Sayfa 301/1002 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401801 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    bayağı riskli portföy yapmışsınız...
    umarım iyi kazanırsınız...
    aft son beş yıl getirilerini sitelerinden alıntıladım:
    2016 46,09%
    2017 30,64%
    2018 27,70%
    2019 50,3%
    yılbaşından bu yana getiri 75,62%
    bu getiriler kötü mü arkadaşlar? tamam şu ara zirvededir, bu yıl büyük bir ralli oldu, düzeltme olabilir falan.ben de istiyorum ülkemin borsasına yatırım yapmayı ama harbiden bıktım artık. hemen olmasa da uygun fırsatta tamamen yabancı fonlara geçmeyi ve canım ülkemin borsasına bir kuruşumu dahi yatırmamayı ciddi ciddi düşünüyorum. bunun böyle olacağını da bilmeliydik aslında. resmi enflasyonun dahi 4 puan altında eksi faiz verilirse insanların dövize koşmaktan başka alternatifi kalmaz. şu yazdıklarımla ülkesine güvenmeyen aşağılık bir adam portresi çizmiş olabilirim ama bankalarda bulunan 250 milyar dolara yakın döviz hesabını da tl'ye güvenen insanlar açtırmış olamaz diye düşünüyorum. memlekette tl hesabından çok daha fazla döviz hesabı varsa ortada bir sıkıntı var demektir. hani derler ya gerçekler hem acıdır, hem de acıtır. bundan sonra yatırım hayatıma acıların çocuğu olarak değil, gerekirse daha az, ama kafam rahat olarak kazanabileceğim bir persfektifle devam etmek istiyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    aft son beş yıl getirilerini sitelerinden alıntıladım:
    2016 46,09%
    2017 30,64%
    2018 27,70%
    2019 50,3%
    yılbaşından bu yana getiri 75,62%
    bu getiriler kötü mü arkadaşlar? tamam şu ara zirvededir, bu yıl büyük bir ralli oldu, düzeltme olabilir falan.ben de istiyorum ülkemin borsasına yatırım yapmayı ama harbiden bıktım artık. hemen olmasa da uygun fırsatta tamamen yabancı fonlara geçmeyi ve canım ülkemin borsasına bir kuruşumu dahi yatırmamayı ciddi ciddi düşünüyorum. bunun böyle olacağını da bilmeliydik aslında. resmi enflasyonun dahi 4 puan altında eksi faiz verilirse insanların dövize koşmaktan başka alternatifi kalmaz. şu yazdıklarımla ülkesine güvenmeyen aşağılık bir adam portresi çizmiş olabilirim ama bankalarda bulunan 250 milyar dolara yakın döviz hesabını da tl'ye güvenen insanlar açtırmış olamaz diye düşünüyorum. memlekette tl hesabından çok daha fazla döviz hesabı varsa ortada bir sıkıntı var demektir. hani derler ya gerçekler hem acıdır, hem de acıtır. bundan sonra yatırım hayatıma acıların çocuğu olarak değil, gerekirse daha az, ama kafam rahat olarak kazanabileceğim bir persfektifle devam etmek istiyorum.
    o zaman yurt dışı borsa grafiklerini koyup düşüşlerde minimum zarar etmiş fonları tespit etmekle başlayabilirsin bence.
    yani fondaki hisse seçimleri ve fonu koruma yaklaşımları nasılmış inceleyebilirsin.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    o zaman yurt dışı borsa grafiklerini koyup düşüşlerde minimum zarar etmiş fonları tespit etmekle başlayabilirsin bence.
    yani fondaki hisse seçimleri ve fonu koruma yaklaşımları nasılmış inceleyebilirsin.
    olabilir. zaten bu düşüncemi zamanla uygulayabilirim. bir anda olmaz. ama şahsen teknoloji fonu olarak baktığımda aft yerine yay tercih ederim. getirileri aft'tan daha düşük olsa da 20 adet teknoloji devi yerine biraz daha genele yayılmış bir portföy, getirisi az da olsa daha güvenli gelir bana. bol kazançlar dileğiyle

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    olabilir. zaten bu düşüncemi zamanla uygulayabilirim. bir anda olmaz. ama şahsen teknoloji fonu olarak baktığımda aft yerine yay tercih ederim. getirileri aft'tan daha düşük olsa da 20 adet teknoloji devi yerine biraz daha genele yayılmış bir portföy, getirisi az da olsa daha güvenli gelir bana. bol kazançlar dileğiyle
    teşekkürler aynı hisse senedi yatırım gibi fonları detaylı inceleyip portföye girebilecek fonları belirlemek lazım. ak portföy yurtdışı fon yönetiminde başarılı bir kurum.
    sonrasında da zamanlama önem kazanır.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by sekko Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi pandemi sürecinde başlayan yabancı dibs satışları nedeniyle orta ve uzun vadeli devlet tahviline endeksli yatırım fonlarının son altı ayda getirileri %3-4 düzeyinde kalırken,son üç aydaki getirileri hala ekside.Lakin faizlerin artmasıyla birlikte 20 ağustostan itibaren orta ve uzun vadeli devlet tahvili taşıyan fonlara ufak da olsa girişler başladı.Bu girişlerle birlikte bazı borçlanma araçları fonlarının son 10 günlük getirilerini aşağıda paylaşıyorum.Şahsen yatırım portföyümde borçlanma araçları fonlarının ağırlığını % 15-20 aralığına çıkarmayı planlıyorum.

DZT %1,47
    HTT %1,21
    AK2 %1,11
    HST %0,75
    DBB %0,69
    TBT %0,68
    TZT %0,63

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Evet bir yükselme olduğu belli. Simdi TBV'ye baktım, maalesef bu listedeki yükselme onda olmamış. Sanirim burada fon kompozisyonu onemli, TZT %30'dan fazla tahvil icerirken, TBV tamamen finansman bonosu, özel sektör tahvili şeklinde derlenmiş. 10 günlük getirisi: %0,23 olmuş. Bu galiba tahvilin etkisi sanırım. Her iki fonda da türev araçlar var, belki de bunun kullanimindan gelen bir farktır.

6. Aft yi portföye alim gerceklesen valor günü basta S&P %12,5 olmak uzere tum abd endeksleri düşmüştü

Ama kademeli alacagim icin umursamadim. Planladığım alimlara devam ettim. Biraz şans biraz da büyük parayi okumaya çalışmakla pişman etmedi. Ama hicbir sey sonsuza kadar yükselmez. Nasdq bile.

7.  Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    bilgilendirme icin tesekkurler. yalniz fon fiyatlari sadece virgulden sonra 2 hane gosteriyor. eskidende mi boyleydi yoksa sitede bir ayar mi var?
    Evet hocam, virgulden sonra hep yuvarlanarak 2 hane gösteriliyordu. Bir ayarı yok sanırım.

8. Aft ve yay disinda hic bir yabanci hisse fonu basarili degil bence.Dolar/Euro alsan zaten ayni getiriler söz konusu.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 301/1002 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •