Sayfa 286/1001 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1. Küresel altın üretiminde önemli bir paya sahip olan Rusya, artan fiyatlardan avantaj elde etmek amacıyla üretimini artırıyor.

Rusya Maliye Bakanlığı verilerine göre 2020 yılının ilk 2 ayında altın üretimi 39,71 ton oldu.

Geçen yılın aynı döneminde 36,30 ton altın üretilmişti.

Ocak-Şubat döneminde gümüş üretimi de 140,84 tondan 142,30 tona yükseldi. Rusya, yıllık 300 tona yaklaşan üretimiyle Çin ve Avustralya'nın ardından altında dünyanın 3'üncü büyük üreticisi.

https://www.borsagundem.com/haber/gu...-girdi/1499814

2. Sayın tınaz, 30 bin ton değil 30 ton, ayroca yıllık değil iki aylık..

Yillik üretim 200 ton civarı yapar..

3.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Sayın tınaz, 30 bin ton değil 30 ton, ayroca yıllık değil iki aylık..

Yillik üretim 200 ton civarı yapar..
    Haklisin, sildim Sn.Baskara, tesekkur ederim.

4. Borsa, rekor işlem hacmiyle 113.500 puanı aştı

BIST 100 endeksi, 28,6 milyar liralık rekor işlem hacmiyle ve yüzde 0,99 değer kazancıyla günü 113.611,89 puandan tamamladı. Bankacılık hisselerinin öncülüğünde endeks, 26 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-473093

5. 30 milyon gram 960bin ons demek istediniz sanırım..

6. Üretim yıllık 7-8 milyon ons ve yaklaşık 12-13 milyar dolar yapar, rusya..

Fena değil..

7.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    30 milyon gram 960 bin ons demek istediniz sanırım..
    Evet.

Ben 30 yildir Kanada'da yasiyorum ve orada gorebildigim kadariyla cok ciddi altin uretimi var ve bu fiyatlarla uretim, her gecen gun artiyor.

O nedenle de altin fiyatlari hakkinda ciddi suphelerim var.

Endisem, 1999'da oldugu gibi, buyuk oyuncularin altina bir hareket cekecek olmalari.

Cekerler mi, bilemem ama Petrol'de ABD & Rusya cekismesi, petrol fiyatlarini nerelere dusurdu gorduk.

Altin'in onsu 280 dolarlara dustugu gunleri hatirladim.

O nedenle asla altin almam ve altin'i bir yatirim ya da koruma araci olarak gormem.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Evet.

Ben 30 yildir Kanada'da yasiyorum ve orada gorebildigim kadariyla cok ciddi altin uretimi var ve bu fiyatlarla uretim, her gecen gun artiyor.

O nedenle de altin fiyatlari hakkinda ciddi suphelerim var.

Endisem, 1999'da oldugu gibi, buyuk oyuncularin altina bir hareket cekecek olmalari.

Cekerler mi, bilemem ama Petrol'de ABD & Rusya cekismesi, petrol fiyatlarini nerelere dusurdu gorduk.

Altin'in onsu 280 dolarlara dustugu gunleri hatirladim.

O nedenle asla altin almam ve altin'i bir yatirim ya da koruma araci olarak gormem.
    Sn tınaz ben alırım ,baya da aldım zaten.Altın olayını bence tekrar inceleyin.Bu para bolluğunda amerikan dolarına negatif faizlerden bahsedilirken,emlak ve borsalardaki balonlar hakkında artık tartışma bile yokken para nereye gidecek ki.Benim şahsen tanıdığım pek çok insan fiziki altın alıpı banka kasasına koyuyor.Bu global soytarılar kontratlarla sanal fiyatlamalarla altının sanal fiyatını aşağı çektiler diyelim altının düştüğü fiyatlardan fiziki talep geldi diyelim,millet global kaos geliyor ne olur ne olmaz az bişi fiziki alıp saklayalım dedi, o devasa talep nasıl karşılanacak.Bırakın 280 dolarları 1500 dolar altında bu ara herkes evini hissesini satar fiziki altın alır,ha istisnalar olacaktır,eminim siz almazsınız))))))))) Yapacak bir şey yok trende karşı durulmaz bu ara her şey altından yana,sn tınaz biraz daha altın işini incelemenizi öneririm ya 1970 1980 arasındaki veya 1929 sonrası dev altın rallileri gibi bir ralli yaşanırsa ,ya rallinin henüz başındaysak.

Sayfa 286/1001 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •