Sayfa 261/551 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    Sessizce bir kenarda oturup beklemeyi bilmek lazım..Bunun spegi her yeri takip ediyor...Sakın olun ...fiyata değil gelecekteki ederine bakın..Yoksa psikolojinizi bozarsiniz. 26 yılda ogrendigim en önemli şey bu... Fiyat kac olursa olsun orta ve UV fiyatına odaklanmak lazım..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Sessizce bir kenarda oturup beklemeyi bilmek lazım..Bunun spegi her yeri takip ediyor...Sakın olun ...fiyata değil gelecekteki ederine bakın..Yoksa psikolojinizi bozarsiniz. 26 yılda ogrendigim en önemli şey bu... Fiyat kac olursa olsun orta ve UV fiyatına odaklanmak lazım..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Katılıyorum. Hissenin ederini belirleyen iki bileşen var; ilki üzerinde oynanan oyunlar, ikincisi de topluluğun mali performansı.
    Bence ikincisi birinciden daha önemlidir, hisse ederi üzerinde daha belirleyicidir, ama ilkinden geçmeden hisse ederine varılmıyor.

Bu yıl için İlaç hissesi güvenli liman gibidir, her sabah uyandığında dolar ne olmuş diye bakmaya veya makro dengelerin ne ölçüde
    bozulabileceğine dair endişe duymaya gerek yoktur. Diğer hisselere nispeten, herkesin aradığı ihracatcı şirketler sınıflamasında en baştaki şirketler arasındadır.

Rahat ve güvende hissetmek sağlıklı kararlar vermeyi kolaylaştırır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Katılıyorum. Hissenin ederini belirleyen iki bileşen var; ilki üzerinde oynanan oyunlar, ikincisi de topluluğun mali performansı.
    Bence ikincisi birinciden daha önemlidir, hisse ederi üzerinde daha belirleyicidir, ama ilkinden geçmeden hisse ederine varılmıyor.

Bu yıl için İlaç hissesi güvenli liman gibidir, her sabah uyandığında dolar ne olmuş diye bakmaya veya makro dengelerin ne ölçüde
    bozulabileceğine dair endişe duymaya gerek yoktur. Diğer hisselere nispeten, herkesin aradığı ihracatcı şirketler sınıflamasında en baştaki şirketler arasındadır.

Rahat ve güvende hissetmek sağlıklı kararlar vermeyi kolaylaştırır.

Eczacı hisseleri hep ilgimi cekmiş, ancak almaya bir türlü elim varmamıştır.
    3 değerli şirket, birbirlerinin hisselerini almışlar, bir türlü muhasebelerinin içinden çıkamadım.

Topikte bilgi sahibi cok degerli yatırımcıların olduğunu memnuniyetle görüyorum.

Soruma cevap verecek arkadaslara simdiden teşekkur etmek isterim:

Neden 3 sirket matematikte olduğu gibi sadeleştirilip1 şirkete dönüştürülmemekte?

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Eczacı hisseleri hep ilgimi cekmiş, ancak almaya bir türlü elim varmamıştır.
    3 değerli şirket, birbirlerinin hisselerini almışlar, bir türlü muhasebelerinin içinden çıkamadım.

Topikte bilgi sahibi cok degerli yatırımcıların olduğunu memnuniyetle görüyorum.

Soruma cevap verecek arkadaslara simdiden teşekkur etmek isterim:

Neden 3 sirket matematikte olduğu gibi sadeleştirilip1 şirkete dönüştürülmemekte?
    Uzun bir geçmişi var Sn 0101, Yatırım Holding merhum Şakir Eczacıbaşı tarafından halka açılmak üzere kurulmuş, borsa henüz ortada yokken halka açılmış bir şirket. Yatırım Holding ve İlaç şirketlerinin borsanın ilk yıllarında gördüğü ilgi yüksek, hatta ailenin de o dönemde hisse alım satımlarına karıştığı söylenir. O yıllarda ilaç ve yatırım holding'in olası birleşme hikayesine borsanın gösterdiği ilgi çok büyük, olsa büyük bir spekülasyon olacak, bir nedenden dolayı o zamanda yapılmıyor.
    2000'lerin başında Ak Yatırım'ın da karıştığı Ecyap hisselerinde yaşanan skandal sonrası şirketin hakim ortakları borsaya karşı bir tür alerji geliştiriyorlar ve o gün bugün bu tavırları pek değişmiyor.

Bugün gelinen nokta farklı, çıkış tüneline yakın olduğumuzu düşündüren işaretler var. Dolayısıyla geçmişten gelen bilgilerle hareket etmek tam doğru olmayabilir.

5. Baskılamaya,manipülasyonua kaldığı yerden devam!Sırıtıyor artık ptrnnmm..Nereye kadar tepesine vurabilirsiniz.Bu hissede kayıpları dikkate alırsak 15-20 TL maliyetli yatırımcının sana mal vereceğini düşünme derim.Sabır ,sabır,çok sabır..

Yatırım tavsiyesi degildir. Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

6. Her gün tatlı tatlı 400-500 bin lot alıyordu. Dün hesapları şaştı, yayınladıkları politika beklemedikleri bir piyasa tepkisini uyarınca daha düşük bir miktarda alıp günü kapatmak zorunda kaldılar.

Aslına bakacak olursanız neşeli bir durum var, artık karda yürürken izini belli etmeme imkanları kalmadı.
    Benim bir sorunum yok, her şeye rağmen kurumsal yapıya güveniyorum.

7. Piyasadan ayrılma fikrini bu sene işlerse daha uygun şartlarda borsadan ayrılabilir.
    Örnek vermek gerekirse; bugün için topluluğun tamamına 2 milyar dolar veya biraz üstü bir değer tanımlayıp İlaç 800 milyon dolar civarındayken çıkış işlemi tamamlanabilir.

Bu sene yapmayıp da 2023 sonrasına bırakırsa büyük olasılıkla borsanın genelinin çok yükseldiği bir döneme denk gelecektir, buradaki yatırımcılar da düşük değerden ayrılma hakkına razı olmazlar. Üstelik o zamanlarda Kartal ve Ayazağa arsaları hikayeleri sıcak gündeme yüklenirler.

En iyisi bugünün işini yarına bırakmamasıdır, kendisi bilir, hesabını çok iyi bilen bir iş insanıdır.
    Son düzenleme : noreply; 28-12-2021 saat: 12:08.

8. İlacın 800 milypn dolar üzerinden çıkış planı bu ortamda bile işlemez.İlacın sadece g.menkulleri bu fiyat eder. nakit ve bilançodaki şirketler le bunun üzerinde eder.. Holding payını saymadık bile. İstanbulda emlak fiyatları uçtu gitti. Krize rağmen yabancı etkisi vs gibi nedenlerle iyi fiyatlar dolar bazında geçerli.

Holdingin ilaç hariç ederi ne 2 milyar doları. Bu yıl 300 milyon euro kar üretmesini beklediğiniz Holding niye 2 milyar dolar oluyor. Yalnızca esan ı satmaya kalksalar 2 milyar dolara satmazlar. Yapı grubu temiz 1 milyar doları aşar. Diğer tüketim ürünleri 1 milyar dolar. Kartal arsası 1.2 milyar dolar toplam kabaca 5 milyar dolar ilaç hariç. Buradan da ilaç payına 1.5 milar dolar düşer.

2.5 milyar dolar bir rakama rahat ulaşabiliriz. İskontoyu buradan başlatalım. Hesap buradan başlamalı.

Bu şekilde yazmak hoşuma gitmiyor. Ama noreply son günlerde minimal rakamlar telaffuz ettiği için ben de diğer ucu temsilen bu rakamları teleffuz ediyorum.

Eczacıbaşı grubu bu krizden çok etkilenmiş değil ki. Çok iskonto olsun. Kaldı ki Faaliyet karı iştirakları ile tam konsolide bilanço açıklayamadığı için düşük. O yüzden o da baz alımamaz.

Sayfa 261/551 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •