Sayfa 280/993 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    petrol bugunde %7 artıda benzine ne kadar zam gelecek tahmin edemiyorum

ayhan basganın dediği gibi hortumlada kurtaramıcaz kafamızı kıstırmasınlar

bazı istasyonlarda inmeden odenebiliyo aman deyim sıkı kapatın camı kapıyı
    1.17 Gayme.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Unterhaltung

Russian Oligarch Jets
    @RUOligarchJets
    Automatisiert
    Roman Abramovich's Jet LX-RAY Landed near Istanbul, İstanbul Province, TR. Apx. flt. time 4 Hours : 33 Mins.
    https://mobile.twitter.com/RUOligarc...49764879491076

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Bunlar var yaa....

Dünyaya Ukrayna'nın yanındayız pozlarını veriyorlar, boğazları kapattık, tb2 sattık falan Avrupalılar orgazmdan orgazma coşuyorlar, kapıların arkasında kim bilir neler oluyor

Fena strateji değil aslında. Hatta mükemmel. Avrupalılar daha fazlasını hak etmiyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    1.17 Gayme.
    Yetmez ama evet...

4. "Ne rusya'dan ne de ukrayna'dan vazgeçebiliriz."

Demişti zaten, ben de neye şaşırıyorsam.

5. hep ekonomistler senaryo çalışmasınlar. Bir senaryo da ben çalıştım.

Farz edelim ki dolar/ Tl. kuru 16 ya doğru gitti . Kur korumalı mevduatın hazineye getireceği ek yük, piyasadaki tüm ürünlerin zincirleme zamlanması nedeniyle enflasyonun ipinin kopması vb. riskleri göze alıp katlanmak mı ,

Yoksa ; yeter ulan nedir faiz kıskacından çektiğimiz, politika faizini 25 yaptım derim ve dolar kurunu şakkadan 13 lere çekerim. Böylece ; KKM yükünden kurtulurum. Piyasa ya da döner derim ki , indirin ülen fiyatları enflasyon düşsün. Zam yapanın ümüğünü sıkarım. bankalar politika faizinin altında mevduat yapamaz diye kural yok. Mevduatçılara 20 yeter. Millet koşar dövizi bozar, faize koyar.

Bu iki alternatif senaryonun halk nezdinde nasıl karşılanacağı ve ne kadar oy sapmasına neden olacağını hesaplamak ise benim işim değil. yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bu bizde olmayan, zor kazanılan döviz şeyini çıktığı yerden al- aşağı etmek hiç bir şeye yaramıyor. Misal ; 16 lirada 3 gün kalan bir dolar 11 liraya indiğinde hiç bir tüccar malının fiyatını indirmiyor. Cevap hazır '' Biz 16 lira kurdan girdi yaptık '' peki kardeş bu giren hiç çıkmadı mı ? Sürekli 16 dan giriyor. Artık 11 den girmiyor mu ?

Psikoloji böyleyse 11 e indirmek yerine uzun süre 16 da tutulsa daha iyi olacakmış. Hiç değilse 11 den tekrar 15- 16 lara giderken bir tur daha zam yemezdik. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Yetmez ama evet...
    1.31 gayme.....
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 280/993 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •