Sayfa 271/742 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Menderes Tekstil çevre dostu ve sürdürülebilir bir üretim hedefleri doğrultusunda, 19.5 MW kojenerasyon tesisini 7.88 MWp çatı tipi GES ile hibrit üretime dönüştürerek Türkiyenin ilk lisanslı hibrit çatı üstü Güneş Enerjisi Santralini (GES) kuracak.

Uluslararası bir konsorsiyumun anahtar teslimi modeliyle üstlendiği projemiz tamamlandığında 7.8779 MWp/6.200 MWe kapasiteye sahip olacak ve Ege Bölgesinin en büyük çatı GES tesisi olma özelliği kazanacak.

2.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    Menderes Tekstil çevre dostu ve sürdürülebilir bir üretim hedefleri doğrultusunda, 19.5 MW kojenerasyon tesisini 7.88 MWp çatı tipi GES ile hibrit üretime dönüştürerek Türkiyenin ilk lisanslı hibrit çatı üstü Güneş Enerjisi Santralini (GES) kuracak.

Uluslararası bir konsorsiyumun anahtar teslimi modeliyle üstlendiği projemiz tamamlandığında 7.8779 MWp/6.200 MWe kapasiteye sahip olacak ve Ege Bölgesinin en büyük çatı GES tesisi olma özelliği kazanacak.
    2021 temmuzda devreye alındı.. tıkır tıkır çalışıyor.. günlük 48-49 mw ateşliyor..

3. Türkiyenin önde gelen ihracatçıları arasında yer alan Menderes Tekstil, Denizlinin Sarayköy ilçesinde bulunan üretim tesisleri, elektrik ihtiyacının önemli bir bölümünü 19.52 MWm/18.73 MWe kurulu güce sahip doğalgaz yakıtlı kojenerasyon tesisi ile karşılamaktadır.

EPDKnın, hibrit olarak bilinen birden fazla kaynağa dayalı üretim tesisi kurmayı sağlayan düzenlemesi, termik kaynaklara dayalı tesislerin yenilebilir enerjiye dayalı sistemlere entegre edilmesine olanak sağlıyor.

Bunun haricinde mevcut yenilebilir enerji tesislerine de farklı bir kaynağın eklenmesine imkan tanıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    2021 temmuzda devreye alındı.. tıkır tıkır çalışıyor.. günlük 48-49 mw ateşliyor..
    Yatırımımızla enerji maliyetlerimizi düşürmenin yanında çevre dostu bir enerji kullanımı sağlayacağız.

Kurulumuna başladığımız santrali 2021 yılı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.

GES projemizin tamamlanmasıyla toplam tüketimimizin yüzde 15ini güneş enerjisi
    santralimizden karşılamış olacağız.

Böylece karbon ayak izimizi düşürüp daha sürdürülebilir bir üretime yönelmiş olacağız.

5. Menderes Tekstil, 258.000 m² kapalı ve toplamda 500.000 m² alanda kurulu modern tesislerinde ortalama 4000 personeliyle yılda 25 milyon nevresim seti veya başka bir ifadeyle 115.000.000 m üretim yapmaktadır.

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    Menderes Tekstil, 258.000 m² kapalı ve toplamda 500.000 m² alanda kurulu modern tesislerinde ortalama 4000 personeliyle yılda 25 milyon nevresim seti veya başka bir ifadeyle 115.000.000 m üretim yapmaktadır.
    Türkiyenin bulunduğu coğrafi bölgede (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve yakın doğu ülkeleri ve Amerikada) en büyük kapasiteye sahip tam entegre pamuklu ev tekstili üretimi yapan firmadır.

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    Türkiyenin bulunduğu coğrafi bölgede (Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve yakın doğu ülkeleri ve Amerikada) en büyük kapasiteye sahip tam entegre pamuklu ev tekstili üretimi yapan firmadır.
    şaka gibi.. bu şirketin hisselerini 37m usd piyasa değerinden aldık..

bu böyle gitmez.. inanılmaz bir gizli değer barındırıyor..

piyasa; hissenin sığ olması, patrona yönelik şüpheleri ve döviz borcu nedeniyle lot başına 0.14 usd den ikram etti.. şaka gibi ama gerçek..

8. Menderes Tekstil, TS 2994 Tekstil mamulleri- pamuk ve pamuk polyester-dokuma-yatak çarşafı, yorgan çarşafı, nevresim ve
    yastık kılıfıstandardına uygun üretim yapmaktadır.

Buna ilave olarak yıllık ortalama 25.000.000 m kapasite ile iç piyasa satışı yapılan astar-tela (elbise telası, yaka astarı ve top
    fuse ürünleri) üretiminde de iç piyasada açık ara piyasanın lideri konumundadır.

Sayfa 271/742 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •