Sayfa 279/1024 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Vallahi acı ama gerçek, ister kabul edin ister etmeyin bu yılda Tl mevduatçılar negatif faizle tasarruflarını pul edecekler. İsterse 16 Nisanda %100 evet çıksın isterse hayır yapacakları bir şey yok, her halükarda argüman belli ya hayır dediğiniz için böyle oldu diyecekler yada evet çıktı ama Fetöcüler, dış güçler bizi engelliyor. Ülkeyi içine düşürdükleri kenef çukurundan çıkarmak için en son yapacakları faiz artışı olur ki asla vede kata işlerine gelmez. Anlayın önümüz yüksek enflasyon düşük faiz, yüksek Dolar ile gittiği yere kadar gitmek , ihracat ve turizm ile eskiden olduğu gibi düze çıkmaya oynayacaklar altta kalan Tl mevduatçı olacak. Artık seçim size kalmış Tl nize %13 faiz alsanız ne olacak %10 alsanız ne olacak, fiyatlar %25-30 gidecek olduktan sonra...

Zeybekçi geçenlerde dediki `asrın liderimizin buyruğu üzere hedefimiz % 0 faiz `. Allah razı olsun size Zeybekçi efendi hiç olmasa sıfır diyorsunuz ulan şu anda eksi faiz veriyorsunuz be...

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Vallahi acı ama gerçek, ister kabul edin ister etmeyin bu yılda Tl mevduatçılar negatif faizle tasarruflarını pul edecekler. İsterse 16 Nisanda %100 evet çıksın isterse hayır yapacakları bir şey yok, her halükarda argüman belli ya hayır dediğiniz için böyle oldu diyecekler yada evet çıktı ama Fetöcüler, dış güçler bizi engelliyor. Ülkeyi içine düşürdükleri kenef çukurundan çıkarmak için en son yapacakları faiz artışı olur ki asla vede kata işlerine gelmez. Anlayın önümüz yüksek enflasyon düşük faiz, yüksek Dolar ile gittiği yere kadar gitmek , ihracat ve turizm ile eskiden olduğu gibi düze çıkmaya oynayacaklar altta kalan Tl mevduatçı olacak. Artık seçim size kalmış Tl nize %13 faiz alsanız ne olacak %10 alsanız ne olacak, fiyatlar %25-30 gidecek olduktan sonra...
    Katılıyorum umutabi bu yoruma ancak dolara yeni gececek olanların alım seviyesi de önemli. Beklettiği zaman da faizin kaybı üzerine biniyor.

Bütün dünyada negatif faiz var bizde hala yüksek diyorlardı geçen sene.inşaat sektörü çökmesin diye bence de faiz artışı olmaz.Parayı eritmeden degerlendirmek çok önemli.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Kesinlikle haklısınız...işte gerçekler bunlar daha ne denilebilir ki...size hislerime tercuman olduğunuz için tşk ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Kısmen katılıyorum. Lakin hangi fiyatlar %25 - 30 gidecek ? Örneğin: Gayrimenkul fiyatları mı ? Kesinlikle %1.000 hayır. Aksine % 30 - 35 düşüş bekliyorum. Bol ve ucuz para döneminde şişti de şişti GM fiyatları.
    Döviz mi ? Olabilir.
    Gıda fiyatları mı ? O kadar artmaz.
    Giyim beyaz eşya vb.. ? O kadar artmaz.
    Şunu kaçırmayalım arkadaşlar. Alım gücü düştükçe fiyatlar artmaz. Kime satacaklar.
    Nakdi olanın acele etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu hamur daha çok su kaldırır. TL bazında şuanda ne gayrimenkul nede araba fiyatları düştü.
    Döviz bazında düştü diyerek olup olacağı bu zannetmeyiniz. Daha yeni başlıyor her şey.

7. yakın zamanda oran alan oldumu arkadaşlar,fiba gidiyorum 2 aydır bakalım bu ay ne olacak..

8. İnsan nakdine sahip çıkmalı. Fuzuli harcamaları kesmeli. % 11- 13 duruma göre faizini almalı ve el sürmemeli.
    Ben şahsen "gıda" ve "gerekli harcamalar" dışında hiç bir şey almıyorum. Zaten elbise dolabımdan tut bunun gibi her şeye sahibim. Beni 2 sene götürür.
    Daha borsanın 48 lere geldiğini göreceğiz. Hiç panik yapmayın.
    Herkese Selam

Sayfa 279/1024 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •