Sayfa 30/1003 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Ben malda girdim, shortlarim vardı onu da çok erken kapattım ( 100 lerde ) şortlar açık kalsa hiç sorun yoktu da kapatınca bir merso e serisi parası kaybettik iyi mi

Şimdi gene 100 e geldi ama ben 120 deki portföyümü yakaladım + geçtim. Dediginiz gibi her gün kendime özgüven check yapıyorum sürekli şüpheci oldum en ufak bozulmada da üçe beşe bakmadan direk çıkarım o kafaya geldim. Ha kendimi de şöyle tebrik edeyim o kadar Zarar da çok moralim bozuldu ama vermedim malı versem ne yapacağım dedim sinirler sağlam mış ama psikolojisi çok zormuş arkadaşlardan 90 80 lerde mal verenler malesef oldu onlar elendi demek ki psikolojileri kaldırmamış. Yarın 82 dibine bakıp aaa bedava burada alınırmış diyene çok gülerim ama, öyle olmuyor o iş. 2009 da da piyasada idim ama çok küçüktü varlığım o zaman bu kadar idrak etmemişim zararın boyutunu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    İyi bayramlar VIOP'cu arkadaşlar.

M : Maliyet

H : Hayaller

G : Gerçekler

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben malda girdim, shortlarim vardı onu da çok erken kapattım ( 100 lerde ) şortlar açık kalsa hiç sorun yoktu da kapatınca bir merso e serisi parası kaybettik iyi mi

Şimdi gene 100 e geldi ama ben 120 deki portföyümü yakaladım + geçtim. Dediginiz gibi her gün kendime özgüven check yapıyorum sürekli şüpheci oldum en ufak bozulmada da üçe beşe bakmadan direk çıkarım o kafaya geldim. Ha kendimi de şöyle tebrik edeyim o kadar Zarar da çok moralim bozuldu ama vermedim malı versem ne yapacağım dedim sinirler sağlam mış ama psikolojisi çok zormuş arkadaşlardan 90 80 lerde mal verenler malesef oldu onlar elendi demek ki psikolojileri kaldırmamış. Yarın 82 dibine bakıp aaa bedava burada alınırmış diyene çok gülerim ama, öyle olmuyor o iş. 2009 da da piyasada idim ama çok küçüktü varlığım o zaman bu kadar idrak etmemişim zararın boyutunu.
    Bizi ayakta tutan şüphelerimiz... bu işin baş kuralı zarar barışık olmak.. bunun içinde risk yönetimi şart..
    Shorttan kazanabileceğimiz maks para 5bin puan. Belki 6-7bin. O da 2-3 gün direk eksi yaparsa. Paçal mal dağıtımı olduğu için bunu sezebilmek, görebilmek inanılmaz zor..
    O bakımdan 10bin imiz varsa bunun 2binini riske edersek zararla kapattığımızda; tekrar poz aldığımızda aynı puanı geri alabilelim.
    Öteki türlü 200 puanın bile alınması zor olan bir piyasa 10binin hepsiyle girip, 2bin lira zarar edip 10 lot varken 8lot alabiliyorsak; bizim bu zararı çıkartmamız için daha fazla puan kazanmamız gerekecek...

Hekts hisse senedi örneğini vereyim hisse belirttiğim kare içinde çıkışa başlıyor ancak burada işlem yapanlar piyasa yapıcılar, malı dağıtarak alıyorlar. Bunu bizim çözebilmemiz zor.. çözemeyeceğimiz gibi epey bir stresli günler yaşayacağız... tamamen işimiz şansa kalmış..bu grafikte sadece yuvarlak içine aldığımız yani 10-15gün iş gününde sana alım fırsatı veriyor...
    Halbuki yuvarlak anında işlem yaparsak 3-4 saat içinde paramızı alıp çıkıyor...
    Grafikte esas hacimler, belirginleşmeler o etapta başlıyor... barların boy büyüklüğü zaten ben çıkacağım diyor. Sonuç itibariyle yüzde 8 çıkıyor...

Bir çok strateji var. Kısa vadeli, orta vadeli gibi...
    Tabii bu hisseleri ben filtreleme tekniği kullanarak buluyorum, takibe alıyorum, uygun zamanı bekliyorum...

4. Geçenki Vakıfbank ziyaretiniz gibi takipte kalalım mı
     Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Bizi ayakta tutan şüphelerimiz... bu işin baş kuralı zarar barışık olmak.. bunun içinde risk yönetimi şart..
    Shorttan kazanabileceğimiz maks para 5bin puan. Belki 6-7bin. O da 2-3 gün direk eksi yaparsa. Paçal mal dağıtımı olduğu için bunu sezebilmek, görebilmek inanılmaz zor..
    O bakımdan 10bin imiz varsa bunun 2binini riske edersek zararla kapattığımızda; tekrar poz aldığımızda aynı puanı geri alabilelim.
    Öteki türlü 200 puanın bile alınması zor olan bir piyasa 10binin hepsiyle girip, 2bin lira zarar edip 10 lot varken 8lot alabiliyorsak; bizim bu zararı çıkartmamız için daha fazla puan kazanmamız gerekecek...

Hekts hisse senedi örneğini vereyim hisse belirttiğim kare içinde çıkışa başlıyor ancak burada işlem yapanlar piyasa yapıcılar, malı dağıtarak alıyorlar. Bunu bizim çözebilmemiz zor.. çözemeyeceğimiz gibi epey bir stresli günler yaşayacağız... tamamen işimiz şansa kalmış..bu grafikte sadece yuvarlak içine aldığımız yani 10-15gün iş gününde sana alım fırsatı veriyor...
    Halbuki yuvarlak anında işlem yaparsak 3-4 saat içinde paramızı alıp çıkıyor...
    Grafikte esas hacimler, belirginleşmeler o etapta başlıyor... barların boy büyüklüğü zaten ben çıkacağım diyor. Sonuç itibariyle yüzde 8 çıkıyor...

Bir çok strateji var. Kısa vadeli, orta vadeli gibi...
    Tabii bu hisseleri ben filtreleme tekniği kullanarak buluyorum, takibe alıyorum, uygun zamanı bekliyorum...
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

https://edition.cnn.com/2020/05/22/b...tcy/index.html

Koronavirüs seyahat sektörünü yıkıp geçiyor: Araba kiralama devi Hertz konkordato ilan etti
    https://t24.com.tr/haber/koronavirus...an-etti,880123

Hertz in iflas başvurusu ABD şirketlerinde domino etkisi yapması durumunda önümüzdeki hafta ABD borsalarında yeni bir satış dalgası getirebilir.
    Cuma günüde özelikle Dow un hacmi hayli düşmüştü.

6.  Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Geçenki Vakıfbank ziyaretiniz gibi takipte kalalım mı

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçen dediğiniz ne zaman.. 3 aydır işlem yapmıyorum bankalarda yapıkredi hariç. O da 18:05 de al sabah 10:05 arası salt stratejisi.
    Zamanı gelirse yaparız..

7. Ağırlıklı olarak bankaların mevduat yerine çıkardığı ve vergisi daha az olduğu için vatandaşın tercih ettiği finansman bonosundan alınan yüzde 10 oranındaki vergi yüzde 15'e çıkarıldı. Böylece vergi kaybına neden olan bonolarda vergi mevduat ile eşitlendi.
    Kambiyo işlemlerindeki (döviz ve altın alım satımında) Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) oranı da binde 2’den yüzde 1’e artırıldı. Böylece hem altın hem döviz alanlar yüzde 1'lik vergiye katlanacak. Karar Resmi gazetede yayımlandı.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ağırlıklı olarak bankaların mevduat yerine çıkardığı ve vergisi daha az olduğu için vatandaşın tercih ettiği finansman bonosundan alınan yüzde 10 oranındaki vergi yüzde 15'e çıkarıldı. Böylece vergi kaybına neden olan bonolarda vergi mevduat ile eşitlendi.
    Kambiyo işlemlerindeki (döviz ve altın alım satımında) Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) oranı da binde 2’den yüzde 1’e artırıldı. Böylece hem altın hem döviz alanlar yüzde 1'lik vergiye katlanacak. Karar Resmi gazetede yayımlandı.
    Umarım viop işlemleri dahil değildir. Yoksa onsu doları gramı silerim ekrandan

Sayfa 30/1003 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •