Sayfa 251/967 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 7731 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,887
    Sevgili dostum ISYAT ın DEUCHE ye emanete verdiği hisselerin yarısını 1 yılda geri aldı kalanı artık 6 ayda alacak sanıyorum . Bu sene zarar açıklayacağını ve iştiraklerin oldukça olgunlaştığını düşünecek olursak kağıdımız uçmalıydı oysa ne oluyor ? Deuche aldığı malları 80% zararına ISYAT a devrediyor . Deuche de para bitmiş sanıyorum zararına satıyor havası yaratılmaya çalışılıyor . Oysa deuche değil ISGSY yi IS bankasını satın alır üzerine de Tüm Türk bankalarını alacak güce sahiptir . Kısaca sanal gerçeklik yaratılmış yatırımcının kafasını karıştırmakla meşgul birileri var .

ISGSY nin durumu kısaca çöyle açıklanabilir !
    BAsmışım aminoasidi DAş gibiyim ...
    Ama aynanın sırlı tarafından bakmanız isteniyor
    Bunun için HABER Yok . BİLGİ Hiç yok yiyorsa körlemesine alın deniyor .
    Deuche deki Geçici transferler de Aşağı basabasa geri alınıyor .
    Gerçekçi olalım , deuche gerçekten bu malda olacak IS YAT ı siler geçerdi .
    Hatta biraz tarih yapardı . ÜStünede de ISBANK ı aperatif diye alırdı .
    Demek ki neymiş deuche deki mallar ISYAT emaneti dir .

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Bugün aklıma düştü, forumda da görünmüyor, sn village ve kadim (!) dostu doğa aşığı kefirci sırra kadem bastılar.

Bu arada 2018 şirketlerin var olabilmek için vitrine çıkıp neon ışıklarına sığınacakları bir yıl olacağa benziyor.

Görücüye çıkan şirketlere bakalım;

Beymen halka arza hazırlanıyor, Mavi jeans satışı cesaret verdi, halka arz yapılırsa Boyner'in üstündeki deli borç yükü hafifler.

Vakko Credit Suisse'e her türlü işbirliği ve ortak arayışı için yetki verdi, aynı yolu takip ediyor.

Mudo zor durumdaydı, ortak arayışının sürdüğü tahmin ediliyor

Bira+ Cola da büyüme olasılığı kalmayınca Anadolu Grubunu tatlı bir telaş sardı, şirket birleştirmeler, yeniden değerlemeler, ortak arayışları vs

Doğan grubu da benzer bir hareketlilik içinde.

Vesteldeki hareketlilik yurtdışında şirket bulmaya yönelik

Koç, Sabancı tümüyle sessizliğe büründüler, sanki izlemede bekliyorlar.

Eczacıbaşı tümüyle içine kapandı, şirketlerini borsadan çekecek mi belli değil.

Aselsan'ın ikincil halka arzı yerlinin zaten sınırlı olan sermayesini olduğu gibi götürebilir.

Bütün bunlar olurken sadece İSGSY'nin değil İş Grubunun hiçbir şirketinin yöneticileri medyada yer almıyor, şirketleriyle ilgili haberler çıkmıyor.

Sözün özü, bu yıl kimi ağır toplar vitrine çıkmaya çalışırken kimi gruplar da sessiz ve derinden gitmeye uğraşıyorlar.

Benim görebildiğim kadarıyla vitrine çıkanlar iyi bir hikaye satıp iyi fiyattan pazarlanmaya çalışılıyor.

Büyükler başarılı olursa küçüklere yönelik işler kızışabilir.
    2016 ve 2017 den farklı olarak bu sefer az da olsa umudumuz var.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

2. Aslına bakacak olursanız İSGSY yatırımcıları ciddi bir sabır testinden geçiyorlar.
    BİST'in orta vade ve uzun vade tanımlarını çok aşan bir vadedeki yatırımcılar hala sabırla sonuç bekliyorlar.

Bunun karşılığı söz söyleme hürriyeti ve bilgi edinme hakkıdır.

Bu yıl şirket ortaya yeni bir vizyon koymak zorundadır.
    İstemeyerek de olsa belki hisse geri alımı programı açıklamalılar ya da yatırımcıları sakinleştirecek
    başka bir yol denemeliler.

Bence talepkar olun, neyi talep ettiğimizi de bilelim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,887
    Aslında he ikisi de çalışıyor .
    Gözde yatırımcıya çalışıyor
    ISYAT kendi KY sını soymaya çalışıyor .
    HAtırlatayım ARAS Satışından gelen 53 milyon doları ISBANK a 1.82 den verdik Krizin ortasında .

Alıntı Originally Posted by makifkara Yazıyı Oku
    Şartlar herkes için geçerli, gözde köpek gibi çalışıyor. Bizimki de çalışacak yoksa bir gün defterlerini dürerler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,887
    ISBANK ın memnun olmadığını söylemek Zaten abes olur .
    1.82 TL den Birisi bana da dolar bulsa başımın tacı yaparım .
    Genel Müdür daha ne yapsın .

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Genel müdür 15 yıldır şirkette çalışıyor, 11 yıldır mevcut pozisyonda. KAP'taki bildirimlerde tepe yöneticisi değişen şirketleri görüyorsunuz. Büyük olasılıkla bu yıl da görevinin başında olacaktır.

Banka yönetiminin mevcut ekibi başarılı bulduğunu tahmin etmek zor değil. Ülkede tepe yöneticilerinin değişim süresi 4-5 yılı geçmiyor.

Umarım ekibi yeni takviyelerle güçlendirsinler. Bu iş çok açıkça belli ki, bir ekip işidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,887
    Sevgili dostum ben de tam o noktada tam tersi düşünüyorum 4 senedir anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler . Asıl haber şu şidi tam mala girme zamanı . Nisan dan Sonra Ufak ufak almak lazım . Hele 12 aylık berbat bilanço geçsin Nisanda MART Bilançosu bi gelsin . Sonra bakacağız . Önce HABER LER E bakmak gerek GEnel müdür vs ne zaman piyasaya çıkar konuşmaya başlar o zaman ilgilenmek gerek . O zamana kadar UFAK UFAK almak lazım . Ne de olsa mal bedava değil . Kötü bilançolar gelsin daha ucuza da alırız , acıklamalar gelince anlaşılır bedavamı değil mi .

İş grubuna göre her şey mükemmel. İştirakler harika, hepsi her an satışa hazır vaziyette. Piyasa değeriniz 30 milyon dolar olmuş deyince de piyasa öyle fiyatlıyor biz napak pozisyonundalar. Her şey iyi iştirakler yerinde hadi paylaş bakayım bilgilerini de bakalım iyi mi kötü mü. Ben 2012 yılından beri bu hissedeyim 2012-2013 tarihlerine bakarsanız bedelsizler, temettüler, haberler işler iyiydi. 2013 de düşüşe bir başladı Allahın cezası sonra burnu doğrultamadı. Nisana kadar beklemeyi düşünüyorum sonrasına bakıcaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,887
    Arkadaşlar ucuz değil hisse bedava ama daha da bedava olabilir ta ki birileri konuşana kadar . ISYAT Ana ortak iken tahtaya 100 K lot koyamazsın kardeş yazdıklarından olayı tam anlayamamışsın yada milleti yanlış yönlendiriyorsun . O LOt lar ISYAt ın haberi olmadan ko-na-maz . Koyanın maliyeti belli 3 TL , tek tuş aldı ISYAT diyelim ne olacak ? Dimi .
    Arkadaş 2-5 % Arası zararına satarsın 85% zararına ne satıyorsun hiç mi grafiklere bakmıyorsun . 2 sayfa önce grafik koydum 4 yıldır alıyorum düşüyor diyorum , Dolar endex çıkarken . Ne demek zararına satarsın . Ev örnekleri filan vermeler de ne oluyor . ISGSY ye ev parası koyan biri bu gün itibarı ile Köpek kulübesi alır . Komik ama gerçek budur . EV koyan biri an itibarı ile batmıştır zaten . ISYAT ın zararı neden sineye çektiğini sorarsanız KY nın sürekli almasıdır . Kendi adıma ben Hala alıyorum . Ben ne kadar batıyorsam o da o kadar batıyor . Kısaca ben ne kadar alıyorsam o da o kadar alıyor . Yoksa Yönetime sorarlar mallar nerde diye .
    Diğer konu çok net Ben Asla ZARARINA mal satmam , ZArardaysam daha çok alırım . Bilanço sahte haber yok değerlemeler 65% aşağıda . O Yüzden alırım ve Düşerse daha çok alırım daha da düşerse gene alırım . Kısaca ben sadece alış tarafındayım .

Alıntı Originally Posted by gucluu Yazıyı Oku
    Daha önce 2.1 civarından idi herhalde tam hatırlamıyorum zararına satmıştım. 2015 idi herhalde.

Bakın zararına satılabilir. Burada kim zararına satıyor mantığı doğru değil.

Bir yatırımcı ev alacak yada bir araba alması lazım deseniz 100 bin tl çekmek istese buraya koyduğu hisseden yani 60000 lot mal satmanız gerekse olan bu olur.

Yada piyasa düşecek ben artık satacam deseniz 100 bin lotunuz olsa bir şekilde olan bu.

Sığ işlemin olduğu günlerrde kademelerde 10 bin lot oluyor ilk iki kademede nasıl mal satacaksınız ?

Neyse birkaç zamandır bir 200 bin lotu koyup duruyor birisi satışa sizlerin dediği gibi bakalım bu satışın devamı olacak mı ?

Şirketin yatırım yaptığı konuların iyi olduğuna inanıyorum.

Ancak bu hisse sizlerin de dediği gibi düzenli kar ile ayakta duran bir hisse değil, şirket alım satımı ile bilançosu daha çok etkilenen bir hisse.

Ben şu anki piyasa değerinin hakikaten ucuz olduğuna inanıyorum. 126 milyon tl.

Piyasalar düşmediği sürece aşağı gitmesine bir sebep bulamıyorum.
    Benim de sonum village people gibi olacak heralde hayırlısı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,887
    Son olarak , tahtaya konan 200 K lotlara kafam takıldı .
    Bence onları sizi yönlendirmek için tahtaya koyuyorlar .
    Mesaj şu : siz de koyun .
    tahta Döndüğünde kolayca malı elinizden almak için .
    Hadi herkese iyi yıllar .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,887
    1 . TAhta da diyor zaten eve telefon daha açmadılar .
    2 . Haber vermiyor bilgi yok , posta kutum boş mail de gelmedi
    3 . Tahtadaki 274 000 Lot , kimse ISYAT alsın diye 80% zararla tahtaya mal koyamaz .

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Birileri MAl SAtmak mı istiyor ?
    Karda olması mümkün olmayan birileri
    ZArar etmek için fena halde çalışıyor olsa gerek .
    Tamamen SAçma sapan bir teori .
    Alenen ISYAT takozudur hepi topu o ...
    ISYAT DURACAKKK dedi DURDU Kağıt ...
    DÜŞECEKKK diyecek Düşecek o kağıt .
    ISYAT ın dediği olur ...
     Alıntı Originally Posted by gucluu Yazıyı Oku
    ISYAT nerde diyor bu dediklerinizi?

Sayfa 251/967 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •