Sayfa 316/1002 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Bu kadar kırılgan bir yapıda varsayalım ki güzel adımlar atıldı...yine de dediğiniz gibi %30-40 düşüşler olması akla ve bilime aykırı..
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Tüik verileri tartışılmış ve güvenilmez diye yazılmış. Dolar 6,80 lere düşerken değil de 8,80 lere yükselirken pozisyon değiştirmek.. Ne biliim.. biraz ilginç, zor ve yıpratıcı bir karar olmalı.. Tüik'in güven problemi yeni değil 2012 den beri bu forumda tartışıyoruz hatta pinpon topu örneklerini veriyorduk.... Neyse..

Ben TL faizi pozisyonlarımı koruyorum evet yukarı momentum oluştu ama Taaa 1,20 lerden gelen bir dolar kurunun artık son ataklarında olabileceğini düşünüyorum o yüzden bu dönemde eskisi kadar büyük bir döviz pozisyonu almayacağım. Eskiden çok yüklü döviz pozisyonlarım vardı neredeyse TL faizi pozisyonum yok denecek kadar azdı... ama Bence artık son demlerdeyiz. O yüzden mevcut döviz ve TL pozisyonlarımı koruyacağım. Olası bir hükümet değişikliği erken seçim olayın kokusu çıktığı anda Dövizin %35-40 değer yitirdiği bir dönemi görmek beni şaşırtmaz. Bu ülkede 2012 den beri reel faiz yok bu yeni bir konu değil ama bazen az zarar etmek çok zarar etmekten daha iyidir... Ayrıca döviz pozisyonu taşımak enflasyona karşı bizi kesin koruyacağı anlamını taşımaz. 2002-2012 arasında dolar aynı seviyelerdeydi ama her yıl her şeye zam geliyordu... Yani döviz pozisyonu enflasyona karşı değil korumak o denemde varlıkları yarıdan fazlasının yitirilmesine neden olmuştu. Olası bir hükümet değişikliğinde benzer bir dönemin geleceğini düşünüyorum.

-----
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    SM-A525F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bol para donemi var ama ,diğer ülkelere 2008-2012 arası gibi gelmeyecek ,urettigini tuket,tukettigini üret donemine geçilecek..burdaki sorun bu zamana kadar olan borçların geri ödenmesi,bu sistemde 20 yılda anca geri ödenir

TPC aldıydım 100TL zarar var...
    Yeni bir kan davası doğuyor.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Ferrero Yazıyı Oku
    Bu kadar kırılgan bir yapıda varsayalım ki güzel adımlar atıldı...yine de dediğiniz gibi %30-40 düşüşler olması akla ve bilime aykırı..

SM-A525F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Piyasalar akılla mantıkla hareket etmez piyasa hareketleri tamamen irrasyoneldir. Piyasadaki balonlar ve çöküşlerin olmasının nedeni de budur zaten. Örneğin Merkez bankası eksi bilmem kaç milyar dolar rezerv varken piyasayla ılıman merkez bankası başkanının gelmesi ve Berat Bey'in istifası bile eksi rezerv falan dinlemedi Bir istifa bile gram altını %30'a yakın değer yitirmesine neden oldu. Çok yakın zamanda böyle bir örneğimiz varken, bir bakan değişiminde bile böyle oluyorsa hükümet değişiminde neler olmaz ki..
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by Kolağası Kamil Yazıyı Oku
    Seçimle gideceklerine inanıyorsan strateji mantıklı!
    Adil ve şeffaf bir seçimle kaybeden hiçbir parti veya kişinin koltuğunu bırakmaması gibi bir şey söz konusu olamaz. Kamu görevlileri de (hakim,savcı, asker, polis vs) seçimle kaybetmiş bir iktidarın yanında durarak anayasal bir suç işleyemezler. Zaten öyle bir olasılıkta borsa, döviz vb konular önceliğimiz olmaz.
    herşeyin hukuk ile işleyeceği varsayımına göre hareket etmek en doğrusu.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Enflasyon Araştırma Grubu:

ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) Mayıs ayında %3,94 arttı

Ocak-Mayıs 2021 dönemi enflasyon oranı ise %16.10 olarak gerçekleşti.

Şu verileri gördüğü halde ağzını yaya yaya 2 puan reel faiz var diyen ( 1 puanı da stopaj ) kelli felli ekonomistlere cinnet geçiriyorum gerçekten. Aaa dolarizasyon artıyor. Neden artıyor acaba ? Reel faiz falan yok. Dünyanın en yüksek negatif faizi var hala.
    Sn hellistheothers yüzde 4 çok yüksek bir rakam ve günlük hayatta bunu hissediyoruz. Kendi adıma finansal piyasalardan hiçbir zaman ayda yüzde 4 kazanamadım. Sermayemiz her geçen gün eriyor

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Tüik verileri tartışılmış ve güvenilmez diye yazılmış. Dolar 6,80 lere düşerken değil de 8,80 lere yükselirken pozisyon değiştirmek.. Ne biliim.. biraz ilginç, zor ve yıpratıcı bir karar olmalı.. Tüik'in güven problemi yeni değil 2012 den beri bu forumda tartışıyoruz hatta pinpon topu örneklerini veriyorduk.... Neyse..

Ben TL faizi pozisyonlarımı koruyorum evet yukarı momentum oluştu ama Taaa 1,20 lerden gelen bir dolar kurunun artık son ataklarında olabileceğini düşünüyorum o yüzden bu dönemde eskisi kadar büyük bir döviz pozisyonu almayacağım. Eskiden çok yüklü döviz pozisyonlarım vardı neredeyse TL faizi pozisyonum yok denecek kadar azdı... ama Bence artık son demlerdeyiz. O yüzden mevcut döviz ve TL pozisyonlarımı koruyacağım. Olası bir hükümet değişikliği erken seçim olayın kokusu çıktığı anda Dövizin %35-40 değer yitirdiği bir dönemi görmek beni şaşırtmaz. Bu ülkede 2012 den beri reel faiz yok bu yeni bir konu değil ama bazen az zarar etmek çok zarar etmekten daha iyidir... Ayrıca döviz pozisyonu taşımak enflasyona karşı bizi kesin koruyacağı anlamını taşımaz. 2002-2012 arasında dolar aynı seviyelerdeydi ama her yıl her şeye zam geliyordu... Yani döviz pozisyonu enflasyona karşı değil korumak o denemde varlıkları yarıdan fazlasının yitirilmesine neden olmuştu. Olası bir hükümet değişikliğinde benzer bir dönemin geleceğini düşünüyorum.

-----
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Güzel ve farklı bir bakış açısı.
    Paylaşımınız için teşekkürler. Farklı görüşler olaylara daha geniş açıdan bakmamı sağlıyor

secim kararı geriletme yaşatır ,ama ona giden sureçte tekrar yukselir,en iyi dediginiz gibi sepet yapmak.2018 haziran da aldıgım doviz bugune kadar tl bazında faiz kadar getiri vermiş.

Sayfa 316/1002 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •