Sayfa 26/55 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
Arama sonucu : 435 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Temettü ile ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    ironi yapıyorum sizin yorumlarınızı merak ediyorum ben değil bir başkası aynı soruyu soramaz mı ?
    lütfen bu sayfaya yazmayın içine ediyorsunuz ortamın istenmeyen adamsınız

2.  Alıntı Originally Posted by lucaredkit Yazıyı Oku
    lütfen bu sayfaya yazmayın içine ediyorsunuz ortamın istenmeyen adamsınız
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku

dışlanmışlık psikolojisine girmezsiniz inanın..

ehh ne demişler doğru soyleyeni 9 köyden kovarlar.

Size iyi şanslar. En azından iki yazım bulunuyor belki bir kaç yeni arkadaşımız harbiden ben neyin vergisini ödüyorum diye sorgular belki.

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    ehh ne demişler doğru soyleyeni 9 köyden kovarlar.

Size iyi şanslar. En azından iki yazım bulunuyor belki bir kaç yeni arkadaşımız harbiden ben neyin vergisini ödüyorum diye sorgular belki.

siz hala temettü olayını temettü hissesini yanlış anlıyorsunuz temettü hissesi petkim soda tüpraş indes vb. hem normal yüzdesel getiri sağlar hemde düzenli bedelsiz ve temettülerle lotlarınızı artırma imkanı sağlar eğer farkettiyseniz bahsettiğim hisseler temettüden kısa süre sonra eski fiyatına geliyor temettüde bize kalıyor ve bu düşüş bize lot arttırma fırsatı veriyor bu sayfadaki kimsenin temettü için zirve yapmış hisseye gireceğini sanmıyorum. ve kusura bakmayın tepkim size değildi sizde patladım tekrardan kusura bakmayın

4.  Alıntı Originally Posted by lucaredkit Yazıyı Oku
    siz hala temettü olayını temettü hissesini yanlış anlıyorsunuz temettü hissesi petkim soda tüpraş indes vb. hem normal yüzdesel getiri sağlar hemde düzenli bedelsiz ve temettülerle lotlarınızı artırma imkanı sağlar eğer farkettiyseniz bahsettiğim hisseler temettüden kısa süre sonra eski fiyatına geliyor temettüde bize kalıyor ve bu düşüş bize lot arttırma fırsatı veriyor bu sayfadaki kimsenin temettü için zirve yapmış hisseye gireceğini sanmıyorum. ve kusura bakmayın tepkim size değildi sizde patladım tekrardan kusura bakmayın
    temettü karşıtı algılanmak isteyeceğim son şey.

anlaşamadıgımız şey bunların eski fiyatına geliyor anlayışını temettü ile bağdaştırılması temettü vermse bile zaten yine aynı % sel yükselişi yapacaklardı. Kar eden, kar edecek şirketin hepsi yukarı zaten fiyatlanır. Temettüden gelen para ile lot arttırmak ile bedelsizden otomatık olarak arttırılan lot arasında hiçbir fark yok. Lotun çoklugu veya azlıgının bir önemi yok önemli olan Portfoyunuzde kaç para olduğu. KAç adet lot değil kaç paralık yatırım yaptıgımız önemli.

petkim soda tüpraş indes vb. hisselere temettü hissesi dedik ya ne güzel bir sorunum yok benim bu hisselerle Sorun olan şey yarın petkım temettü dağıtmazsa tüpraş 2 sene temettü dağıtmazsa hisseleri satacakmısınız ? sen satmayacaksın değil mi ? peki ya seni okuyup yanlış anlayanlar olacak çünkü bunu söylerken temettü hisseleri eski fiyatına geri çıkıyor ve lot arttırma imkanı sağlıyor. Yani bu yatırımcıya extra fayda sağlıyor diyorsunuz, veya ima ediyorsunuz.

peki ya tüpraş alan acemi yatırımcı şimdi ne yapmalı bir tarafta güzel bir hisse var elinde bir tarafta lot arttıramayacak ve düştükten sonra tekrar yükseliş sağlayamayacam diyerek hisseyi satma girişimindemi bulunmalı beklemeye devammı etmeli ?

Bende diyorumki satma güzel kardeşim satma hissen kar ettiği sürece temettü dağıtmasa da zaten içinde birikiyor o temettüler 5 yıl sonra 9 yıl sonra 20 yıl sonra zaten dağıtılacak. Hiç dağıtılmasa bile lotunuz artmamış bile olsa hisse fiyatı otomatık olarak düşürülmediği için. aynı karı zaten edeceksiniz. sEN YETERKİ GÜZEL BİR HİSSE BUL.

son olarak beni anlamak isteyen alttaki yazıyı okuyup goz gezdırıp anlayamadıgı şeyi gelip özelde sorsun.

Burayı dallanıp budaklandırmak ıstemıyorum. hoşçakalın

https://tr.investing.com/analysis/te...lari-200155721

5. Şöyle düşünün: 100 liraya bir makine aldınız. Bununla 1 yıl iş yapıp 15 Lira kazandınız. Peki yıl sonunda o makine hala 100 lira mıdır?
    70-80 lira eder mi?
    Ee siz hani 15 lira kazanmıştınız?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Şöyle düşünün: 100 liraya bir makine aldınız. Bununla 1 yıl iş yapıp 15 Lira kazandınız. Peki yıl sonunda o makine hala 100 lira mıdır?
    70-80 lira eder mi?
    Ee siz hani 15 lira kazanmıştınız?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu guzel orneginiz tum hisse senetlerinde gecerli

Bu makine 15 lira kazandiriyor. Eger cekmezsen 2. Yil 30 lira kazandiracak cekmezsen 45 tl kazandiracak.

Senin makinende ise cekersen 2. Sene 15 kazandiriyor.

Dolayisiyla iki makinede ayni degerdedir icinde uretilen parayi ceksende cekmesende

Yeterki para uretsin para uretmek = kar uretmek

7. ''Temettü ile ilgili herşey'' topiğinde bir Allahın kulu yok mu ki, Gelir Vergisi beyannamesi tecrübesi olan ?

İlginç .
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    ''Temettü ile ilgili herşey'' topiğinde bir Allahın kulu yok mu ki, Gelir Vergisi beyannamesi tecrübesi olan ?

İlginç .
    Nedir sormak istedigin?

Her sey www.gib.gov.tr adresinde yaziyor.

Ozellikle asagidaki rehber cok faydali.

http://www.gib.gov.tr/sites/default/...kulsermaye.pdf

Burada da diger vergiler konusunda rehberler var.

http://www.gib.gov.tr/node/121045

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 26/55 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •