Sayfa 285/450 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon
Arama sonucu : 3594 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: ATLAS - Atlas Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. 24 nisan 2017 tarihli haberinde başvurusu var..
    Demek ki onaylanmış..
    Bence iyi bişey..
    Ytd...

sabır...

2. Madalyonun öbür tarafından bakalım. Galip'in BIST'de mağdur ettiği yatırımcı sayısı minimum bir milyon yatırımcıdır. Türkiyedeki seçmenin yarısının AK Partiye oy verdiği düşünülünce, demek ki mağdur ettiği ortalama EN AZ 500 bin AK Parti seçmeni var.Şimdi sen bu kadar AK Partiye oy vermiş seçmeni mağdur ediyorsan, hükümet de olup bitene ses çıkarmazsa bunun sonucu ne olur. Mağdur olan her yatırımcı, kendisi, eşi, çocuğu, anası, babası ya da kardeşi ile en az 3 kişilik oy potansiyeli demekse, o halde 500.000 x 3 = 1.500.000 kişinin oylarını AK Partiden alıp, karşı partilere, hele ki 2019 başkanlık seçiminde son tura kalacak muhalif adaya vermesine sebep olur. Yani olup biten, borsada küçük yatırımcıyı çarpma işinden çıkıp, seçim sonuçlarını etkileyebilecek, hatta iktidarı değiştirebilecek bir sonuca sebep olabilir. Acaba bunu Reis görmüyor mu ? Bakın yaklaşık 50 milyon seçmenin sandığa gittiği seçimlerde 1,5 milyon oy %3 yapar. AK Parti oylarının %3'ü azalsa, karşı adaya %3 oy gitse, otomatikman bu %6'lık bir fark oluşturur. Bu neye mal olur ? Görünen köy klavuz istemez. O halde şimdi ne olabilir. Muhtemelen Galibin bu oyunlarına bir son verdirilebilir. Ya da verilmezse , durum iktidar için vahim ve kaçınılmaz bir sonuç getirebilir. Yani bir nevi Galip Siyasi iktidarı zorluyor, bir yandan da belki kendi topuğuna sıkıyor ama paraya para katarken bütün bunları düşünemiyor. Ne de olsa bu durum onun için çok tatlı, hergün servetine servet katıyor. Bu zafer sarhoşluğu içinde nelere mal olmuş olabileceğini, dahası kendisi için nasıl bir son hazırlıyor olabileceğini düşünemiyor. Bakın ben bu mesajı yazmadan önce Sn. Cumhurbaşkanımıza atılan ve Galip için veryansın edilen twittleri gördüm. Galibin kendisine atılan twittleri gördüm. Galip için farklı forumlarda oluşturulmaya çalışılan, ve feryat figan söylemleti gördüm. Çok kişi aile düzenim bozuldu diyor. Yahu sadece kendi şirket hisselerinde 12 liralardan 2 liralara, 6 liralardan 1,6 liralara düşüşler olmuş bir ay kadar kısa sürelerde. Kaldı ki, kendi hisseleri dışında bir çok hissede bu tür mapduriyetlere sebep olduğu biliniyor ya da düşünülüyor. Bakalım ne olacak, ben de filmin sonunu merakla bekliyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

3. O zaman hisse fiyatı ne olur? Eğer yeni hisse almazsak hangi rakamdan satışa zorlanmış olucaz ? Biken biri açıklar mı lütfen?

4. Eğer yeni hisse almazsak külliyen bir zarara daha nı sürüklenmiş olacağız

Alıntı Originally Posted by OSKAR Yazıyı Oku
    24 nisan 2017 tarihli haberinde başvurusu var..
    Demek ki onaylanmış..
    Bence iyi bişey..
    Ytd...

sabır...
    bedelli yi KY sevmez çüünkü cebinden para çıkar

bu nedenle eğer onaylandı ise ( ben haberlerde oonaylandığını göremedim ) satış yer bu hisse

ayrıca

bu kadar kar eden hissede neden bedelli artışı yapmak istenirki

6. Bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı için hissenin en az 2 tl olması gerekmiyor mu..
    Başka deyişle sermaye artirimindan sonra hissenin 1 tlden aşağı olmaması gerekiyor diye biliyorum..
    %50 olacağından hisse sermaye artirimindan sonra 3 te 2 fiyatına gelecek..
    Yani 3 tl ise 2 tlye düşecek ve de sermaye artırımına katılmadı iseniz bedelli olduğundan hisse adediniz aynı kalacak diye biliyorum..

Yine de daha net bilen varsa hataları duzeltirse sevinirim..

Bol kazançlar hepimize..

sabır...

SPK, Atlas Menkul'ün pay ihracını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Atlas Menkul Kıymetlerin'in pay
    ihracını onayladı.
    SPK haftalık bülteninde yer alan bilgiye göre, Şirket 10 milyon TL
    bedelli sermaye artıracak.
    Şirketin 20 milyon TL olan sermayesi artırım sonrası 30 milyon TL'ye
    çıkacak.
    Satış türü 'halka arz' olarak belirlendi.

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikb...enuheader=null

8. spk bedelliye izin verdi.
    şimdi galipin niyetini görmek lazım.
    eğer hisseyi 1 tlden almak istiyorsa yani rüçhanları kendisi kullanmak istiyorsa hisseyi bu seviyelerde veya dahada aşağılarda tutar.
    yok gerçekten sermaye artırmak yani dışarıdan kasaya para koymak istiyorsa hisseyi yukarıya taşıyıp bedelliyi cazip hale getirmesi lazım.

tarih belli olmamakla birlikte eğer 1.25 fiattan bölünme olursa.
    elinde 1000 lotu olan kişi 500 tl daha verip 500 lot daha alıcak ve elinde 1.750 tlye 1500 lot sahibi olacak oda 1.17 maliyet olacak.
    1.25 maliyetli hissesi olan 1.17 nın üzerinde satış yaptığında kara geçmiş olacak.

Sayfa 285/450 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •