Onemli Gunler Banner
Sayfa 281/4328 İlkİlk ... 1812312712792802812822832913313817811281 ... SonSon
Arama sonucu : 34623 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

***DMSAS*** DEMİSAŞ DÖKÜM EMAYE MAMÜLLERİ SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***DMSAS*** DEMİSAŞ DÖKÜM EMAYE MAMÜLLERİ SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Olağan Genel Kurul Toplantı Sonucu
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2018
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2018
    Karar Tarihi 11.03.2019
    Genel Kurul Tarihi 10.04.2019
    Genel Kurul Saati 14:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 09.04.2019
    Ülke Türkiye
    Şehir KOCAELİ
    İlçe DARICA
    Adres EMEK MAHALLESİ OSMANGAZİ MEVKİİ AŞIROĞLU CADDESİ NO: 147 DARICA/KOCAELİ

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması,
    2 - Toplantı tutanaklarının ve hazır bulunanlar listesinin, Genel Kurul adına imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi,
    3 - Şirketin, Yönetim Kurulunca hazırlanan 2018 dönemine ait Faaliyet Raporu'nun okunması ve müzakeresi,
    4 - 2018 dönemine ilişkin Bağımsız Denetim Raporu'nun okunması,
    5 - 2018 dönemi finansal tabloların okunması, müzakeresi ve onaylanması,
    6 - Yönetim Kurulu üyelerinin şirketimizin 2018 dönemi faaliyetlerinden dolayı ibra edilmesi,
    7 - Şirketin Kar Dağıtım Politikası çerçevesinde hazırlanan 2018 yılı karının dağıtılma şeklinin, oranının ve kâr dağıtım tarihinin görüşülerek karara bağlanması,
    8 - Şirketimiz tarafından 3. kişiler lehine verilen teminat, rehin ve ipotek konuları hakkında pay sahiplerinin bilgilendirilmesi,
    9 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Şirketimizin sosyal yardım amacıyla 2018 yılında yaptığı bağış ve yardımlar hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi ve 2019 yılında yapılacak bağış ve yardımlar için üst sınır belirlenmesi,
    10 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Üst Düzey Yöneticilerinin ücretlendirme esasları hakkında pay sahiplerinin bilgilendirilmesi,
    11 - Sermaye Piyasası Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde Şirketimizin bağımsız denetimini yapmak üzere, Yönetim Kurulunca bir yıl müddetle seçilen MGI Bağımsız Denetim A.Ş'nin onaylanması,
    12 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi adaylarından ikisinin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçimi ve görev süresinin tespiti,
    13 - Yönetim Kurulu üyelerinin aylık brüt ücretleri ile huzur haklarının belirlenmesi,
    14 - Yönetim Kurulu üyelerine, Türk Ticaret Kanunu'nun 395.ve 396 maddeleri ile Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde işlem yapılabilmesi için izin verilmesi,
    15 - Dilekler ve kapanış.
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları TOPLANTI TUTANAĞI
    DEMİSAŞ Döküm Emaye Mamülleri Sanayi Anonim Şirketi'nin 10.04.2019 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı
    Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi Anonim Şirketinin 2018 yılına ait olağan Genel Kurul toplantısı 10.04.2019 tarihinde, saat 14:00 de, Şirket merkez adresi olan Emek Mahallesi Aşıroğlu Cad. No:147 Darıca/Kocaeli adresinde, Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğü'nün 05.04.2019 tarih ve 80122446-431.03-E-00043237214 sayılı yazılarıyla görevlendirilen Bakanlık Temsilcisi Veysi Uzunkaya'nın gözetiminde başlamıştır. Şirket Yönetim Kurulu ve bağımsız denetim şirketi temsilcileri toplantıda hazır bulundular.
    Toplantıya ait çağrı ilanı kanun ve esas sözleşmede öngörüldüğü gibi ve gündemi de ihtiva edecek şekilde, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinin 14 Mart 2019 tarih ve 9787 sayılı nüshasında ilân edilmek suretiyle ve ayrıca nama yazılı pay sahipleri ile adresini bildiren hamiline yazılı pay sahiplerine 13.03.2019 tarihinde Darıca Postanesi'nden taahhütlü mektupla, toplantı gün ve gündeminin bildirilmesi suretiyle süresi içinde yapılmıştır. Elektronik Genel Kurul içinde EGKS sisteminde öngörülen toplantı çağrısı yapılmıştır. Hazır bulunanlar listesinin tetkikinde, şirket paylarının 52.500.000 TL toplam itibari değerinin toplam itibari değeri 28.801.171,75 TL ‘ye tekabül eden, 28.801.171,75 payın temsilen, toplam itibari değeri 3.722.303,18 TL ‘ye tekabül eden 3.722.303,18payın asaleten olmak üzere toplantıda temsil edildiği . ayrıca elektronik ortamda 1,5 TL'ye tekabül eden 1,5 payın asaleten ve 761.717 TL'ye tekabül eden 761.717 payın vekaleten temsil edildiği ve böylece toplamda 33.285.193,43 adet payın gerek Kanun gerekse esas sözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hayrettin ÇAYCI tarafından açılarak gündemin görüşülmesine geçilmiştir.
    1 - Gündemin 1. Maddesi gereği toplantı fiziki ve elektronik ortamda Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hayrettin ÇAYCI tarafından aynı anda açıldı. Elektronik Genel Kurul Sistemini uygulamak üzere şirket personeli Sn. Osman Okan YAZICI görevlendirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hayrettin ÇAYCI'nın yaptığı açılış konuşmasını takiben Bakanlık Temsilcisi söz alarak toplantıya asaleten ve vekaleten katılanlara herhangi bir itirazın olup olmadığını sordu, itiraz eden olmadı. Toplantı Başkanlığının seçimine geçildi. Sn. Hayrettin ÇAYCI toplantı başkanlığı için teklif olup olmadığını sordu. Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne vekaleten Sayın Hayrettin ÇAYCI'nın verdiği önerge çerçevesinde yapılan oylama sonucu Toplantı Başkanlığı'na Sn. İbrahim HASELÇİN oybirliği ile seçildi. Toplantı Başkanı tarafından Sn Orhan SELVİ oy toplama memuru olarak, Sn Demet TAŞKIN katip olarak görevlendirildi. Toplantı başkanının talebi üzerine saygı duruşunda bulunuldu.
    2 - Gündemin 2. Maddesi gereği, toplantı tutanaklarının Genel Kurul adına imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na oybirliği ile yetki verildi. Toplantı Başkanı tarafından gündeme madde eklenmesi talebi olup olmadığı Genel Kurul‘a soruldu, gündeme madde eklemek isteyen çıkmadı. Ayrıca Toplantı Başkanı tarafından gündem maddelerinin sırasının değiştirilmesi talebi olup olmadığı soruldu, söz alan olmadı.
    3 –Gündemin 3. Maddesi gereği şirket ortaklarımızdan Sn.Ahmet Hamdi BEKTAŞ verdiği önerge ile faaliyet raporunun tüm ortaklarımıza dağıtılmış olması, KAP ‘ta ve şirketimizin internet sayfasında yayınlanmış olması nedeniyle okunmuş sayılmasını önerdi. Toplantı Başkanı okunmuş sayılmasına ilişkin önergeyi oylamaya sundu. Yapılan oylama sonucunda 2018 dönemine ait Faaliyet Raporunun oybirliği ile okunmuş sayılmasına karar verildi. Faaliyet raporu görüşmeye açıldı, Rapor ile ilgili söz alan olmadı.
    4- Gündemin 4. Maddesi gereği MGİ Bağımsız Denetim A.Ş. tarafından hazırlanan Şirketin 2018 dönemine ait bağımsız denetim raporu Bağımsız Denetim Şirketi Denetçisi Sn. Gamze Türkin AKSU Tarafından okundu.
    5 - Gündemin 5. Maddesi gereği 2018 faaliyet yılı ile ilgili finansal tabloların okunmasına geçildi. Şirket ortaklarımızdan Sn. Ahmet Hamdi BEKTAŞ tarafından verilen önerge doğrultusunda finansal tablolar ortaklarımıza toplantı öncesi dağıtılan faaliyet raporu kitapçığı içerisinde yer aldığı, KAP ‘ta ve şirketimizin internet sayfasında yayınlandığı için, dolayısıyla ‘'okunmuş'' kabul edilmesi hususu oya sunuldu. Yapılan oylama sonucu finansal tabloların okunmuş sayılmasına oy birliği ile karar verildi. Şirketin 2018 yılı ile ilgili finansal tablolarının müzakeresine geçildi. Söz alan olmadı. Yapılan oylama sonucu oybirliği ile finansal tabloların kabulüne karar verildi.
    6- Gündemin 6. Maddesi gereği Yönetim Kurulu Üyelerinin ibrasına geçildi ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ibrası oya sunuldu. Elektronik ortamda Genel Kurul'a katılan Sn. Sevda Alkan tarafından Sermaye Piyasası Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince Yönetim Kurulunda az yüzde 25 oranında olmak üzere kadın üye olması tavsiye edilmektedir. Bu ilkeye uymak için bir hedef ve uyum politikası belirlenip belirlenmediğini sormuştur, ileriki yıllarda bu hususta düzenlemelerin yapılacağı belirtilmiştir. Oylama sonucu 2018 yılındaki faaliyet ve icraatları sebebi ile oybirliği ile 7 kişilik Yönetim Kurulu Üyelerinin ibrasına karar verildi. Yönetim Kurulu üyeleri kendi ibralarında oy kullanmadılar.
    7 - Gündemin 7. Maddesi gereği 2018 hesap yılı sonu itibariyle finansal tabloların göstergeleri nazara alınarak kar dağıtımı yapılmasına ilişkin Yönetim Kurulu önerisi Toplantı Başkanı tarafından okundu. Bu hususta yapılan müzakereleri takiben oybirliği ile Yönetim Kurulu'nun önerisi kabul edilerek ,ortaklarımıza sahip oldukları her pay için brüt % 20 , net % 20 toplamda 10.500.000 TL kar payı dağıtılmasına ve kar dağıtımın 27.05.2019 tarihinde başlatılmasına karar verildi.
    8- Gündemin 8. Maddesi gereği faaliyet raporunda da yer aldığı üzere, Şirket tarafından 2018 döneminde üçüncü kişiler lehine verilen teminat, rehin ve ipotek konuları hakkında pay sahiplerine Toplantı Başkanı Sn İbrahim HASELÇİN tarafından bilgi verildi.
    9- Gündemin 9. Maddesi gereği Sermaye Piyasası Kurulu Düzenlemeleri gereğince şirketin sosyal yardım amacı ile 2018 yılında yaptığı bağış ve yardımlar hakkında pay sahiplerine Sn İbrahim HASELÇİN tarafından bilgi verildi ve 2019 döneminde yapılacak bağış ve yardımlar için üst sınırın 60.000 TL olması hususunda Yönetim Kurulu'nun teklifi oya sunuldu. Yapılan oylama sonucu sosyal yardım amaçlı 2019 yılında yapılacak sosyal amaçlı bağış ve yardım üst sınırının 60.000 TL olması hususu 761.717 adet elektronik ortamda red oyuna karşılık 32.523.476,43 adet Kabul oyu ve oyçokluğu ile kabul edildi.
    10–Gündemin 10. Maddesinin görüşülmesine geçildi. Sermaye Piyasası düzenlemeleri gereğince, faaliyet raporunda da yer aldığı üzere, Yönetim Kurulu üyeleri ve Üst Düzey Yöneticilerinin ücretlendirme esasları hakkında pay sahiplerine Toplantı Başkanı tarafından bilgi verildi.
    11–Gündemin 11. Maddesinin görüşülmesine geçildi. Yönetim Kurulunun, Şirketin 2019 yılına ait finansal tablolarının MGİ Bağımsız Denetim A.Ş. tarafından 1 yıl sure ile denetiminin yapılması hususundaki teklifi Toplantı Başkanı tarafından oya sunuldu. Yapılan oylama sonucunda oybirliği ile 2019 yılına ait finansal tabloların MGİ Bağımsız Denetim A.Ş tarafından 1 yıl süre ile yapılması Kabul edildi.
    12- Gündemin 12. Maddesinin görüşülmesine geçildi. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Yönetim Kurulu tarafından belirlenen Bağımsız Yönetim Kurulu Üye adaylarının seçimine geçildi. Yönetim Kurulu tarafından Sn. Fuat AŞICIOĞLU ve Sn. Hasan Tahsin TUĞRUL , Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği için önerildi. Başka öneri çıkmadığından verilen önerge Toplantı Başkanı tarafından oylamaya sunuldu. Yapılan oylama neticesinde oybirliği ile Sn. Fuat AŞICIOĞLU ve Sn. Hasan Tahsin TUĞRUL, 1 yıl süreyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildiler.
    13–Gündemin 13. Maddesinin görüşülmesine geçildi. Sn.Ahmet Hamdi Bektaş tarafından verilen önerge doğrultusunda Yönetim Kurulu Üyelerinin aylık ücret ve huzur haklarının tespiti hususu Genel Kurul'un onayına sunuldu. Yapılan oylama sonucu önergedeki gibi Yönetim Kurulu Üyelerine 01.05.2019 tarihinden itibaren 8.000 TL/Ay ücret ve 1.000 TL/Ay huzur hakkı ödenmesine Elektronik ortamdaki 761.717 adet red oyuna karşılık , 32.523.476,43 adet Kabul oyu ve oyçokluğu ile karar verilmiştir.
    14- Gündemin 14. Maddesinin görüşülmesine geçildi. Yapılan oylama neticesinde Yönetim Kurulu Üyelerine Türk Ticaret Kanununun 395. Ve 396 maddeleri ile Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde işlem yapabilmesi için izin verilmesi hususu oybirliği ile Kabul edildi.
    15 – Gündemin 15. Maddesinin görüşülmesine geçildi. Ortak Resul Çağlı söz aldı Yönetim Kurulu Başkanı 2018 yılının kötü geçtiğini ve 2019 yılı için kötümser konuştuğu oysa Genel Müdür Emre Bey'in yıl içindeki beyanları %76'ya varan ihracatımız olduğu yönünde olduğu için arada bir çelişki var gibi görünüyor diye açıklama istedi. Genel Müdür Emre Giray söz aldı öncelikle Şirketimize olan bu ilginizden dolayı teşekkür ediyorum dedi, devamla ciromuzun dağılımı %50 yurtiçi %50 yurtdışı şeklinde olup yurtdışı piyasalar da yurtiçi gibi pek parlak değildir bunun birçok etkeni bulunuyor Avrupa'da otomotiv satışları %20 oranında düşmüştür, bizim satışlarımız daha çok otomotiv şirketlerine olduğu için biz iç piyasalardan çok Avrupa'ya bakıyoruz bu nedenle sanki kötümser bir tablo gibi ifade edilmiş olsa da aslında aynı şeyi ifade etmekteyiz. Ortak Levent Kösen söz aldı ürün çeşitliliği için birşey düşünüyormusunuz diye sordu Emre Giray söz aldı bizim ürünlerimizin %90'nın fazlası otomotive yöneliktir bunun %70'i binek %20'si ağır vasıtadır, genel makine, hidrolik sektörleri gibi çeşitli diğer sektörler için arayışımız devam etmektedir. Ortak Resul Çağlı tekrar söz aldı kötümserliğe dayalı olarak ciromuz miktar olarak düşse kur artışından dolayı ciromuzda artış olması beklenmelidir bu yüzden kötümser değil iyimse olmak gerekir dedi Genel Müdür Emre Giray söz aldı haklısınız biz de bu açıdan pozitif olarak canla başla çalışmaktayız dedi. Bakanlık temsilcisi talebi ile toplantı müzakerelerine, usulüne ve alınan kararlara ilişkin herhangi bir itiraz olup olmadığı Genel Kurul'a soruldu. İtiraz eden veya söz alan olmadı. Kapanış konuşması için Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çaycı söz aldı 2018 Demisaş için çok güzel bir yıldı, borsa fiyatında 3 kata yakın bir artış gerçekleşti, Demisaş çok iyi bir ekibe sahip, çok iyi işler yapıyorlar ama yeni müşteriler ve yeni pazarlar için sürekli araştırma içindeyiz, otomotiv sektöründeki düşüş bizi de etkiliyor ama bunun olumsuz etkisinin asgari düzeyde olması için elimizden gelen maksimum çabayı gösteriyoruz, işçi-işveren ilişkilerimiz de hiç olmadığı kadar iyidir, çok daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum,hepinize desteğiniz için teşekkür ediyorum. Başka da söz alan olmadığı için toplantıya Toplantı Başkanı tarafından saat 15:11' de son verildi.
    Toplantı Başkanı Toplantı Katibi Oy Toplama Memuru
    İbrahim HASELÇİN Demet TAŞKIN Orhan SELVİ
    Bakanlık Temsilcisi
    Veysi UZUNKAYA

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 TOPLANTIYA KATILANLAR LİSTESİ.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin 2018 faaliyet dönemine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısının 10/04/2019 tarihinde saat 14:00'dan itibaren Şirket Merkezinin bulunduğu Emek Mahallesi Osmangazi Mevkii Aşıroğlu Caddesi No:147 Darıca - KOCAELİ adresinde yapılmıştır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755026

BIST

(10/04/2019 - 18:49:49)

***BEYAZ*** BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***BEYAZ*** BEYAZ FİLO OTO KİRALAMA A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2018 Yılı Olağan Genel Kurul Daveti
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Evet
    Düzeltme Nedeni Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri düzeltilmiştir.

Genel Kurul Çağrısı
    Karar Tarihi 10.04.2019
    Genel Kurul Tarihi 06.05.2019
    Genel Kurul Saati 14:30
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 05.05.2019
    Ülke Türkiye
    Şehir ANKARA
    İlçe ÇANKAYA
    Adres Birlik Mahallesi Podgoritsa Caddesi No:1/1 Çankaya / ANKARA

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış, Toplantı Başkanlığı'nın oluşturulması ve Toplantı tutanaklarının imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi,
    2 - 2018 Yılı hesap dönemine ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun görüşülmesi ve onaya sunulması,
    3 - 2018 yılı faaliyet ve hesapları hakkında Bağımsız Denetim Şirketi PWC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin Bağımsız Denetim Raporu özetinin okunması,
    4 - 2018 Yılı hesap dönemine ait finansal tablo ve raporların görüşülmesi ve onaya sunulması
    5 - Yönetim Kurulu Üyelerinin Şirketimizin 2018 dönemi faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmesi hususunun onaya sunulması,
    6 - Yönetim Kurulu'nun 2018 yılı hesap dönemi için kar dağıtımına yönelik önerisinin okunması, görüşülmesi ve onaya sunulması,
    7 - Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üst Düzey Yöneticiler için yapılan ödemeler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi ve Yönetim Kurulu üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi,
    8 - Yönetim Kurulunca yapılan Bağımsız Denetim Kuruluşu seçiminin görüşülmesi ve onaya sunulması,
    9 - 2018 yılı içerisinde ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    10 - 2018 yılı hesap döneminde yapılan yardım ve bağışlar hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi, 2019 yılı hesap dönemindeki yardım ve bağışlar için üst sınır belirlenmesi, Yönetim Kurulu'na yetki verilmesinin görüşülmesi ve onaya sunulması,
    11 - Şirket'in 2018 yılında 3. kişiler lehine verdiği teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile elde edilen gelir veya menfaatler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    12 - Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahipleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, üst düzey yöneticiler ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî yakınlarının Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddeleri çerçevesinde 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi ve aynı konuda 2019 yılında işlem yapabilmeleri için izin verilmesi hususunun onaya sunulması
    13 - Dilek ve görüşler,
    14 - Kapanış.
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 2018 Genel Kurul Daveti Gündem ve Vekaletname.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı
    EK: 2 2018 YILI GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı

Ek Açıklamalar

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755078

BIST

(11/04/2019 - 10:08:50)

***ATAGY*** ATA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

***ATAGY*** ATA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2018 yılına ilişkin kar dağıtımına ilişkin yönetim kurulu önerisinin onaylanması
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Evet
    Düzeltme Nedeni 08.03.2019 saat 17:32:01'de açıkladığımız duyuruda, şablona ait "Kar Payı Dağıtım Tablosu"ndaki olağanüstü yedekler rakamı 1.727.311,00 TL olması gerekirken sehven 2.385.990,00 TL olarak girilmiştir. Aynı açıklama düzeltilerek yeniden yapılmaktadır.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 11.04.2019
    Konunun Gündemde Yer Aldığı Genel Kurul Tarihi 11.04.2019
    Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Görüşüldü
    Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Ödenmeyecek
    Para Birimi TRY
    Pay Biçiminde Ödeme Ödenmeyecek

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri Ödeme 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%) Stopaj Oranı(%) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREATAY00017 0,0000000 0 0,0000000 0
    B Grubu, ATAGY, TRAATAYO91Q1 0,0000000 0 0,0000000 0

Pay Olarak Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Tutarı(TL) Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Oranı(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREATAY00017 0 0
    B Grubu, ATAGY, TRAATAYO91Q1 0 0

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin 2018 yılı faaliyetleri sonucunda
    -01/01/2018-31/12/2018 hesap dönemine ait, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-14.1 Sayılı Tebliğ Hükümlerine uygun olarak hazırlanan bağımsız denetimden geçmiş finansal tablolarında 1.727.311,00 TL, Vergi Usul Kanunu'na göre tutulan yasal kayıtlarda ise 1.438.443,30 TL dönem karı
    gerçekleşmiştir.
    -Şirketin SPK mevzuatına göre hesaplanan 1.727.311,00 TL tutarındaki dönem karının olağanüstü yedeklere alınmasına,
    -2018 yılı yasal kayıtlara göre hesaplanan 1.438.443,30 TL'lik dönem karının (5.809.661,91) TL'lik geçmiş geçmiş yıl zararlarından mahsup edilmesine,
    -Dağıtılabilir kar bulunmadığından, kar dağıtımı yapılmamasına ilişkin teklifin Genel Kurulun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Eklenen Dökümanlar
    EK: 1 Kar Dağıtım Tablosu_2018.pdf

KAR PAYI DAĞITIM TABLOSU
    ATA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2018/31.12.2018 Dönemi Kâr Payı Dağıtım Tablosu (TL)
    1. Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye 23.750.000
    2. Genel Kanuni Yedek Akçe (Yasal Kayıtlara Göre) 262.862,79
    Esas sözleşme uyarınca kâr dağıtımında imtiyaz var ise söz konusu imtiyaza ilişkin bilgi Kar dağıtım imtiyazı bulunmamaktadır.

* SPK'ya Göre Yasal Kayıtlara (YK) Göre
    3. Dönem Kârı 1.727.311 1.438.443,3
    4. Vergiler ( - ) 0 0
    5. Net Dönem Kârı 1.727.311 1.438.443,3
    6. Geçmiş Yıllar Zararları ( - ) -5.809.661,91
    7. Genel Kanuni Yedek Akçe ( - ) 0
    8. Net Dağıtılabilir Dönem Karı 1.727.311 -4.371.218,61
    Yıl İçinde Dağıtılan Kar Payı Avansı (-) 0 0
    Kar Payı Avansı Düşülmüş Net Dağıtılabilir Dönem Karı/Zararı 0 0
    9. Yıl İçinde Yapılan Bağışlar ( + ) 10.000 0
    10. Bağışlar Eklenmiş Net Dağıtılabilir Dönem Karı 1.737.311 0
    11. Ortaklara Birinci Kâr Payı 0 0
    * Nakit 0 0
    * Bedelsiz 0 0
    12. İmtiyazlı Pay Sahiplerine Dağıtılan Kâr Payı 0 0
    13. Dağıtılan Diğer Kâr Payı 0 0
    * Çalışanlara 0 0
    * Yönetim Kurulu Üyelerine 0 0
    * Pay Sahibi Dışındaki Kişilere 0 0
    14. İntifa Senedi Sahiplerine Dağıtılan Kâr Payı 0 0
    15. Ortaklara İkinci Kâr Payı 0 0
    16. Genel Kanuni Yedek Akçe 0 0
    17. Statü Yedekleri 0 0
    18. Özel Yedekler 0 0
    19. Olağanüstü Yedek 1.727.311 0
    20. Dağıtılması Öngörülen Diğer Kaynaklar 0 0

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755140

BIST

(11/04/2019 - 14:06:05)

***DENGE*** DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Esas Sözleşme

***DENGE*** DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Esas Sözleşme )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Esas Sözleşme

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Açıklamalar

Şirketimizin Esas Sözleşmesinin son hali ekte sunulmaktadır.

Bildirim İçeriği

Esas Sözleşme Değişikliklerine İlişkin Kronoloji

Esas Sözleşme Değişikliklerine İlişkin Kronoloji
    Madde No Madde Değişikliğinin Tescil Tarihi Tescilin İlanına İlişkin TTSG Tarihi Tescilin İlanına İlişkin TTSG No
    6 25/06/2018 29/06/2018 9610

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755134

BIST

(11/04/2019 - 14:01:56)

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne yatay bir seyirle başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmin -110, ortalama tahmin ise -81 puan oldu.
    Foreks'in 38 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +527 puan olurken, en düşük beklenti -697 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 38 analistin 16'i pozitif, 22'i negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen BIST100
    Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım uzmanları
    [email protected] adresine başvuru maili gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : -110
    Ortalama : -81
    Maksimum : +527
    Minimum : -697
    Katılımcı: 38[(+)16(-)22]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(12/04/2019 - 09:22:26)

***BALAT*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Kamuyu Aydınlatma Platformu Duyurusu

***BALAT*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Kamuyu Aydınlatma Platformu Duyurusu )

İlgili Şirketler [BALAT]
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Kamuyu Aydınlatma Platformu Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:II, No 15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 12-(4). maddesi gereğince yapılan açıklama ekte yer almaktadır.

Bu açıklamanın MKK tarafından yapılıyor olması ilgili kişilerin, Tebliğ'in 12. Maddesi kapsamındaki diğer açıklama yükümlülüklerini ve sorumluluklarını ortadan kaldırmamaktadır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755476

BIST

(12/04/2019 - 08:56:53)

***LUKSK*** LÜKS KADİFE TİCARET VE SANAYİİ A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***LUKSK*** LÜKS KADİFE TİCARET VE SANAYİİ A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Genel Kurul Toplantı Sonucu

Genel Kurul Çağrısı
    Karar Tarihi 19.03.2019
    Genel Kurul Tarihi 12.04.2019
    Genel Kurul Saati 14:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 11.04.2019
    Ülke Türkiye
    Şehir KAYSERİ
    İlçe KOCASİNAN
    Adres Yenipervane Mah. Kocasinan Bulvarı No:163 Kocasinan Kayseri adresinde bulunan Novotel Kocasinan Toplantı Salonu

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığı'nın oluşturulması
    2 - Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi,
    3 - 2018 Yılı hesap dönemine ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması ve görüşülmesi,
    4 - 2018 Yılı hesap dönemine ilişkin Bağımsız Denetim Rapor özetinin okunması,
    5 - 2018 Yılı hesap dönemine ilişkin Finansal Tabloların okunması, görüşülmesi ve karara bağlanması
    6 - Yönetim Kurulu üyelerinin 2018 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
    7 - Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu gereği 2019 yılı hesap ve işlemlerinin denetimi için Yönetim Kurulu tarafından yapılan Bağımsız Dış Denetleme kuruluşu seçiminin görüşülerek karara bağlanması,
    8 - 2018 Yılı faaliyetlerinin zararla sonuçlanması nedeniyle Yönetim Kurulu'nun kar dağıtımı yapılmamasına yönelik teklifinin görüşülerek karara bağlanması,
    9 - Yönetim Kurulu üyelerinin 1 yıl süre ile seçimi ve bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin belirlenmesi,
    10 - Yönetim Kurulu üyelerinin ücretlerinin tespiti,
    11 - Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkeleri (1.3.6) çerçevesinde yıl içerisinde yapılan işlemler hakkında ortaklara bilgi verilmesi,
    12 - Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, 2018 yılında şirket tarafından 3.kişiler lehine verilen teminat, rehin ve ipotekler hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi
    13 - Yıl içerisinde yapılan ilişkili taraf işlemleri hakkında ortaklara bilgi verilmesi,
    14 - 2018 yılı içinde yapılan bağışlar hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi ve 2019 yılı bağış sınırının belirlenmesi,
    15 - Yönetim Kurulu üyelerine Şirket konusuna giren veya girmeyen işleri bizzat veya başkaları adına yapmaları ve bu nev'i işleri yapan şirketlere ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddeleri gereğince izin verilmesine dair karar alınması,
    16 - Dilek, temenniler ve kapanış.
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları Genel Kurul gündem maddeleri görüşülmüş olup, toplantı sonuç tutanağı ekte sunulmuştur.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 Toplantı Tutanağı 2018.pdf - Tutanak
    EK: 2 Hazirun 2018.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi

Ek Açıklamalar

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755672

BIST

(12/04/2019 - 15:12:30)

***KUTPO*** KÜTAHYA PORSELEN SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

***KUTPO*** KÜTAHYA PORSELEN SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2018 Hesap Dönemi Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 18.03.2019
    Konunun Gündemde Yer Aldığı Genel Kurul Tarihi 12.04.2019
    Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Görüşüldü
    Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Ödenmeyecek
    Para Birimi TRY
    Pay Biçiminde Ödeme Ödenmeyecek

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri Ödeme 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%) Stopaj Oranı(%) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)
    KUTPO, TRAKUTPO91F9 0,0000000 0 0,0000000 0

Pay Olarak Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Tutarı(TL) Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Oranı(%)
    KUTPO, TRAKUTPO91F9 0 0

Ek Açıklamalar
    Kütahya Porselen Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Sayın Sema GÜRAL SÜRMELİ başkanlığında şirket merkezinde toplanmış, gündeminde bulunan konular müzakere edilerek aşağıdaki kararlar alınmıştır.
    Şirketimiz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'nun II.14.1 sayılı "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" uyarınca hazırlanan ve Güreli YMM ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş tarafından bağımsız denetimden geçmiş 01.01.2018-31.12.2018 hesap dönemine ait konsolide finansal tablolarımıza göre vergi sonrası 35.141.972.-TL, Türk Ticaret Kanunu ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nun (VUK) ilgili hükümleri çerçevesinde düzenlenen bireysel finansal tablolarımıza göre vergi sonrası 27.035.664,09.-TL net kâr elde edilmiştir.
    Ancak, Şirketimiz kâr dağıtım politikasında öngörülen koşulların değerlendirilmesi suretiyle mevcut ekonomik konjonktür, şirketin uzun vadeli stratejileri, yatırım, nakit akışı ve finansman politikaları ve ortaklarımızın, şirketimizin ve çalışanlarımızın uzun vadeli menfaatleri dikkate alınarak, mali bünyenin güçlendirilmesi ve yeni finansman ihtiyacı yaratılmaması amacıyla 2018 hesap dönemi dağıtılabilir kârının dağıtılmayarak, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere (geçmiş yıl kârları hesabına) aktarılmasının yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine
    Toplantıya katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.

Eklenen Dökümanlar
    EK: 1 KUTPO-2018 KAR DAĞ.TABLOSU.pdf

KAR PAYI DAĞITIM TABLOSU
    KÜTAHYA PORSELEN SANAYİ A.Ş. 01.01.2018/31.12.2018 Dönemi Kâr Payı Dağıtım Tablosu (TL)
    1. Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye 39.916.800
    2. Genel Kanuni Yedek Akçe (Yasal Kayıtlara Göre) 8.400.601,72
    Esas sözleşme uyarınca kâr dağıtımında imtiyaz var ise söz konusu imtiyaza ilişkin bilgi YOKTUR.

* SPK'ya Göre Yasal Kayıtlara (YK) Göre
    3. Dönem Kârı 45.540.276 36.027.040,11
    4. Vergiler ( - ) 10.398.304 8.991.376,02
    5. Net Dönem Kârı 35.141.972 27.035.664,09
    6. Geçmiş Yıllar Zararları ( - ) 0 0
    7. Genel Kanuni Yedek Akçe ( - ) 0 0
    8. Net Dağıtılabilir Dönem Karı 35.141.972 27.035.664,09
    Yıl İçinde Dağıtılan Kar Payı Avansı (-) 0 0
    Kar Payı Avansı Düşülmüş Net Dağıtılabilir Dönem Karı/Zararı 0 0
    9. Yıl İçinde Yapılan Bağışlar ( + ) 187.544,56 0
    10. Bağışlar Eklenmiş Net Dağıtılabilir Dönem Karı 35.329.516,56 0
    11. Ortaklara Birinci Kâr Payı 0 0
    * Nakit 0 0
    * Bedelsiz 0 0
    12. İmtiyazlı Pay Sahiplerine Dağıtılan Kâr Payı 0 0
    13. Dağıtılan Diğer Kâr Payı 0 0
    * Çalışanlara 0 0
    * Yönetim Kurulu Üyelerine 0 0
    * Pay Sahibi Dışındaki Kişilere 0 0
    14. İntifa Senedi Sahiplerine Dağıtılan Kâr Payı 0 0
    15. Ortaklara İkinci Kâr Payı 0 0
    16. Genel Kanuni Yedek Akçe 0 0
    17. Statü Yedekleri 0 0
    18. Özel Yedekler 0 0
    19. Olağanüstü Yedek 35.141.972 27.035.664,09
    20. Dağıtılması Öngörülen Diğer Kaynaklar 0 0

Kar Payı Oranları Tablosu
    Pay Grubu TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI - NAKİT (TL) - NET TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI - BEDELSİZ (TL) TOPLAM DAĞITILAN KAR PAYI / NET DAĞITILABİLİR DÖNEM KARI (%) 1 TL NOMİNAL DEĞERLİ PAYA İSABET EDEN KAR PAYI - TUTARI(TL) - NET 1 TL NOMİNAL DEĞERLİ PAYA İSABET EDEN KAR PAYI - ORANI(%) - NET
    - - - 0 0 0 0 0
    TOPLAM 0 0 0 0 0

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/755658

BIST

(12/04/2019 - 14:31:30)

Sayfa 281/4328 İlkİlk ... 1812312712792802812822832913313817811281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz