Sayfa 279/981 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    arkadaş burası hisse.net bi sakin ol ... siyasi parti sözcüsü gibi , kamuoyundan özür falan söylemleri ahahhaha ....
    sen benim kim olduğumu biliyo musun ?
    Sn Sütbıyık
    Sizi kamauoyunu tatmin edici/doyurucu entellektüel paylaşımlar yapmaya davet ediyorum...
    Aynı zamanda manasız ve gereksiz kişisel polemiklerden uzak durmaya davet ediyorum...
    Gelin hep beraber bilgiyi/bilgi içeren fikri yüceltelim....
    Dostlukları çoğaltalım...(çünkü DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN ŞEYİN SEVGİ OLDUĞUNA İNANIYORUM)
    Ne dersiniz?
    Katılırımısınız bana?
    Fikri mutabık isek 1 adımınız yeterli...
    Uzlaşmacı yapım gereği ben size koşa koşa gelirim...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2. Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu : Merkez Bankası'na el atarken bin kez düşünelim
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Dolarcilar gergin

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    28 Haziran Cuma 15:27 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ HAYRİ BARAÇLI YARDIMCILARIYLA İSTİFA ETTİ

arabaları diz Yenikapıya Ekrem başkan !!!
    bunların dolduruşuyla 'protesto'ya katılanların şu anki yüzlerini görebilsek keşke..

5.  Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Tam sokak agzi ile konusup ,niye satasiyorsun anlamadim. Bir fikrin varsa belirtirsin!
    demogoji yapma düşmesini istemiyor dedigin bankaların gece sıg piyasada dolara basıp aşşagı cektiginden bihabersin hala bıdı bıdı yapıyorsun
    şimdi birdaha yazılarımı alıntı yapıp yazma

6. Arkadaşlar
    Birbirimize karşı kırıcı dilden uzak duralım...
    En sertinden tartışalım ama kırıcı olmayalım...
    Küfür/hakaret asla kullanmayalım...
    Birbirimizi incitmekden imtina edelim...
    Sizler içinde uygunmudur?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

7. Amerikalı büyük şirketlerin yaklaşık on yıl süren ekonomik genişlemenin ardından yeni bir resesyon (durgunluk) dönemine hazırlandıkları duyuruldu.
    Biztimes’ın haberine göre Chicago merkezli danışmanlık firması Sikich tarafından gerçekleştirilen 2019 İmalat ve Dağıtım Raporu isimli araştırmanın sonuçları açıklandı.

310 Kuruluşun katılımı ile yapılan araştırma, yıllık geliri 500 milyon dolar üzerinde olan şirketlerin yüzde 49’unun gelecek bir yıl içersinde ekonomik durgunluk beklediğini ortaya koydu. Şirket yöneticilerinin yüzde 63’ü de yeni bir resesyona karşı verimliliği artırmak, operasyonları hızlı bir şekilde küçültme yeteneğini geliştirmek ve yeni pazarlar araştırmak gibi hazırlıklar yaptıklarını ifade etti.

Senelik cirosu 500 milyon doların altında kalan küçük firmalarda ise durgunluk beklentisi yüzde 21 düzeyinde kaldı. Küçük şirketlerin araştırmaya katılanlar içerisindeki oranı yüzde 79 düzeyinde.

Sikich yöneticilerinden Jerry Murphy küresel ekonomi ile daha fazla ilişki içinde olan büyük firmaların genelde gelecekte talebin nasıl şekilleneceğini çok daha iyi gördüklerini belirtti.

Murphy, “Bu görüşlerini genelde kendi küçük tedarikçileri ile pek paylaşmazlar. Bu nedenle küçük ve orta ölçekli işletmeler yaklaşan ekonomik yavaşlamayı vaktinde öğrenemeyebilir,” dedi.

Katılımcılar özellikle Çin ile yürütülen ticaret savaşlarının ekonomiye etkisi konusunda ise ikiye bölündü. Şirketlerin yüzde 38’i ticaret savaşlarının kendi işlerini olumlu etkileyeceğini düşünürken, yüzde 35’i ise olumsuz etki beklediğini aktardı.

8.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    demogoji yapma düşmesini istemiyor dedigin bankaların gece sıg piyasada dolara basıp aşşagı cektiginden bihabersin hala bıdı bıdı yapıyorsun
    şimdi birdaha yazılarımı alıntı yapıp yazma
    Sen kontrat kismina baktin mi ? Vakifbank ve Halkbankin . Uzak dogu piyasasinda dedigine katilirim. Ancak suanda Turkiye piyasasindayiz ve Vakif ve Halkbank bu kontrati zararda kapatacak . Sahsi dusuncem bunu istemiyorlar .

Senin istedigin gibi hareket edemem kusura bakma ,istiyorsan bana yazma engelle

Sayfa 279/981 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •