmadigini gosteriyor repaint sorunu oluyor.

En buyuk sorunda bu zaten nasil engellediginiz

Engelleyen matriks degil,kodlamada bitmiş üst frame datası kullanımından
    Sadece indikator MTF olarak elde edilir,bunu sistem halinde kullanmak,sizin kurgunuza kalmışdır...

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Şimdi saatlık momentumu 5 dk grafik üstünde oluşturalım..
    Genel kural olarak
    1)MTF formullerim üst framenin bitmiş barını baz alır,yani canlı Live bar hesaba dahil degildir..
    Böylece "REPAİNT" durumu oluşmaz..Birçok platformda MTF ler üst frame datası dosyadan çekilerek
    işlenir ve repainte sebeb olur.Metodumda alt frame grafik üzerinden,üst frame datası elde edilir.
    2)MTF sini olusturacagımız indikatorlerin (c/ref(c,-9))*100 gibi açık formulunu bilip dogrulugunu
    test etmemiz gerekir...

Momentumu MTF olarak hesaplamak için iki data lazım mo(9) son kapanmış üstframe datası C
    ve bundan 9 üst frame bar önceki data...

HOUR()<>ref(HOUR(),-1) ---->açık grafik üzerinde saat başlarının tespiti...
    valuewhen(1,nw,Ref(C,-1))---->açık grafik üzerinde son saatlık kapanış datası...
    9 ----> üst frame olarak momentum bar sayısı....
    valuewhen(9+1,nw,Ref(C,-1))---->açık grafik üzerinde son (9+1) saatlık kapanış datası...

bu fonksiyonları kullanarak gerekli datalar,elde ettik....
    (c/ref(c,-9))*100 formulune uygulayalım...

Kod:
    Nw:=HOUR()<>ref(HOUR(),-1);    
    n1:=9;  
    nc1:=valuewhen(1,nw,Ref(C,-1));   
    nc2:=valuewhen(n1+1,nw,Ref(C,-1));
    momH:=100*nc1/nc2;   momH:100

Grafik üstünde görelim....

5dk grafik üzerinde saatlık momentum oluşturduk..1_5_10_15_20_30 dk lık graflarda sorunsuz çalışır...
    Saatlık grafda ref(mo(9),-1) aynıdır...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,778
    tamam sistemi yazıyorlarda, sistemi PARA BAĞLAYIP Uygulayıp kazanabiliyorlar mı?

Ben kazandıkları parayı nerede harcadıklarını yada harcayabiliyorlar mı onu daha çok merak ettim.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Sn Erhan burdaki insanlar Repaint sistem yapmak için birbirleri ile yarışıyorlar deme bana.

https://www.mql5.com/en/search#!keyword=mtf

https://www.mql5.com/en/search#!keyw...odule_codebase

Repaint yapıyorsa bu kodlama ile ilgilidir.

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    tamam sistemi yazıyorlarda, sistemi PARA BAĞLAYIP Uygulayıp kazanabiliyorlar mı?

Ben kazandıkları parayı nerede harcadıklarını yada harcayabiliyorlar mı onu daha çok merak ettim.
    Bilemiyoruz ki Üstat bende 1500 e yakın mt4 indikatörü var eleyip beğendiklerim 50yi geçmez onlarda sık kullanılanlarda zamanla 40-50 dolar verip metastocka çevirttiriyorum kimisi paylaşım çok fazla orlarda ama eminim belki 100 tane sistem yazmıştır en iyilerini paylaşmıyordur veya kiralıyordur vb. bilemeyizki çok kazanandavarıdr batanda vardır tıpkı vobda hisselerde olduğu gibi.

Öyle sistemlere denk geldimki repaint olduğunu anlayamıyorsun bile rakamlarla oynarsan repaint yapıyor mesela ama tek harfi bile değiştirmezssen yapmıyor çok hassas, 0.998 i 99 yap direk repainte neden oluyor mql dili çok ağır ben yapmayanları eliyorum mesela zamanla sürekli takip ediyorum. ama gerçekten bana klırsa çok iyi sistemler var. edindiğim sonuç bu.

8. Gecmis performansi cok iyi sistemden ziyade kullanilabilir sistem olmasi cok daha onemli, psikolojiyi yormamasi lazim her sisteme yuksek kontrat emanet edilmez. Asil mesela tam olarak olmasada olabildigince homojen dagilimli ve istikrarli gelir saglayabilmek.

Sayfa 25/189 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •