Sayfa 297/544 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon
Arama sonucu : 4351 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Hisse bugün 12:33 de tavan oldu tavan bozulmadı bugün toplam işlem hacmi 2.321.155 lot tavandan gerçekleşen işlem 206.305 lot oldu tavandaki işlemler toplam işlemlerin % 8,97 sini oluşturuyor. Devada görmediğimiz hareketler bunlar dünde tavan oldu fakat defaatle tavan bozdu tahta yapıcı gerekli lotu toplamış olmalı yabancıda iştahlı alıcı olunca çok yalpalamadı tahtacı ile ilgili yazdığım daha önceki yazıyı bulup tekrar paylaşıyım.

2.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    merhabalar bilanço içinde bulunduğumuz konjöktürde tabiri caizse çölde vaha gibi geldi tüm sanayi kuruluşlarının kar marjlarının daraldığı bir çeyrekte devanın kar marjı % 58,15 gibi tarihi üst seviyesine tekrar ulaştı ( o kadar iyi bir bilanço açıkladı ki kutupbaşı bile eleştirecek bir konu bulamamış yazmadı işin şakası tabi) hatta düşünüldüğü gibi küresel ekonomilerde bir yavaşlama olur ise defansif bir sektör oyuncusu olan deva diğerlerinde daha çok pozitif ayrışması beklenebilir ihracat istikrarlı bir şekilde yıllık % 30-35 bandında arttırmaya devam ediyor yıllık ihracat rakamı kabaca 100 milyon usd ulaştığında ihracatın ithalatı karşılama oran nötür olacak şirketin hedge amaçlı tuttuğu döviz eurobond ve kkm azaltıp kredini kapatmasının önü de açılacaktır şirketin hem kutu hem TL bazında sektördeki büyümenin üzerinde büyümesi de ihracatın artışı kadar olumludur son 2 ayda iş yatırım ve philip üzerinden yabancının 3 milyon lotunu yatırım fonarınında 2 milyon lotunu toplayan yaklaşık 5 milyon lot toplayan oyuncumuz dün philipten satıp iş yatırımdan aldı klasik hareketini yaptı arada işlem hacmiyle bofanın yabancınn yine 100 bin lotunu daha indirdi ben deva için ayırdığım tutarın maksimumdayım bu konjöktürde bu bilançoyu olurda satacak olursa pozisyonumu biraz daha arttırrıım ama satacağını sanmam bistte performansını karşılaştıracağımız tek şirket olan genil dün bilanço göndermiş faliyet karı 96.521.363 net kar 105.361.659 deva faliyet karı 794.289.512 net karı 444.836.412 genil piyasa değeri 12 milyar deva piyasa değeri 8 milyar genilin piyasa değeri devanın 1,5 katı kendine ait ruhsatlı ürünü sıfır argesi 10 yıl önceki deva seviyesinde bile değil üretim tesisi makina demirbaşı devanın çeyreği etmez kıyaslama yapmak isteyen yatırımcılar iki şirketin tablolarını karşılaştırabilir görüşmek üzere
    merhabalar yukardaki yazıyı 09.05.2023 de yazmıştım tahta yapıcının bu tarihte bahsettiğim gibi yabancının ve yatırım fonlarının sattığı 5 milyon lotu 40-55 TL fiyat aralığından topladığını düşünüyordum hala da aynı fikirdeyim ne hikmetse bu tahta yapıcı iyi gelecek bilançoyu yine tutturdu ya çok iyi tahmin ediyor yada zaten biliyor. Ha bu arada birde forumda kutupbaşı adlı bir arkadaş vardı hisse 40-45 bandındayken her olumlu yazdığım yazıyı eleştirirdi bir kulp takardı en sonda bana hakaret edip partonun adamı olmakla suçlamıştı hisse 50 TL yi aşınca sırra kadem bastı.

3.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    merhabalar yukardaki yazıyı 09.05.2023 de yazmıştım tahta yapıcının bu tarihte bahsettiğim gibi yabancının ve yatırım fonlarının sattığı 5 milyon lotu 40-55 TL fiyat aralığından topladığını düşünüyordum hala da aynı fikirdeyim ne hikmetse bu tahta yapıcı iyi gelecek bilançoyu yine tutturdu ya çok iyi tahmin ediyor yada zaten biliyor. Ha bu arada birde forumda kutupbaşı adlı bir arkadaş vardı hisse 40-45 bandındayken her olumlu yazdığım yazıyı eleştirirdi bir kulp takardı en sonda bana hakaret edip partonun adamı olmakla suçlamıştı hisse 50 TL yi aşınca sırra kadem bastı.
    Valla kim kimin adamı bilmem. Kağıt borsa tarihinde iki gün üst üste tavan olmuşluğu yok. Şurada 10-15 kişi varız. İmtiyaz ayağına çok kişiye sattırdılar, Twitter da iyi giydiriyorum o tayfaya.

Bu arada bence bu tahtada yabancı filan yok. Alan da satan da kendileri. Bazen yabancı kimliğiyle, bazen yerli vs. Hangi salak yabancı 60 TL den topladığı 3 milyon lotu 4x TL lerden teslim etsin. Bence önceki işlemler bıyıklı yabancıydı.

Bu tahtada yatırım fonları gerçek mal alan, bir de gediğin son alımları Arap sermayesi muhtemelen. Gerisi al gülüm ver gülüm. Adamlar şimdiye kadar bekletti, sektör hareketi ayağına tim ilaçları aldılar. Ama sanki diğerleri yakında havlu atarken, deva gitmeye devam edecek öyle bir hava sezdim.

Bakarsın Araplar almaya çalışır. Ne de olsa sektöre yatırım yapacaklar, Türkiye kökenli hacimli kaç şirket var ki. Abdi İbrahim’le birlikte 2-3 opsiyon var sadece.

Belki de gedikten alanlar satın alma teklif edecek yabancı adına alıyordur.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Belki de gedikten alanlar satın alma teklif edecek yabancı adına alıyordur.
    sabahın ilk 11 dakikası yangından mal kaçırır gibi 182 bin lot gedik bugunde aldı diğer günlere göre daha agresif bir alış sergiliyor bu dediğiniz tezi destekliyor bugunki bu alış akşama ne yapacak bakalım

5. Farz-ı mahal, şöyle asparagas bir haber düşse şirketimizin KAP' a yalanlama göndermesi yarım saat sürmez.

Körfez ülkelerinden biri DEVA' yı satın almak mı istiyor?

6. şirket satılacak olsa haber şu an gelmez çok çok erken, önce baya bir gider sonra gelir haber, haber gelmesi sonra düşecek anlamına gelmesin zamanında banvit vardı 3 tl den 10 tl ye çıktı şirket satış haberi geldi 15 tl oldu, satış sonrası ilk bilançoda kağıt 27 tl oldu. yani 1-2 günlük hareket bir şey demek değil. ama 2 gün tavan bu hisse için önemli çünkü zqaten birilerinin kontrolünde olan bir kağıt. takas bunu gösteriyor.

7.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    sabahın ilk 11 dakikası yangından mal kaçırır gibi 182 bin lot gedik bugunde aldı diğer günlere göre daha agresif bir alış sergiliyor bu dediğiniz tezi destekliyor bugunki bu alış akşama ne yapacak bakalım
    Sabah araya başka gedikci kaynamış piyasa oyuncusu 210 bin lotlara çıkıp 158 bin lota düştü şuanda gediğin bugun ki alışı iş yatırımda kuvvetli alıyor ama 181 bin lot oldu o tutuyor kağıdı

Sayfa 297/544 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •