Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 260/1014 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

250 K nakitim var bende ev alip almama konusunda kararsizim.
    Antalyada yasiyorum arti fiyatlarda o kadar pahali degil ama yinede kira fiyatlarinin dusuklugunu gorunce almamak daha mantikli..bo konuda gorus belirtmek isteyen varsa sevinirim

LG-D724 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by kemer77 Yazıyı Oku
    Antalyada yasiyorum arti fiyatlarda o kadar pahali degil ama yinede kira fiyatlarinin dusuklugunu gorunce almamak daha mantikli..bo konuda gorus belirtmek isteyen varsa sevinirim

250 Bin cok ciddi bir miktardir.

Ben olsam bu parayla 300.000 lot ISYAT alir, her yil Mart ayindan Mart ayina, kar payimi alirdim.

0.15 verse, her yil 45.000 TL. gelir.

Alıntı Originally Posted by kemer77 Yazıyı Oku

ev alırken sadece kira rasyosuna bakmayın, muhitin seviyesine, liberal iklime sahip olup olmadığına (yani eşiniz rahatsız edilmeden dışarı çıkabilecek ve bir cafede oturabilecek çocuğun okuldan çıkmasını beklerken yada kız arkadaşınla el ele yürüyebileceksin, geniş ve yeşil bir parkı olacak kafa dağıtabileceğin, gibi).

kiraların "düşük" olduğu yerlerde bir neden var değil mi? sonuçta niçin bebek, acıbadem, bostancı gibi yerlerde ev fiyatları yüksek ? zira insanların satın aldığı şeyler yukarıda saydığım şeyler, her ne kadar bu kriterler gelişmiş batı ülkelerindeki kadar ideal seviyede olmasa da ülkenin geri kalanına göre daha iyi seviyedeler.

dolayısıyla eğer "oturmak için almıyorum kiraya vermek için alıyorum" diyorsanız dahi sizden kiralayacak insanlar bunlara dikkat edecek, bugün etmese gelecek yıl edecek zira toplum mevcut zihniyetin tüm baskısına rağmen güzeli aramaya devam ediyor. "başımı sokacak bir yer olsun, yeter" mantığı gittikçe önem kaybediyor, yerine bir kalite ve estetik arayışı alttan bir dalga olarak geliyor.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku

Ben olsam bu parayla 300.000 lot ISYAT alir, her yil Mart ayindan Mart ayina, kar payimi alirdim.

Finansal piyasalarda yatırım tavsiyesi vermek, özellikle şu kağıdı al demek doğru değil. ISYAT son 3yılda aktifleri bozulmuş, aktiflerini temettü olarak dağıtan, ne sanayi ne de banka kağıtları ile kıyaslanmaması gereken sadece mevduatla karşılaştırılabilecek, onda da mevduat getirisini zor yakalayan bir kağıt. Aldığınız borsa riskine değmez. Direk mevduata yatır daha mantıklı.

Finansal piyasalara yabancı ve bu işlerden anlamayan birine oturacak bir evi yoksa ev almasını, kendi evi varsa arsa/arazi almasını öneririm. Arsa/arazi işinden anlamam diyen ikinci evi düşünebilir.

Yüksek enflasyon/develüasyon dönemindeyiz ve para hızla değer kaybediyor. Gayrimenkul en azında enflasyona karşı gerçek koruma sağlar.

5.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku

Soru öyleyse bence yeterince Rus ve Ukraynalı var.onlara yatırım yapardım.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

alternatif tarih yazmayı seven yandaş trollerin gerçeklik algısı tamamen çökmüş durumda. emlak piyasasının eski güzel günlerine özlem duyan ve hatta bankacıyken emlakçı olduğunu yazan bir tanesinin bu sallama dezenformasyonları bilindik şeyler. tarihte kısa bir yolculuk yapalım:
    1. emlak piyasasını rant üzerinden dönüştüren kim ? mevcut zihniyet
    2. yıllarca yapısal reformaları yapmayan, ama durmadan köprü yaptık diye propaganda yapan, halkı kandıran kim ? mevcut zihniyet. ( bu arada bu ülke çok daha fakirken iki tane köprü sayısız baraj yapmıştı ancak o devrin yöneticileri bunlar kadar arsız olmadığı için dünyayı ben yarattım pozlarına bürünmediler.)
    3. her bardağın dolma kapasitesi vardır, daha fazla doldurursan taşar. istanbul da olan budur. koskoca ülkenin tek bir noktasına 20 milyona yakın insan yığmak bu ülke için yapılmış bir kötülüktür. bunu destekleyenlerde zaten "evil" karakterler.
    4. bakın dikkat ederseniz bu hukumet bile yanlış yaptığını kabul etmeye başladı ama bu troller hala intibak edemediler konuya. örneğin hukumet "kat karşılığı" modelin sürdürülemez olduğunu itiraf etmeye başladı.

5. emlak piyasasının çökmesinin nedeni sadece ve sadece şu aşamada "böyle olması gerektiği" içindir, zira böyle olmasında ekonominin çökmesi, kurumların çökmesi, rasyonel düşüncenin çökmesi, liyakatin ayaklar altına alınması, rüşvetin tavan yapması, insanların fakirleşmesi, ev fiyatlarının makul seviyeleri oldukça fazla geçmesi gibi sayısız etkenin kombine bir etkisi vardır.

6. bu yandaş çevre emlağa para bağladığı için bir kuyruk acısı var, zira bekledikleri gibi olmadı. neyi bekliyorladı ? doların 2.60-2.80 aralığına gelmesini (3 lü değil 2 li rakamlar, yanlış duymadınız), bu kadar dış borç ve çöken ekonomiye rağmen faizlerin tek digit olmasını, ve ranta dayalı düzenin sürmesini ve halkın sefalet içinde yaşamını sürdürmesine rağmen kendilerinin kurduğu ahlaksız düzenin sürmesini istiyorlardı.

ama işte sürmüyor, realiteler kendi gerçekliğini dayatıyor.
    Son düzenleme : discretus; 09-07-2017 saat: 10:21.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Finansal piyasalarda yatırım tavsiyesi vermek, özellikle şu kağıdı al demek doğru değil. ISYAT son 3yılda aktifleri bozulmuş, aktiflerini temettü olarak dağıtan, ne sanayi ne de banka kağıtları ile kıyaslanmaması gereken sadece mevduatla karşılaştırılabilecek, onda da mevduat getirisini zor yakalayan bir kağıt. Aldığınız borsa riskine değmez. Direk mevduata yatır daha mantıklı.

Finansal piyasalara yabancı ve bu işlerden anlamayan birine oturacak bir evi yoksa ev almasını, kendi evi varsa arsa/arazi almasını öneririm. Arsa/arazi işinden anlamam diyen ikinci evi düşünebilir.

Yüksek enflasyon/develüasyon dönemindeyiz ve para hızla değer kaybediyor. Gayrimenkul en azında enflasyona karşı gerçek koruma sağlar.
    Bu dusuncenize katilmiyorum.

Ya ISYAT'tan haberiniz yok, ya da en azindan son 10 yillik temettu verimine bakmadiniz, ya da ISYAT'i yoneten ekibi burada yazanlarla karistiriyorsunuz.

Su an 14.4 Milyon kar etmis gorunuyor, bu ilk yariyilda 9 kurus demektir.

Fondaki kagitlara bakarsaniz cogu ozel sektor tahvil/bonosu ve Eurobond.

Bu tur fonlarda yillik getiri yilin sonuna dogru yigilir.

Bu yil net getiri 18 kurusun ustu olur alti olmaz.

Antalya gibi yerde 250.000'e alinacak bir konut yilda 45.000 prim yapmaz.

ISYAT'ta koydugunuzu 6-7 yilda geri alirsiniz, evden geri alamazsiniz.

Ayrica kiracisi, bakimi, vergisi cevre sorunlari ayri dert.

Bunlari bire bir yasamis biri olarak yaziyorum, kira icin konutu bedava verseler almam, ugrasmam.

Alıntı Originally Posted by s_prg Yazıyı Oku
    Ben kendi adima mantikli bulmuyorum ev almayi memurum cunku evi . parasinin yarisini biriktircem diye gobegim catlayacak gidip ustunu kredi cekcem bur o kadar da faizi. Birde dunya hali ne olcak odeyebilcemmi yillarca onun tasasi kederi. Parasi cok olup da kucuk bi dilimiyle ev alinabiliyosa ne ala. Ama kredi cekiyim yok alip kiraciya verim degerlenince 3 5 kurus nasipleniyim olayi sakatttt

LG-H542 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Memursanız eviniz yoksa kesinlikle almanızı tavsiye ederim. Zira devlet sağolsun her sene enflasyon oranında zam yapıyor. Bu nedenle her sene ödediğiniz meblağın maaşınıza oranı düşürüyor. Diğer yandan emekli maaşları kuş gibi dolayısıyla emeklilik döneminde çok zorluk çekersiniz. İnsanın bir yaşam eğrisi var ve ne yazık ki herkesin maaşı zamana ve deneyime oranla artmazken giderleri çocuk durumuna göre artıyor. Bu nedenle zamanla kendinizden fedakarlık etmek zorunda kalabilirsiniz.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    O egeli ben değilim

Sayfa 260/1014 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •